2014

 

FINNISH LADIES 2014

18.10.2014 Pasila, Helsinki alkaa klo 10:00

Pelataan 4-kierrosta SWISS-systeemillä ja neljä parasta välieriin! Välieräparit 1.-4. ja 2.-3., voittajat finaaliin ja hävinneet pronssipeliin!

 

Valitut kapteenit (suluissa valinnat):

 

Outi Raitasuo (Ninna Hätönen, Anja Parviainen)

Helena Kuivasniemi-Lehti (Kati Nieminen, Seija Vaarala)

Anu Uusio (Merja Salonranta, Pirjo Saarela)

Mari Lohman (Tiia Salo,  Päivi Lehtonen-Palmqvist)

Pirjo Kivinen (Seija Uusitalo, Marita Railio*) *=Sirkka Laine korvaa!

 

Haastajajoukkueiksi valittiin:

 

Kirsi Kuusijärvi, Maarit Flink-Soini, Kirsi Aalto

Kirsi Tikka, Maire Kinnunen, Anja Santaluoto

Sirkka-Liisa Vinnari, Tuula Ojansivu-Lämsä, Anita Olkinuora

Stiina Kamppuri, Anu Sutinen, Eila Nummila

Meeri Käkelä, Minna Jokinen, Sanna Koski

 

 

FINNISH LADIES 2014

18.10.2014 Pasila, Helsinki alkaa klo 10:00

Pelataan 4-kierrosta SWISS-systeemillä ja neljä parasta välieriin! Välieräparit 1.-4. ja 2.-3., voittajat finaaliin ja hävinneet pronssipeliin!

 

Valitut kapteenit (suluissa valinnat):

 

Outi Raitasuo (Ninna Hätönen, Anja Parviainen)

Helena Kuivasniemi-Lehti (Kati Nieminen, Seija Vaarala)

Anu Uusio (Merja Salonranta, Pirjo Saarela)

Mari Lohman (Tiia Salo,  Päivi Lehtonen-Palmqvist)

Pirjo Kivinen (Seija Uusitalo, Marita Railio*) *=Sirkka Laine korvaa!

 

Haastajajoukkueiksi valittiin:

 

Kirsi Kuusijärvi, Maarit Flink-Soini, Kirsi Aalto

Kirsi Tikka, Maire Kinnunen, Anja Santaluoto

Sirkka-Liisa Vinnari, Tuula Ojansivu-Lämsä, Anita Olkinuora

Stiina Kamppuri, Anu Sutinen, Eila Nummila

Meeri Käkelä, Minna Jokinen, Sanna Koski

 

 

 

1.-kierroksen peliparit arvottu, alkaa klo 10:00

Kierros 1  18.10.2014 9:30:01
--------------------------------------------------------------------------------------
6  | *UUSIO/SALONRANTA/SAARELA              13 - 0                   KÄKELÄ/JOKINEN/KOSKI
5  | *RAITASUO/HÄTÖNEN/PARVIAINEN           13 - 9           KUUSIJÄRVI/FLINK-SOINI/AALTO
2  | *KIVINEN/UUSITALO/LAINE               13 - 8               KAMPPURI/SUTINEN/NUMMILA
8  | *LOHMAN/SALO/LEHTONEN-PALMQVIST       13 - 4       VINNARI/OJANSIVU-LÄMSÄ/OLKINUORA
1  | *KUIVASNIEMI-LEHTI/NIEMINEN/VAARALA    13 - 4              TIKKA/KINNUNEN/SANTALUOTO

 

2.-kierros alkaa klo 11:15

Kierros 2  18.10.2014 11:10:26
--------------------------------------------------------------------------------------
8  | *KIVINEN/UUSITALO/LAINE               13 - 0                   KÄKELÄ/JOKINEN/KOSKI
1  | *UUSIO/SALONRANTA/SAARELA              7 - 8           *RAITASUO/HÄTÖNEN/PARVIAINEN
4  | *LOHMAN/SALO/LEHTONEN-PALMQVIST        13 - 6    *KUIVASNIEMI-LEHTI/NIEMINEN/VAARALA
7  | KUUSIJÄRVI/FLINK-SOINI/AALTO           12 - 13       VINNARI/OJANSIVU-LÄMSÄ/OLKINUORA
2  | KAMPPURI/SUTINEN/NUMMILA               13 - 1              TIKKA/KINNUNEN/SANTALUOTO

 

3.-kierros alkaa klo 13:00

Kierros 3  18.10.2014 12:31:34
--------------------------------------------------------------------------------------
3  | *LOHMAN/SALO/LEHTONEN-PALMQVIST        13 - 1              *UUSIO/SALONRANTA/SAARELA
1  | VINNARI/OJANSIVU-LÄMSÄ/OLKINUORA       10 - 9                   KÄKELÄ/JOKINEN/KOSKI
4  | *KIVINEN/UUSITALO/LAINE                13 - 5           *RAITASUO/HÄTÖNEN/PARVIAINEN
7  | KAMPPURI/SUTINEN/NUMMILA               10 - 11    *KUIVASNIEMI-LEHTI/NIEMINEN/VAARALA
8  | KUUSIJÄRVI/FLINK-SOINI/AALTO           13 - 5              TIKKA/KINNUNEN/SANTALUOTO

 

4.-kierros alkaa 14:20

Kierros 4  18.10.2014 14:14:17
--------------------------------------------------------------------------------------
8  | *KUIVASNIEMI-LEHTI/NIEMINEN/VAARALA    13 - 5           KUUSIJÄRVI/FLINK-SOINI/AALTO
7  | *LOHMAN/SALO/LEHTONEN-PALMQVIST        6 - 13                *KIVINEN/UUSITALO/LAINE
3  | *RAITASUO/HÄTÖNEN/PARVIAINEN           13 - 2       VINNARI/OJANSIVU-LÄMSÄ/OLKINUORA
2  | KAMPPURI/SUTINEN/NUMMILA               6 - 11              *UUSIO/SALONRANTA/SAARELA
5  | KÄKELÄ/JOKINEN/KOSKI                   8 - 13              TIKKA/KINNUNEN/SANTALUOTO

 

Tulokset kierroksen 4 jälkeen. 18.10.2014 15:35:38
Sij. Joukkue                                                             V   B1  +-  +   -  
1.   *KIVINEN/UUSITALO/LAINE                             4   7   33  52  19 
2.   *LOHMAN/SALO/LEHTONEN-PALMQVIST      3   11  21  45  24 
3.   *RAITASUO/HÄTÖNEN/PARVIAINEN              3   9   8   39  31 
4.   *KUIVASNIEMI-LEHTI/NIEMINEN/VAARALA   3   6   11  43  32 
5.   *UUSIO/SALONRANTA/SAARELA                    2   7   5   32  27 
6.   VINNARI/OJANSIVU-LÄMSÄ/OLKINUORA      2   7   -18 29  47 
7.   KAMPPURI/SUTINEN/NUMMILA                      1   10  1   37  36 
8.   KUUSIJÄRVI/FLINK-SOINI/AALTO                   1   9   -5  39  44 
9.   TIKKA/KINNUNEN/SANTALUOTO                   1   5   -24 23  47 
10.  KÄKELÄ/JOKINEN/KOSKI                               0   9   -32 17  49

 

VÄLIERÄT alkaa klo 15:40 (70min + 2snadia)

 *KIVINEN/UUSITALO/LAINE          0 - 13           *KUIVASNIEMI-LEHTI/NIEMINEN/VAARALA  

 *LOHMAN/SALO/LEHTONEN-PALMQVIST     7 - 13        *RAITASUO/HÄTÖNEN/PARVIAINEN

 

FINAALI (alkaa klo 16:40)

*KUIVASNIEMI-LEHTI/NIEMINEN/VAARALA       12 - 13       *RAITASUO/HÄTÖNEN/PARVIAINEN

 

PRONSSI (alkaa klo 16:40)

 *KIVINEN/UUSITALO/LAINE         1 - 13         *LOHMAN/SALO/LEHTONEN-PALMQVIST