2017

Seura-SM, 20.5.2017, Loimaa

 

1. Helsingin Boule-yhdistys 2
(Mikael Gripenberg, Anssi Viinikainen, Mikko Kamppuri, Jyrki Salo, Antti Pasanen, Mika Metsä-Eerola, Henri Palmqvist, Thomas Foussier)

2. Loimaan Petanque 1
(Seppo Lindman, Seija Uusitalo, Arto Stenberg, Kimmo Rantanen, Pirjo Kivinen, Markku Nieminen, Eero Ravantti)

3. Nassu, Nastola
(Ismo Ristolainen, Tapio Hirvonen, Jukka Holopainen, Rauno Kallio, Simo Linteri, Tero Nikki, Ville Sappinen, Risto Tuiskula)

4. Riemukaari, Kärkölä  
(Pia Anttonen, Petri Lohman, Petri Seppä, Mikko Soikkeli, Mikko Lahti, Mikko Lehti, Jari Eronen)

5. Turun Petanque-Seura
(Kimmo Keränen, Lassi Mäki, Jukka Virtanen, Kullervo Kupila, Teuvo Kyllönen, Christer Abrahamsson, Eero Pajala, Kari Randell)

6. MAP Räime, Hyvinkää
(Mika Nietula, Mikko Koskimäki, Kimmo Tuovinen, Heikki Pirtinaho, Petri Tolonen, Kari Korkeamäki, Jarmo Räty, Markku Hurri)

7. Loimaan Petanque 3
(Sanna Koski, Harri Lehtinen, Meeri Käkelä, Seija Vaarala, Timo Salminen, Ritva Mäkelä, Pekka Airo)

8. Petanque Sport Club Järvenpää
(Marko Jakonen, Ari Luoma, Miikka Kouvonen, Joel Anttonen, Toni Ikonen, Juha-Pekka Siro, Veli-Matti Myllymäki, Mari Lohman)

9. Petanque Club de Pori
(Harri Näsilä, Riku Toivonen, Kati Nieminen, Juha Jutila, Jouni Heinonen, Merja Salonranta, Raimo Vesterlund, Sauli Ylirönni)

10. Kouvolan Urheilupetanque
(Jarkko Pahkala, Jari Pahkala, Oiva Pahkala, Markku Latvanen, Pia Kuokkanen, Timo Pöntinen, Matti Penttilä, Tapio Rajamäki)

11. Koski-Petankki A, Valkeakoski
(Pirjo Saarela, Taru Saarela, Sirkka Laine, Anneli Laitila, Sirpa Saarela, Hannu Saarela, Tarmo Sipilä)

12. Tyrvää Petanque 2, Sastamala
(Sari Lilja, Keijo Höylänen, Ville Vartiainen, Elmeri Laaja, Arto Tuovinen, Markku Backman, Timo Kollin, Ari-Pekka Vuorinen)

13. Helsingin Boule-yhdistys 1
(Yrjö Munukka, Stiina Kamppuri, Ville Punta, Antti Hanhisuanto, Marita Railio, Päivi Lehtonen-Palmqvist, Elmo Ylivainio, Niklas Palmqvist)

14. Loimaan Petanque 2
(Eila Nummila, Paula Degerstedt, Annikki Saarinen, Sirpa Korkeamäki, Erkki Pohjanoksa, Matti Haapanen, Tero Haapanen, Teuvo Pajuoja)

15. Karhu-Petankki, Kotka
(Reijo Sintero, Timo-Pekka Eväkoski, Juha Kansonen, Raimo Vakkari, Jukka Kähärä, Raimo Hokkanen, Lauri Heino)

16. Espoon Patonki
(Tapio Saarti, Timo Männistö, Tuukka Syrjänen, Daniel Tislar, Martti Hakonen, Eija Suolinna, Ari Herttuainen)

17. Bitankki, Helsinki
(Sakari Pankkonen, Rauli Rämö, Ilkka Konola, Walter Gruber, Mirja Laine, Teo Ekström, Tapio Laitinen, Mikko Mäkinen)

18. Linnan Petanquistit, Hämeenlinna
(Eija Suominen, Jaana Alanoja, Jarno Lahti, Mika Vuori, Urpo Vinnari, Veikko Tuovinen, Raimo Monto, Martti Karimies)

19. Tyrvää Petanque 1, Sastamala
(Ari Saliniemi, Eija-Liisa Leino, Erkki Porali, Antero Laaja, Ilpo Vuorinen, Pasi Lilja, Isto Talja, Jukka Salonoja)

20. Kalvolan Isku 2
(Jouni Sinkkonen, Daniel Duhamel, Martti Kouhia, Tapio Valariutta, Rauno Käpynen,   Matti Lehtimäki, Pekka Vilponen, Pentti Stolt)

21. Koski-Petankki 1, Valkeakoski
(Vesa Ala-Kulju, Reijo Heinonen, Erkki Lintunen, Ossi Kekkonen, Mikko Ahde, Oiva Rajala, Bernie Thomas, Kari Nykänen)

22. Euran Raiku 1
(Terttu Haavisto, Arja Hakala, Markku Heino, Juhani Hirvonen, Kalevi Kähönen, Erkki Saari, Kalevi Tuominiemi)

23. Oravaisten Petanque
(Yannick Pelletier, Jouni Kotajärvi, Kenneth Semskar, Karl-Erik Romar, Lasse Wallin, Jani Hatanpää, Stig Svens, Uno Holmström)

24. Euran Raiku 2
(Tuula Erkkilä, Seppo Helander, Kirsti Kumlander, Terttu Lamminpää, Seppo Lyysaari, Alpo Pohjalainen, Hannu Vehmanen, Arja Viikilä)

25. Kalvolan Isku 1
(Eija-Liisa Laakso, Harry Uschanov, Anja Metsälä, Erja Stolt, Ulla Saarinen, Anja Santaluoto, Jari Santaluoto, Jukka Voivala)