Joukkueet

Yleinen SM-sarja

 

BITANKKI, HELSINKI (BIT)
(Rauli Rämö, Vesa Ekström, Ilkka Konola, Sakari Pankkonen, Teo Ekström, Marko Pulliainen)

HELSINGIN BOULE-YHDISTYS (HBY)
(Anssi Viinikainen, Ville Punta, Mikko Kamppuri, Jarkko Pahkala, Jukka Holopainen, Mika Metsä-Eerola)

HELSINKI PETANQUE (HPQ) 
(Miska Nieminen, Tero Haapanen, Peter Zukale)

JYVÄSKYLÄN VALO (JYV)
(Jani Frigård, Jani Henttonen, Vesa Karttunen, Juha Hippinen)

KOUVOLAN URHEILUPETANQUE (KUP) 
(Jari Pahkala, Pia Kuokkanen, Terho Pesonen, Kalevi Pahkala)

KUULAS, HELSINKI (KUU)
(Antti Lehtonen, Mikko Soikkeli, Seppo Kujanpää, Aku Korhonen)

LOIMAAN PETANQUE (LOI)
(Arto Stenberg, Antti Pasanen, Seppo Lindman, Jyrki Salo)

NASSU, NASTOLA (NAS)
(Ismo Ristolainen, Ville Sappinen, Petteri Tiljander, Risto Tuiskula, Joel Anttonen)

PETANQUE CLUB DE PORI (PCP)
(Juha Jutila, Kimmo Rosnell, Antero Lehti)

PETANQUE SPORT CLUB JÄRVENPÄÄ 1 (PSC1)
(Mikael Daniloff-Bredenholm, Ninna Hätönen, Veli-Matti Myllymäki, Miikka Kouvonen)

PETANQUE SPORT CLUB JÄRVENPÄÄ 2 (PSC2)
(Ari-Pekka Mäkelä, Antti Soikkeli, Rasmus Parviainen, Pablo Foussier)

RIEMUKAARI, KÄRKÖLÄ (RIE)
(Mikko Lehti, Petri Seppä, Marko Jakonen, Mari Lohman)

 

Yleinen 1. divisioona

 

CLUB DES CHAMPIONS, HELSINKI (CDC)
(Aku Haljoki, Sami Lukka, Tuukka Ylönen, Tomi Friman, Jarmo Heinonen)

JYVÄSKYLÄN VALO (JYV)
(Kati Nieminen, Jyrki Karppanen, Jorma Mäkelä, Antti Vallius)

KALLION KIRKAS 1, HELSINKI (KAL1)
(Jukka Repo, Kimmo Parviainen, Mika Minkkinen, Juhani Jaatinen, Miika Immonen)

KALLION KIRKAS 2, HELSINKI (KAL2)
(Veli-Pekka Jaatinen, Jyrki Tammisto, Roope Tammisto, Sirpa Tammisto)

SAVO-KARJALAN PETANQUE-SEURA KANUUNAT, VARKAUS (KAN)
(Timo Hyttinen, Jarkko Immonen, Tero Rasimäki, Antti Koponen)

KOSKI-KUULA, KUUSANKOSKI (KOK)
(Matti Penttilä, Nikolai Andreev, Martti Suhonen, Veli-Matti Verho)

KOUVOLAN URHEILUPETANQUE (KUP) 
(Juha Simonen, Tarmo Lahtinen, Pertti Raatikainen, Ari Tuovinen)

LINNAN PETANQUISTIT, HÄMEENLINNA (LIN)
(Jarkko Leskinen, Tomi Soininen, Jani Valpio, Harri Lehtinen)

MAP RÄIME, RIIHIMÄKI (MAP)
(Juha Nieminen, Pauli Meriläinen, Jarno Lahti, Vahur Raudsepp, Sauli Ylirönni)

PETOSEN NALLET, KUOPIO (NAL)
(Sami Korkalainen, Niko Parviainen, Leevi Parviainen, Kalle Korkalainen)

PCU SASTAMALA (PCU)
(Petteri Mäkelä, Pekka Tapiola, Petri Tuovinen, Timo Kollin)

TURUN PETANQUE-SEURA (TUR)
(Päivi Lehtonen-Palmqvist, Henri Palmqvist, Antti Koistinen)

 

Yleinen 2. divisioona

 

JYVÄSKYLÄN VALO (JYV)
(Jari Karppanen, Jorma Pirhonen, Risto Hippinen, Keijo Oranen, Hannele Oranen)

LINURIN KILIKKI, KUOPIO (LKI) 
(Juuso Ikonen, Jesper Ruuth, Timo Jussila, Tuukka Makkonen, Tomi Savolainen)

MAP RÄIME, RIIHIMÄKI (MAP)
(Taavi Pitkämäki, Taneli Pitkämäki, Mohamed Bellili, Jarmo Räty)

NASSU 1, NASTOLA (NAS1)
(Jussi Lehti, Olli Kaarela, Esa Heiskanen, Jarkko Kallio, Rauno Kallio, Markku Mäntysalo)

NASSU 2, NASTOLA (NAS2)
(Kimmo Leppänen, Viljami Nuutinen, Jani Maaskola, Mika Vänskä, Tapio Hirvonen, Seppo Rehumäki)

PCU SASTAMALA (PCU)
(Arto Tuovinen, Jani Gren, Miro Karimäki)

SGK BOULE CLUB 1, KOUVOLA (SGK1) 
(Tero Nikki, Matti Lehtonen, Toni Kattelus, Timo Usmanen)

SGK BOULE CLUB 2, KOUVOLA (SGK2) 
(Juha Karppanen, Joni Ylelä, Mauno Meiseri, Oula Rintala)

TURUN PETANQUE-SEURA (TUR)
(Kai Aaltonen, Rami Seppälä, Juha Lehtinen)

 

Naisten SM-sarja

 

EURAN RAIKU (ERP)
(Terttu Haavisto, Sari Hotanen, Kaarina Virta, Arja Hakala)

FEMMA, HELSINKI (VUF)
(Aikku Myöhänen, Satu Tuominen, Eija Jerjomin, Mirja-Riitta Lievonen)

KALVOLAN ISKU (KIS)
(Maire Kinnunen, Eija-Liisa Laakso, Anja Välimaa, Anja Santaluoto)

KOSKI-PETANKKI, VALKEAKOSKI (KOP)
(Pirjo Saarela, Taru Saarela, Sirkka Laine, Kirsi Wallin, Eija Suominen)

KOUVOLAN URHEILUPETANQUE (KUP)
(Arja Simonen, Raija Sihvonen, Maija Turkkila, Marja Heikkilä)

LINNAN PETANQUISTIT 1, HÄMEENLINNA (LIN1)
(Anita Olkinuora, Tuula Ojansivu-Lämsä, Paula Vesikko)

LINNAN PETANQUISTIT 2, HÄMEENLINNA (LIN2)
(Hanna Valpio, Amelia Leskinen, Pihla Soininen)

LOIMAAN PETANQUE (LOI)
(Seija Uusitalo, Pirjo Kivinen, Sirpa Korkeamäki, Seija Vaarala)

MAP RÄIME 1, RIIHIMÄKI (MAP1)
(Kirsi Tikka, Raili Varalahti, Raili Pietilä, Riitta Jämsä)

MAP RÄIME 2, RIIHIMÄKI (MAP2)
(Johanna Nieminen, Jaana Alanoja, Olga Näppä, Martta Ylirönni)

NASSU, NASTOLA (NAS)
(Anu Uusio, Tiina Saavalainen, Salla Kalliosalo, Nelly Nuutinen)

PETANKKIHARRASTAJAT NIITTYMAA, PORI (NII)
(Maarit Flink-Soini, Kirsi Ojalehto, Marianne Anttila)

PETANQUE CLUB DE PORI 1 (PCP1)
(Mirva Näsilä, Helena Kuivasniemi-Lehti, Outi Raitasuo, Jenni Bollstedt)

PETANQUE CLUB DE PORI 2 (PCP2)
(Ritva Peltomaa, Merja Salonranta, Tiina Rosnell, Marita Railio)

TYRVÄÄ PETANQUE 1, SASTAMALA (TYR1)                                                             
(Carita Talja, Merja Salonoja, Marjo Virrankare, Iida Salonoja)

TYRVÄÄ PETANQUE 2, SASTAMALA (TYR2)
(Eija-Liisa Leino, Anne Jokinen, Tuija Ryömä)

 

Veteraanien SM-sarja

 

BITANKKI, HELSINKI (BIT)
(Walter Gruber, Mirja Laine, Tapio Laitinen, Mikko Mäkinen)

CLUB DES CHAMPIONS, HELSINKI (CDC)
(Jaakko Juoperi, Rauno Heikinheimo, Pekka Ojajärvi, Pekka Stark, Ossi Valpio)

EURAN RAIKU (ERP) 
(Erkki Saari, Markku Heino, Jorma Karp, Seppo Myllylä)

KARHU-PETANKKI, KOTKA (KAR)
(Reijo Sintero, Juha Kansonen, Timo-Pekka Eväkoski, Heikki Immonen)

KOUVOLAN URHEILUPETANQUE (KUP) 
(Timo Pöntinen, Risto Pietiläinen, Tapio Rajamäki, Petri Turkkila)

LOIMAAN PETANQUE (LOI)
(Markku Nieminen, Teuvo Pajuoja, Esa Tuominen, Kari Randell)

MAP RÄIME, RIIHIMÄKI (MAP)
(Kari Korkeamäki, Ismo Voutilainen, Ari Reijonen)

PETANQUE CLUB DE PORI (PCP)
(Harri Näsilä, Emmanuel Simon-Bellamy, Raimo Vesterlund)

RIEMUKAARI, KÄRKÖLÄ (RIE)
(Pie Lahti, Teuvo Lahti, Mikko Lahti, Petri Lohman, Markku Hurri)

TURUN PETANQUE-SEURA (TUR)
(Jukka Virtanen, Kullervo Kupila, Timo Puska, Erkki Rantanen)

TYRVÄÄ PETANQUE, SASTAMALA (TYR)
(Jukka Salonoja, Pasi Lilja, Juhani Ryömä, Keijo Höylänen)

UTU-PETANKKI, RAUMA (UTU)
(Juhani Hirvonen, Pasi Punta, Daniel Duhamel, Vesa Tuominen)

 

Veteraanien 1. divisioona

 

EURAN RAIKU (ERP)
(Tuula Erkkilä, Kalevi Kähönen, Mervi Kiema, Juhani Rouhiainen, Heikki Vännilä, Jari Tuominen)

KARHU-PETANKKI 1, KOTKA (KAR1)
(Kai Aalto, Kari Harsia, Kimmo Lakka, Harri Turunen, Pekka Barck)

KARHU-PETANKKI 2, KOTKA (KAR2)
(Jukka Kähärä, Lauri Heino, Risto Pöyhönen, Raimo Hokkanen)

KALVOLAN ISKU (KIS)
(Jouni Sinkkonen, Rauno Käpynen, Heikki Hänninen, Jouko Paananen)

KOSKI-PETANKKI, VALKEAKOSKI (KOP)
(Ismo Peiponen, Hannu Saarela, Reijo Heinonen)

KORSON KAIKU, VANTAA (KOR)
(Raimo Lilja, Kari Nuikka, Jarmo Vuolanen, Alpo Viljamaa, Gunnar Wallin)

LINNAN PETANQUISTIT, HÄMEENLINNA (LIN)
(Urpo Vinnari, Martti Karimies, Raimo Monto, Veikko Tuovinen)

LOIMAAN PETANQUE (LOI)
(Asko Haapanen, Matti Haapanen, Tuija Haapanen, Pirjo Pennanen)

MAP RÄIME, RIIHIMÄKI (MAP)
(Petri Tolonen, Kimmo Tuovinen, Arto Kairajärvi)

NASSU, NASTOLA (NAS)
(Marko Lusi, Rauno Kallio, Markku Mäntysalo, Seppo Rehumäki, Ismo Ristolainen)

PETANKKI SEURA KARJALA KUULA, JOUTSENO (PKK)
(Mika Pasanen, Markku Kurhinen, Jouko Kolehmainen, Markku Seppänen)

TURUN PETANQUE-SEURA (TUR)
(Kimmo Häärä, Juhani Airaksinen, Tapani Kalmi, Raimo Karppinen, Jouko Viita)

 

Veteraanien 2. divisioona

 

BITANKKI, HELSINKI (BIT)
(Arto Kranttila, Mirja Paatero, Kari Saksanen, Antti Komi, Jari Lehtonen)

FEMMA 1, HELSINKI (VUF1)
(Pekka Hakala, Esko Tuominen, Hannu Nokela, Keijo Salo)

FEMMA 2, HELSINKI (VUF2)
(Esko Riste, Kari Koskinen, Ken Nyberg, Tuukka Syrjänen)

JYVÄSKYLÄN VALO (JYV)
(Unto Räsänen, Antero Raatikainen, Keijo Mäki, Timo Taipale)

KALVOLAN ISKU (KIS)
(Tapio Välimaa, Matti Lehtimäki, Reijo Sainio, Ari Saliniemi)

KARHU-PETANKKI, KOTKA (KAR)
(Katri Espo, Helena Syrjänen, Anu Pakkanen, Jukka Joukainen)

KARKKILAN URHEILIJAT (KAU)
(Erkki Saarinen, Paula Kiiveri, Pekka Paavilainen, Tapani Juselius, Paula Degerstedt, Allan Degerstedt)

KOOVEE, TAMPERE (KVP)
(Janne Rissanen, Pertti Rinkkala, Martti Ylämäki, Heikki Virrankare)

KOSKI-KUULA 1, KUUSANKOSKI (KOK1)
(Arja Ahlroth, Anitta Miettinen, Leena Suhonen, Riitta Vuolanen)

KOSKI-KUULA 2, KUUSANKOSKI (KOK2)
(Lasse Ahlroth, Pertti Miettinen, Jorma Nöjd, Tapio Vuolanen)

KOSKI-PETANKKI, VALKEAKOSKI (KOP)
(Tarmo Sipilä, Ossi Kekkonen, Kalevi Viskari, Jukka Voivala, Kari Nykänen)

PCU SASTAMALA (PCU)
(Jari Hotanen, Markku Backman, Jouni Pietilä)

PETANKKIHARRASTAJAT NIITTYMAA, PORI (NII)
(Eero Ravantti, Kari Jaakkola, Pasi Wallin, Esa Kallio)

TYRVÄÄ PETANQUE, SASTAMALA (TYR)
(Isto Talja, Jyrki Ahola, Veli Touronen, Terttu Häkkinen)