Finnish Masters 2016 -tulokset

FINNISH MASTERS 2016

 

1. kierros (alkaa klo 10:10)

Konola Poikolainen Pankkonen - Lehto Salo Palmqvist 13 - 5

Keränen Kamppuri Metsä-Eerola - Mäkinen Rämö Ekström 13 - 5

Ristolainen Aalto Sappinen - Juoperi Stark Ojajärvi 9 - 13

Seppä Gripenberg Punta - Puska Randell Kallio 13 - 0

Lehti Ikonen Kankkunen - Ylirönni Toivonen Heinonen 13 - 4

Foussier Jakonen Viinikainen - Hirvonen Jaakkola Saari 13 - 11

Lehtinen Siro Lehti - Paaso Lohman Eronen 13 - 9

Rantakaulio Pasanen Pahkala - Tuiskula Harsia Häkkinen 2 -13

 

2. kierros (alkaa klo 11:50)

Seppä Gripenberg Punta - Tuiskula Harsia Häkkinen 13 - 3

Lehti Ikonen Kankkunen - Konola Poikolainen Pankkonen 8 - 5

Keränen Kamppuri Metsä-Eerola - Juoperi Stark Ojajärvi 7- 13

Lehtinen Siro Lehti - Foussier Jakonen Viinikainen 13 - 6

Hirvonen Jaakkola Saari - Ristolainen Aalto Sappinen 11 - 13

Paaso Lohman Eronen - Lehto Salo Palmqvist 9 - 13

Mäkinen Rämö Ekström - Ylirönni Toivonen Heinonen 13 - 5

Rantakaulio Pasanen Pahkala - Puska Randell Kallio 13 - 4

 

3. kierros (alkaa klo 13:35)

Juoperi Stark Ojajärvi - Seppä Gripenberg Punta 3 - 13

Lehti Ikonen Kankkunen - Lehtinen Siro Lehti 13 - 6

Konola Poikolainen Pankkonen - Keränen Kamppuri Metsä-Eerola 8 - 13

Tuiskula Harsia Häkkinen -  Ristolainen Aalto Sappinen 8 - 13

Foussier Jakonen Viinikainen - Mäkinen Rämö Ekström 13 - 1

Rantakaulio Pasanen Pahkala -  Lehto Salo Palmqvist 7 - 13

Paaso Lohman Eronen - Ylirönni Toivonen Heinonen 3 - 13

Puska Randell Kallio - Hirvonen Jaakkola Saari 12 - 13

 

TULOKSET Swiss-kierroksien jälkeen...

Pisteet (voitot, Buschold, +/- (tehdyt))

1. Lehti... 3 4 19

2. Seppä... 3 3 33

3. Juoperi... 2 7 0

4. Lehtinen 2 5 4

5. Keränen... 2 4 7 (33)

6. Foussier... 2 4 7 (32)

7. Ristolainen... 2 4 3

8. Lehto... 2 2 2

------------------------------------

9. Konola... 1 7 0

10. Tuiskula... 1 6 -4

11. Mäkinen... 1 5 -12

12. Hirvonen... 1 4 -3

13. Ylirönni... 1 4 -7

14. Rantakaulio... 1 3 -8

15. Paaso... 0 5 -18

16. Puska... 0 5 -23

 

Puolivälierät (alkaa klo 15:15, 70min + 2 snadia)

 

Lehti Ikonen Kankkunen - Lehto Salo Palmqvist 13 - 10

Lehtinen Siro Lehti - Keränen Kamppuri Metsä-Eerola 13 - 10

 

Juoperi Stark Ojajärvi - Foussier Jakonen Viinikainen 10 - 13

Seppä Gripenberg Punta - Ristolainen Aalto Sappinen 13 - 8

 

Välierät (alkaa klo 17:00, ei aikaa)

 

Lehti Ikonen Kankkunen - Lehtinen Siro Lehti 13 - 10

 

Foussier Jakonen Viinikainen - Seppä Gripenberg Punta 13 - 10

 

Finaali (alkaa klo 19:15)

 

Lehti Ikonen Kankkunen - Foussier Jakonen Viinikainen 13 - 2