Tulosseuranta LIVE

Finnish Veterans 2018, Loimaa 24.11.2018

 

FV2018

11/24/2018 11:24:02
Kierros 1 tulokset.

Tikka/Salonoja/Suominen             12 - 13      Havukainen/Degerstedt/Viljamaa
Lindman/Randell/Heinonen            13 -  4     Suominen/Käpynen/Lehtimäki
Lohman/Rinkkala/Karttunen           13 -  5      Kivinen/Gruber/Salonranta
Näsilä/Nieminen/Kupila                  13 -  6      Virtanen/Puska/Westerlund
Lehti/Aalto/Hurri                              10 - 12          Saarela/Saarela/Laine
Penttilä/Lahti/Ravantti                      5  - 13      Hirvonen/Duhamel/Hatanpää
Kuivasniemi-Lehti/Uusitalo/Nieminen 13 -  5      Laakso/Korkeamäki/Alanoja
Reijonen/Uschanov/Kouhia             12 - 11        Sipilä/Rissanen/Ylämäki

FV2018

11/24/2018 12:56:49
Kierros 2 tulokset.

Lindman/Randell/Heinonen            13 -  0 Havukainen/Degerstedt/Viljamaa
Lohman/Rinkkala/Karttunen           12 - 13      Hirvonen/Duhamel/Hatanpää
Kuivasniemi-Lehti/Uusitalo/Nieminen 7  - 13         Näsilä/Nieminen/Kupila
Saarela/Saarela/Laine                   13 -  6       Reijonen/Uschanov/Kouhia
Tikka/Salonoja/Suominen             13 - 10              Lehti/Aalto/Hurri
Sipilä/Rissanen/Ylämäki               10 -  9      Kivinen/Gruber/Salonranta
Virtanen/Puska/Westerlund           11 - 12      Laakso/Korkeamäki/Alanoja
Penttilä/Lahti/Ravantti                   13 -  3     Suominen/Käpynen/Lehtimäki

 

FV2018

11/24/2018 14:36:11
Kierros 3 tulokset.

Hirvonen/Duhamel/Hatanpää           1  - 13       Lindman/Randell/Heinonen
Näsilä/Nieminen/Kupila              13 -  0          Saarela/Saarela/Laine
Kuivasniemi-Lehti/Uusitalo/Nieminen 13 -  1 Havukainen/Degerstedt/Viljamaa
Reijonen/Uschanov/Kouhia            5  - 13        Tikka/Salonoja/Suominen
Lohman/Rinkkala/Karttunen           13 -  3      Laakso/Korkeamäki/Alanoja
Penttilä/Lahti/Ravantti             13 -  8        Sipilä/Rissanen/Ylämäki
Lehti/Aalto/Hurri                   13 - 11      Virtanen/Puska/Westerlund
Suominen/Käpynen/Lehtimäki          12 - 13      Kivinen/Gruber/Salonranta

 

 


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 24.11.2018 14.36.33
Joukkue                             V   B1  +-  +   -  
Näsilä/Nieminen/Kupila              3   4   26  39  13 
Lindman/Randell/Heinonen            3   3   34  39  5  
Hirvonen/Duhamel/Hatanpää           2   7   -3  27  30 
Kuivasniemi-Lehti/Uusitalo/Nieminen 2   5   14  33  19 
Saarela/Saarela/Laine               2   5   -4  25  29 
Lohman/Rinkkala/Karttunen           2   4   17  38  21 
Tikka/Salonoja/Suominen             2   3   10  38  28 
Penttilä/Lahti/Ravantti             2   3   7   31  24 
Havukainen/Degerstedt/Viljamaa      1   7   -24 14  38 
Reijonen/Uschanov/Kouhia            1   5   -14 23  37 
Lehti/Aalto/Hurri                   1   4   -3  33  36 
Sipilä/Rissanen/Ylämäki             1   4   -5  29  34 
Laakso/Korkeamäki/Alanoja           1   4   -17 20  37 
Kivinen/Gruber/Salonranta           1   3   -8  27  35 
Suominen/Käpynen/Lehtimäki          0   6   -20 19  39 
Virtanen/Puska/Westerlund           0   5   -10 28  38 

 

 

PUOLIVÄLIERÄT



Näsilä/Nieminen/Kupila 12

Penttilä/Lahti/Ravantti 5



Kuivasniemi-Lehti/Uusitalo/Nieminen 5

Saarela/Saarela/Laine 13



Tikka/Salonoja/Suominen 3

Lindman/Randell/Heinonen 13



Hirvonen/Duhamel/Hatanpää 13

Lohman/Rinkkala/Karttunen 8

 

 

VÄLIERÄT

 

Näsilä/Nieminen/Kupila  7

Saarela/Saarela/Laine  13

 

Lindman/Randell/Heinonen  13

Hirvonen/Duhamel/Hatanpää  9

 

FINAALI

Saarela/Saarela/Laine  8

Lindman/Randell/Heinonen  13

 

PRONSSI

Näsilä/Nieminen/Kupila  12

Hirvonen/Duhamel/Hatanpää  13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SM-ammunnat, 27.10.2018, Helsinki

 

MIEHET (karsinta)

Joel Anttonen 14

Petteri Tiljander 16

Seppo Kujanpää 12

Kimmo Keränen 34

Kimmo Tuovinen 10

Mikko Lehti 22

Harri Lehtinen 6

Jyrki Salo 38

Miska Nieminen 19

Jukka Holopainen 17

Thomas Foussier 24

Teo Ekström 16

Jarkko Pahkala 29

Pauli Piiparinen 16

Arttu Poikolainen 27

Toni Ikonen 28

Marko Aalto 17

Markku Hurri 34

Tapani Kalmi 25

Antero Lehti 25

Pertti Rinkkala 28

Kullervo Kupila 19

Sauli Ylirönni 4

Yannick Pelletier 18

Vesa Karttunen 9

Seppo Lindman 26

Janne Rissanen 11

 

NAISET (karsinta)

Kati Nieminen 9

Ninna Hätönen 28

Merja Salonranta 4

Tuula Ahonen 16

Mirja Laine 15

Outi Raitasuo 22

Paula Degerstedt 13

H. Kuivasniemi-Lehti 24

 

VETERAANIT (karsinta)

Vesa Karttunen 19

Pertti Rinkkala 18

Tapani Kalmi 8

Antero Lehti

Seppo Lindman 34

Matti Penttilä 15

Markku Hurri 27

Janne Rissanen 3

Kullervo Kupila 10

Allan Degerstedt 10

H. Kuivasniemi-Lehti

Tuula Ahonen 16

Outi Raitasuo 19

Marko Aalto 14

Merja Salonranta

Mirja Laine

Raimo Monto 10

Juhani Mäki

Mikko Lahti

 

Tuloksia heitto heitolta

13.10 Ladies, Loimaan Halli

 

Kierros 1

Salo/Hätönen/Anttonen           13 -  6     Salonranta/Koski/Vaarala
Uusitalo/Suominen/Nieminen 13 -  5     Nummila/Degerstedt/Saarinen 
Alanoja/Näsilä/Railio                13 -  1    Leino/Jaakkola/Lilja
Saarela/Kivinen/Saarela           12 - 13   Krigsman/Talja/Ahola
Haavisto/Viikilä/Hakala             13 -  1    Vesterlund/Kamppuri/Flink-Soini 
 

Kierros 2
 

Alanoja/Näsilä/Railio          7 - 13      Uusitalo/Suominen/Nieminen
Salo/Hätönen/Anttonen      13 - 0      Krigsman/Talja/Ahola
Haavisto/Viikilä/Hakala      1  - 13      Nummila/Degerstedt/Saarinen
Saarela/Kivinen/Saarela     13 - 1     Vesterlund/Kamppuri/Flink-Soini
Salonranta/Koski/Vaarala   5 - 11     Leino/Jaakkola/Lilja

 

Kierros 3

 

Uusitalo/Suominen/Nieminen   5 - 13        Salo/Hätönen/Anttonen 
Alanoja/Näsilä/Railio                 13 - 4         Saarela/Kivinen/Saarela 
Nummila/Degerstedt/Saarinen  13 - 7        Leino/Jaakkola/Lilja 
Krigsman/Talja/Ahola                13 - 2        Haavisto/Viikilä/Hakala
Salonranta/Koski/Vaarala         10 - 13       Vesterlund/Kamppuri/Flink-Soini

 

Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 
Joukkue                                           V  B1 B2  +-    +   -   
Salo/Hätönen/Anttonen                  3   4   17  28   39  11  
Uusitalo/Suominen/Nieminen        2   7   12  6     31  25  
Krigsman/Talja/Ahola                     2   5   14  -1    26  27  
Alanoja/Näsilä/Railio                      2   4   16  15   33  18  
Nummila/Degerstedt/Saarinen      2   4   16  10   31  21  
Saarela/Kivinen/Saarela                 1   5   11  2     29  27  
Haavisto/Viikilä/Hakala                  1   5   11  -11  16  27  
Leino/Jaakkola/Lilja                       1   4   13  -12  19  31  
Vesterlund/Kamppuri/Flink-Soini 1   2   15  -21  15  36  
Salonranta/Koski/Vaarala              0   5   10  -16  21  37

 

Puolivälierät

Alanoja/Näsilä/Railio        13  -  7         Nummila/Degerstedt/Saarinen

Krigsman/Talja/Ahola      5    -   13        Saarela/Kivinen/Saarela

 

Välierät 
Salo/Hätönen/Anttonen                  6     -   13          Alanoja/Näsilä/Railio

Uusitalo/Suominen/Nieminen         13   -   3           Saarela/Kivinen/Saarela

 

Pronssipeli

Salo/Hätönen/Anttonen        2   -  13              Saarela/Kivinen/Saarela

 

Finaali

Alanoja/Näsilä/Railio              9   -    13            Uusitalo/Suominen/Nieminen

 

FIN - EST, 1.9.2018, Pasilan halli, Helsinki

 

Suomi:

 

FIN-M1: Mikko, Kamppuri, Anssi Viinikainen, Mika Metsä-Eerola
FIN-M2: Antti Pasanen, Niklas Palmqvist, Elmo Ylivainio, Juuso Vartiainen
FIN-M3: Tuukka Ylönen, Harri Lehtinen, Timo Salminen
FIN-N: Mirva Näsilä, Päivi Lehtonen-Palmqvist, Ninna Hätönen, Helena Kuivasniemi-Lehti
FIN-+55: Seija Uusitalo, Petri Lohman, Seppo Lindman
FIN-J: Jimi Lohman, Teo Ekström (+ M2-joukkueen 4. pelaaja)

 

Eesti:

EST-M1: Kaido Kopel, Andero Kelu, Kaare Mikk, Thibaut Mathon
EST-M2: Urmo Auväärt, Hardo Sokk, Marek Kolk
EST-M3: Mihkel Filipenko, Tanel Vähk, Tõnis Neiland
EST-N: Maive Sein, Varje Reede, Maris Rõõm, Kertu Palm
EST-+55: Marina Vallik, Aivar Sein, Toomas Hoole
EST-U23: Kaur Kangur, Kevin Kangur, Harry Lusbo

 

TULOKSIA (voittojen jälkeen suluissa "pikkupisteet")

 

1. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M2   13-0

FIN-M2 – EST-M3   8-13

FIN-M3 – EST-M1   6-8

FIN-N – EST-U23   13-10

FIN-J – EST-+55   5-13

FIN-+55 – EST-N   13-1

tilanne 3-3 (58-45)

 

2. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M3   13-7

FIN-M2 – EST-M1   8-13

FIN-M3 – EST-M2   13-3

FIN-N – EST-+55   13-0

FIN-J – EST-N   9-6

FIN-+55 – EST-U23   13-2

tilanne 8-4 (127-76)

 

3. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M1   12-13

FIN-M2 – EST-M2   13-1

FIN-M3 – EST-M3   13-3

FIN-N – EST-N   13-5

FIN-J – EST-U23   6-13

FIN-+55 – EST-+55   11-8

tilanne 12-6 (195-119)

 

4. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M2   13-5

FIN-M2 – EST-M3   0-13

FIN-M3 – EST-M1   11-10

FIN-N – EST-U23   13-5

FIN-J – EST-+55   12-8

FIN-+55 – EST-N   13-3

tilanne 17-7 (257-163)

 

5. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M3   7-13

FIN-M2 – EST-M1   13-4

FIN-M3 – EST-M2   13-1

FIN-N – EST-+55   12-10

FIN-J – EST-N   12-13

FIN-+55 – EST-U23   13-0

tilanne 21-9 (327-204)

 

6. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M1   10-8

FIN-M2 – EST-M2   13-8

FIN-M3 – EST-M3   13-11

FIN-N – EST-N   10-9

FIN-J – EST-U23   13-3

FIN-+55 – EST-+55   13-2

lopputulos 27-9 (399-245)

 

**********************************************************************************************************************

Yleinen SM-sarja 2018

 

välierät

 

RIE 13 10 13

LOI 4 13 5

 

PSC2 2 13 6

HBY2 13 9 13

 

pronssiottelu

 

LOI 13

PSC2 9

 

 

finaali

 

RIE 13 13

HBY2 10 5

 

**********************************************************

Naisten SM-sarja 2018

 

välierät

 

HBY1 13 13

LOI1 8 11

 

HBY2 13 11 9

PCP 7 13 13

 

pronssiottelu

 

LOI1 13

HBY2 6

 

finaali

 

HBY1 6 13 9

PCP 13 6 13

 

**********************************************************

Veteraanien SM-sarja 2018

 

välierät

 

PCP 8 13 13

VUF 13 1 5

 

LOI 13 13

TUR 10 12

 

pronssiottelu

 

VUF 7

TUR 13

 

finaali

 

PCP 13 13

LOI 4 8

 

 

**********************************************************

Yleinen SM-sarja / 1.divisioona -karsinta

 

KUP 13 10 13

KVP1 11 13 8

 

MAP 5 1

TUR 13 13

 

**********************************************************

Yleinen 1.divisioona / 2.divisioona -karsinta

 

lohko M

TYR1 – RIE 8-13

ERP4 – KAN1 9-13

TYR1 - ERP4 13-4

RIE - KAN1 13-2

TYR1 - KAN1 2-13

RIE - ERP4 13-10

 

lohko P

JYV2 – KOK2 13-6

KAU – KAN2 13-11

JYV2 - KAU 12-13

KOK2 - KAN2 13-5

JYV2 - KAN2 10-13

KOK2- KAU 4-13

 

välierät (voittajat 1.divisioonaan 2019)

 

RIE 13

JYV2 4

 

KAU 9

KAN1 13

 

välierien häviäjien ottelu (voittaja 1.divisioonaan 2019)

 

JYV2 7

KAU 13

 

**********************************************************

Veteraanien SM-sarja / 1.divisioona -karsinta

 

ERP2 6 3

UTU 13 13

 

CDC 13 8 13

KOP2 5 13 7

 

**********************************************************

Veteraanien 1.divisioona / 2.divisioona -karsinta

 

TUR 11 13 13

KUP2 13 8 6

 

KAU 7 7

LOI 13 13

 

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

YLEINEN SM-TRIPPELI 2018, 7.7.2018, EURA

 

07/07/2018 10:42:05
Kierros 1 tulokset.

Lindman/Jakonen/Lehti                13 -  1                Rämö/Konola/Pankkonen
Nieminen/Kobe/Holopainen             9  - 13          Ylönen/Pasanen/Metsä-Eerola
Karttunen/Ylelä/Karppanen            10 - 13        Ristolainen/Sappinen/Tuiskula
Airaksinen/Airaksinen/Bergman        9  - 13           Taipalvesi/Uschanov/Eronen
Puska/Keränen/Lehti                  6  - 13                  Linteri/Nikki/Lehti
Ekström/Kujanpää/Korhonen            7  -  9           Lehtinen/Stenberg/Salminen
Kollin/Tapiola/Gren                  13 - 10      Palmqvist/Yli-Vainio/Vartiainen
Heinonen/Ylirönni/Toivonen           9  - 13              Salonoja/Talja/Salonoja
Olkinuora/Lohman/Lohman              13 -  2      Gripenberg/Kamppuri/Viinikainen
Vesterlund/Rosnell/Ravantti          5  - 13           Pahkala/Pelletier/Haapanen
Rissanen/Reijonen/Rinkkala           13 - 10                  Salo/Anttonen/Seppä

 

Kierros 2 tulokset.

Lehtinen/Stenberg/Salminen           13 -  3                  Puska/Keränen/Lehti
Lindman/Jakonen/Lehti                13 -  9              Olkinuora/Lohman/Lohman
Pahkala/Pelletier/Haapanen           13 -  3        Ristolainen/Sappinen/Tuiskula
Linteri/Nikki/Lehti                  7  - 13           Taipalvesi/Uschanov/Eronen
Ylönen/Pasanen/Metsä-Eerola          13 -  6                  Kollin/Tapiola/Gren
Salonoja/Talja/Salonoja              13 -  9           Rissanen/Reijonen/Rinkkala
Ekström/Kujanpää/Korhonen            13 -  4            Karttunen/Ylelä/Karppanen
Palmqvist/Yli-Vainio/Vartiainen      7  - 13             Nieminen/Kobe/Holopainen
Salo/Anttonen/Seppä                  13 -  7           Heinonen/Ylirönni/Toivonen
Airaksinen/Airaksinen/Bergman        11 -  7          Vesterlund/Rosnell/Ravantti
Gripenberg/Kamppuri/Viinikainen      13 - 10                Rämö/Konola/Pankkonen

 

07/07/2018 14:12:55
Kierros 3 tulokset.

Ylönen/Pasanen/Metsä-Eerola          13 -  3           Taipalvesi/Uschanov/Eronen
Pahkala/Pelletier/Haapanen           11 - 13           Lehtinen/Stenberg/Salminen
Lindman/Jakonen/Lehti                13 -  5              Salonoja/Talja/Salonoja
Olkinuora/Lohman/Lohman              13 -  7                  Kollin/Tapiola/Gren
Rissanen/Reijonen/Rinkkala           6  - 12            Ekström/Kujanpää/Korhonen
Nieminen/Kobe/Holopainen             12 - 11                  Linteri/Nikki/Lehti
Airaksinen/Airaksinen/Bergman        2  - 13      Gripenberg/Kamppuri/Viinikainen
Ristolainen/Sappinen/Tuiskula        4  - 13                  Salo/Anttonen/Seppä
Heinonen/Ylirönni/Toivonen           10 - 13          Vesterlund/Rosnell/Ravantti
Rämö/Konola/Pankkonen                13 -  7      Palmqvist/Yli-Vainio/Vartiainen
Puska/Keränen/Lehti                  13 -  3            Karttunen/Ylelä/Karppanen


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 7.7.2018 14.12.59
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
Lindman/Jakonen/Lehti                   3   5   24  39  15  
Ylönen/Pasanen/Metsä-Eerola             3   5   21  39  18  
Lehtinen/Stenberg/Salminen              3   5   14  35  21  
Olkinuora/Lohman/Lohman                 2   6   13  35  22  
Pahkala/Pelletier/Haapanen              2   5   16  37  21  
Taipalvesi/Uschanov/Eronen              2   5   0   29  29  
Ekström/Kujanpää/Korhonen               2   4   13  32  19  
Nieminen/Kobe/Holopainen                2   4   3   34  31  
Gripenberg/Kamppuri/Viinikainen         2   4   3   28  25  
Salonoja/Talja/Salonoja                 2   4   0   31  31  
Salo/Anttonen/Seppä                     2   2   12  36  24  
Rissanen/Reijonen/Rinkkala              1   6   -7  28  35  
Linteri/Nikki/Lehti                     1   5   0   31  31  
Rämö/Konola/Pankkonen                   1   5   -9  24  33  
Kollin/Tapiola/Gren                     1   5   -10 26  36  
Airaksinen/Airaksinen/Bergman           1   5   -11 22  33  
Puska/Keränen/Lehti                     1   4   -7  22  29  
Ristolainen/Sappinen/Tuiskula           1   4   -16 20  36  
Vesterlund/Rosnell/Ravantti             1   3   -9  25  34  
Heinonen/Ylirönni/Toivonen              0   5   -13 26  39  
Palmqvist/Yli-Vainio/Vartiainen         0   4   -15 24  39  
Karttunen/Ylelä/Karppanen               0   4   -22 17  39  

 

TOP 16
--------------------------------------------------------------------

   [13]    1 | Lindman/Jakonen/Lehti
VS
   [ 6]    16 | Airaksinen/Airaksinen/Bergman

 

 

   [13]    8 | Nieminen/Kobe/Holopainen
VS
   [ 5]    9 | Gripenberg/Kamppuri/Viinikainen

 

 

   [ 6]    4 | Olkinuora/Lohman/Lohman
VS
   [13]    13 | Linteri/Nikki/Lehti

 

 

   [ 7]    5 | Pahkala/Pelletier/Haapanen
VS
   [ 9]    12 | Rissanen/Reijonen/Rinkkala

 

 

   [13]    3 | Lehtinen/Stenberg/Salminen
VS
   [ 6]    14 | Rämö/Konola/Pankkonen

 

 

   [ 7]    6 | Taipalvesi/Uschanov/Eronen
VS
   [13]    11 | Salo/Anttonen/Seppä

 

 

   [12]    7 | Ekström/Kujanpää/Korhonen
VS
   [ 7]    10 | Salonoja/Talja/Salonoja

 

 

   [13]    2 | Ylönen/Pasanen/Metsä-Eerola
VS
   [ 4]    15 | Kollin/Tapiola/Gren

 

 

TOP 8
--------------------------------------------------------------------

   [13]    1 | Lindman/Jakonen/Lehti
VS
   [ 4]    8 | Nieminen/Kobe/Holopainen

 

 

   [11]    13 | Linteri/Nikki/Lehti
VS
   [13]    12 | Rissanen/Reijonen/Rinkkala

 

 

   [13]    3 | Lehtinen/Stenberg/Salminen
VS
   [ 5]    11 | Salo/Anttonen/Seppä

 

 

   [10]    7 | Ekström/Kujanpää/Korhonen
VS
   [13]    2 | Ylönen/Pasanen/Metsä-Eerola

 

 

VÄLIERÄ
--------------------------------------------------------------------

   [13]    1 | Lindman/Jakonen/Lehti
VS
   [ 7]    12 | Rissanen/Reijonen/Rinkkala

 

 

   [ 7]    3 | Lehtinen/Stenberg/Salminen
VS
   [13]    2 | Ylönen/Pasanen/Metsä-Eerola

 

 

FINAALI
--------------------------------------------------------------------

   [12]    1 | Lindman/Jakonen/Lehti
VS
   [13]    2 | Ylönen/Pasanen/Metsä-Eerola

 

PRONSSIPELI
--------------------------------------------------------------------

   [ 4]    12 | Rissanen/Reijonen/Rinkkala
VS
   [13]    3 | Lehtinen/Stenberg/Salminen

 

 

NAISTEN SM-SINGELI 2018, 7.7.2018, EURA

 

07/07/2018 10:02:04
Kierros 1 tulokset.

Salo Tiia                            13 -  7                      Sillanpää Seija
Kuivasniemi-Lehti Helena             4  - 13                     Salonranta Merja
Tikka Kirsi                          8  - 13                          Koski Sanna
Santaluoto Anja                      9  - 13                        Vaarala Seija
Uusitalo Seija                       13 - 11                        Kivinen Pirjo
Haavisto Terttu                      0  - 13                         Viikilä Arja
Salonoja Saara                       4  - 13             Lehtonen-Palmqvist Päivi
Hakala Arja                          13 -  7                   Flink-Soini Maarit
Krigsman Sanni                       9  - 13                         Nummila Eila
Lamminpää Terttu                     7  - 13                        Saarela Pirjo
Saarela Taru                         11 -  9                       Jaakkola Päivi
Aalto Kirsi                          8  - 13                         Talja Carita
Majander Vuokko                      13 - 12                     Vesterlund Kirsi
Kamppuri Stiina                      11 - 13                         Anttonen Pia
Laine Mirja                          13 - 12                        Alanoja Jaana
Nieminen Kati                        13 -  5                      Olkinuora Anita

 

07/07/2018 11:07:25
Kierros 2 tulokset.

Nummila Eila                         6  - 13                         Viikilä Arja
Salo Tiia                            3  - 13                     Salonranta Merja
Lehtonen-Palmqvist Päivi             13 -  4                         Talja Carita
Nieminen Kati                        11 - 13                       Uusitalo Seija
Hakala Arja                          13 - 10                        Vaarala Seija
Laine Mirja                          9  - 13                        Saarela Pirjo
Koski Sanna                          13 -  2                      Majander Vuokko
Anttonen Pia                         12 - 13                         Saarela Taru
Krigsman Sanni                       11 - 13                     Vesterlund Kirsi
Alanoja Jaana                        13 -  6                        Kivinen Pirjo
Kamppuri Stiina                      13 - 10                     Lamminpää Terttu
Jaakkola Päivi                       2  - 13             Kuivasniemi-Lehti Helena
Flink-Soini Maarit                   4  - 13                      Santaluoto Anja
Aalto Kirsi                          5  - 13                          Tikka Kirsi
Haavisto Terttu                      4  - 13                      Sillanpää Seija
Olkinuora Anita                      13 -  4                       Salonoja Saara

 

07/07/2018 12:14:19
Kierros 3 tulokset.

Salonranta Merja                     4  - 13                          Koski Sanna
Viikilä Arja                         12 - 13                          Hakala Arja
Lehtonen-Palmqvist Päivi             13 - 12                         Saarela Taru
Saarela Pirjo                        3  - 13                       Uusitalo Seija
Nieminen Kati                        8  - 13                        Alanoja Jaana
Anttonen Pia                         8  - 13                     Vesterlund Kirsi
Vaarala Seija                        11 - 13                      Sillanpää Seija
Laine Mirja                          8  - 13                          Tikka Kirsi
Salo Tiia                            13 -  7                      Majander Vuokko
Kuivasniemi-Lehti Helena             13 -  6                      Olkinuora Anita
Nummila Eila                         7  - 13                      Kamppuri Stiina
Talja Carita                         8  - 13                      Santaluoto Anja
Kivinen Pirjo                        9  - 13                     Lamminpää Terttu
Jaakkola Päivi                       9  - 13                   Flink-Soini Maarit
Salonoja Saara                       9  - 12                          Aalto Kirsi
Haavisto Terttu                      12 - 13                       Krigsman Sanni


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 7.7.2018 12.14.29
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
Koski Sanna                             3   5   25  39  14  
Hakala Arja                             3   4   10  39  29  
Lehtonen-Palmqvist Päivi                3   3   19  39  20  
Uusitalo Seija                          3   3   14  39  25  
Salonranta Merja                        2   7   10  30  20  
Tikka Kirsi                             2   5   8   34  26  
Salo Tiia                               2   5   2   29  27  
Saarela Pirjo                           2   5   0   29  29  
Viikilä Arja                            2   4   19  38  19  
Saarela Taru                            2   4   2   36  34  
Santaluoto Anja                         2   3   10  35  25  
Kuivasniemi-Lehti Helena                2   3   9   30  21  
Kamppuri Stiina                         2   3   7   37  30  
Vesterlund Kirsi                        2   3   6   38  32  
Sillanpää Seija                         2   3   5   33  28  
Alanoja Jaana                           2   2   11  38  27  
Vaarala Seija                           1   7   -1  34  35  
Majander Vuokko                         1   7   -16 22  38  
Nieminen Kati                           1   6   1   32  31  
Anttonen Pia                            1   6   -4  33  37  
Laine Mirja                             1   6   -8  30  38  
Talja Carita                            1   6   -9  25  34  
Nummila Eila                            1   5   -9  26  35  
Flink-Soini Maarit                      1   5   -11 24  35  
Lamminpää Terttu                        1   4   -5  30  35  
Krigsman Sanni                          1   3   -5  33  38  
Olkinuora Anita                         1   3   -6  24  30  
Aalto Kirsi                             1   3   -10 25  35  
Kivinen Pirjo                           0   6   -13 26  39  
Jaakkola Päivi                          0   5   -17 20  37  
Salonoja Saara                          0   5   -21 17  38  
Haavisto Terttu                         0   5   -23 16  39 

 

 

TOP 16
--------------------------------------------------------------------

   [12]    1 | Koski Sanna
VS
   [13]    16 | Alanoja Jaana

 

 

 [13]    8 | Saarela Pirjo
VS
   [ 3]    9 | Viikilä Arja

 

 

   [13]    4 | Uusitalo Seija
VS
   [10]    13 | Kamppuri Stiina

 

 

   [ 6]    5 | Salonranta Merja
VS
   [13]    12 | Kuivasniemi-Lehti Helena

 

 

   [13]    3 | Lehtonen-Palmqvist Päivi
VS
   [ 6]    14 | Vesterlund Kirsi

 

 

   [11]    6 | Tikka Kirsi
VS
   [13]    11 | Santaluoto Anja

 

 

   [13]    7 | Salo Tiia
VS
   [10]    10 | Saarela Taru

 

 

   [ 6]    2 | Hakala Arja
VS
   [13]    15 | Sillanpää Seija


 

TOP 8
--------------------------------------------------------------------

   [13]    16 | Alanoja Jaana
VS
   [12]    8 | Saarela Pirjo

 

 

   [ 5]    4 | Uusitalo Seija
VS
   [13]    12 | Kuivasniemi-Lehti Helena

 

 

   [13]    3 | Lehtonen-Palmqvist Päivi
VS
   [ 7]    11 | Santaluoto Anja

 

 

   [13]    7 | Salo Tiia
VS
   [ 8]    15 | Sillanpää Seija

 

 

 

VÄLIERÄ
--------------------------------------------------------------------

   [13]    16 | Alanoja Jaana
VS
   [ 2]    12 | Kuivasniemi-Lehti Helena

 

 

   [13]    3 | Lehtonen-Palmqvist Päivi
VS
   [12]    7 | Salo Tiia

 

FINAALI
--------------------------------------------------------------------

   [13]    16 | Alanoja Jaana
VS
   [11]    3 | Lehtonen-Palmqvist Päivi

 

 

PRONSSIPELI
--------------------------------------------------------------------

   [13]    12 | Kuivasniemi-Lehti Helena
VS
   [11]    7 | Salo Tiia

 

 

 

 

SM-sekatrippeli, 17.6.2018, Turku

 


06/17/2018 11:29:09
Kierros 1 tulokset.

TEkström/SKujanpää/AKorhonen         11 - 13         SVaarala/AStenberg/HLehtinen
SLehtonen/ALehtonen/MSoikkeli        13 -  2     YPelletier/JKotajärvi/SPelletier
PKivinen/MarkNieminen/HHaapanen      12 - 13     HKuivasniemi-Lehti/ALehti/MLehti
MSalonranta/JHeinonen/VPunta         13 -  9           KVesterlund/PWallin/KTikka
MFlink-Soini/IVuorinen/ASaliniemi    3  - 13           PAnttonen/PSeppä/TFoussier
TRantanen/LMäki/PHeiskanen           4  - 13            MLaine/RTuiskula/VEkström
*KNieminen/TPuska/KKeränen           13 -  0             TSaarela/TSipilä/MKouhia
PSaarela/SSaarela/HSaarela           13 -  6         E-LLaakso/HUschanov/DDuhamel
*KKorkeamäki/SKorkeamäki/PTolonen    13 -  2            AHakala/JHirvonen/GWallin
MNäsilä/HNäsilä/SKankkunen           8  - 13HPalmqvist/PLehtonen-Palmqvist/MKamppuri
*SUusitalo/SLindman/MJakonen         13 -  5         SKamppuri/KRandell/JVirtanen
*JSalo/TSalo/APoikolainen            13 -  3         E-LLeino/VYliaho/VVartiainen
KAalto/MAalto/TYlönen                2  - 13       *MMetsä-Eerola/MAava/TSalminen
AOlkinuora/SOlkinuora/POlkinuora     13 -  5     ASaarinen/TKyllönen/CAbrahamsson
TOjaranta/VOjaranta/KKupila          13 -  7       TLamminpää/LSormunen/ONieminen
*JarkPahkala/JHolopainen/VMajander   8  - 13     AViinikainen/AUusio/MiskNieminen
MPaatero/IKonola/SPankkonen          13 - 10          ENummila/EPohjanoksa/TKalmi

 


06/17/2018 13:09:25
Kierros 2 tulokset.

PAnttonen/PSeppä/TFoussier           13 -  4         TEkström/SKujanpää/AKorhonen
*KNieminen/TPuska/KKeränen           0  - 13       *MMetsä-Eerola/MAava/TSalminen
SLehtonen/ALehtonen/MSoikkeli        7  - 13            MLaine/RTuiskula/VEkström
*KKorkeamäki/SKorkeamäki/PTolonen    9  - 13         MSalonranta/JHeinonen/VPunta
*JSalo/TSalo/APoikolainen            13 -  5           PSaarela/SSaarela/HSaarela
*SUusitalo/SLindman/MJakonen         13 -  9         SVaarala/AStenberg/HLehtinen
AOlkinuora/SOlkinuora/POlkinuora     1  - 13HPalmqvist/PLehtonen-Palmqvist/MKamppuri
TOjaranta/VOjaranta/KKupila          3  - 13     HKuivasniemi-Lehti/ALehti/MLehti
AViinikainen/AUusio/MiskNieminen     13 -  1          MPaatero/IKonola/SPankkonen
PKivinen/MarkNieminen/HHaapanen      4  - 13             TSaarela/TSipilä/MKouhia
ENummila/EPohjanoksa/TKalmi          13 -  4           KVesterlund/PWallin/KTikka
MNäsilä/HNäsilä/SKankkunen           13 -  4     YPelletier/JKotajärvi/SPelletier
*JarkPahkala/JHolopainen/VMajander   11 - 10            AHakala/JHirvonen/GWallin
TLamminpää/LSormunen/ONieminen       5  - 13                KAalto/MAalto/TYlönen
E-LLaakso/HUschanov/DDuhamel         13 -  3    MFlink-Soini/IVuorinen/ASaliniemi
SKamppuri/KRandell/JVirtanen         13 -  6         E-LLeino/VYliaho/VVartiainen
ASaarinen/TKyllönen/CAbrahamsson     10 -  9           TRantanen/LMäki/PHeiskanen

 

06/17/2018 14:59:44
Kierros 3 tulokset.

MLaine/RTuiskula/VEkström            12 - 13                KAalto/MAalto/TYlönen
AOlkinuora/SOlkinuora/POlkinuora     8  - 13           KVesterlund/PWallin/KTikka
*MMetsä-Eerola/MAava/TSalminen       13 -  5         MSalonranta/JHeinonen/VPunta
HPalmqvist/PLehtonen-Palmqvist/MKamppuri13 -  5           PAnttonen/PSeppä/TFoussier
AViinikainen/AUusio/MiskNieminen     13 -  6     HKuivasniemi-Lehti/ALehti/MLehti
*SUusitalo/SLindman/MJakonen         13 -  0            *JSalo/TSalo/APoikolainen
*KNieminen/TPuska/KKeränen           10 - 11        SLehtonen/ALehtonen/MSoikkeli
PSaarela/SSaarela/HSaarela           8  - 13          ENummila/EPohjanoksa/TKalmi
MPaatero/IKonola/SPankkonen          9  - 13         SKamppuri/KRandell/JVirtanen
*KKorkeamäki/SKorkeamäki/PTolonen    13 -  9          TOjaranta/VOjaranta/KKupila
MNäsilä/HNäsilä/SKankkunen           13 - 11   *JarkPahkala/JHolopainen/VMajander
SVaarala/AStenberg/HLehtinen         13 -  7     ASaarinen/TKyllönen/CAbrahamsson
E-LLaakso/HUschanov/DDuhamel         13 -  4             TSaarela/TSipilä/MKouhia
PKivinen/MarkNieminen/HHaapanen      8  - 13         TEkström/SKujanpää/AKorhonen
TRantanen/LMäki/PHeiskanen           2  - 13    MFlink-Soini/IVuorinen/ASaliniemi
E-LLeino/VYliaho/VVartiainen         13 -  7     YPelletier/JKotajärvi/SPelletier
AHakala/JHirvonen/GWallin            8  - 13       TLamminpää/LSormunen/ONieminen

 

06/17/2018 16:35:40
Kierros 4 tulokset.

ENummila/EPohjanoksa/TKalmi          12 - 13         E-LLeino/VYliaho/VVartiainen
*SUusitalo/SLindman/MJakonen         13 -  0HPalmqvist/PLehtonen-Palmqvist/MKamppuri
*MMetsä-Eerola/MAava/TSalminen       13 -  3     AViinikainen/AUusio/MiskNieminen
MSalonranta/JHeinonen/VPunta         13 -  9           PAnttonen/PSeppä/TFoussier
KAalto/MAalto/TYlönen                2  - 13         SVaarala/AStenberg/HLehtinen
*JSalo/TSalo/APoikolainen            13 -  7     HKuivasniemi-Lehti/ALehti/MLehti
SKamppuri/KRandell/JVirtanen         9  - 13        SLehtonen/ALehtonen/MSoikkeli
MLaine/RTuiskula/VEkström            11 - 10    *KKorkeamäki/SKorkeamäki/PTolonen
MNäsilä/HNäsilä/SKankkunen           13 -  2         E-LLaakso/HUschanov/DDuhamel
MPaatero/IKonola/SPankkonen          13 -  7       TLamminpää/LSormunen/ONieminen
*KNieminen/TPuska/KKeränen           13 -  8   *JarkPahkala/JHolopainen/VMajander
PSaarela/SSaarela/HSaarela           13 - 12     ASaarinen/TKyllönen/CAbrahamsson
KVesterlund/PWallin/KTikka           4  - 13    MFlink-Soini/IVuorinen/ASaliniemi
TOjaranta/VOjaranta/KKupila          7  - 13         TEkström/SKujanpää/AKorhonen
AOlkinuora/SOlkinuora/POlkinuora     9  - 13             TSaarela/TSipilä/MKouhia
YPelletier/JKotajärvi/SPelletier     4  - 13      PKivinen/MarkNieminen/HHaapanen
AHakala/JHirvonen/GWallin            13 -  0           TRantanen/LMäki/PHeiskanen


Tulokset kierroksen 4 jälkeen. 17.6.2018 16.35.46
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
*SUusitalo/SLindman/MJakonen            4   11  38  52  14  
*MMetsä-Eerola/MAava/TSalminen          4   10  42  52  10  
HPalmqvist/PLehtonen-Palmqvist/MKamppuri3   10  12  39  27  
*JSalo/TSalo/APoikolainen               3   10  11  39  28  
SVaarala/AStenberg/HLehtinen            3   9   15  48  33  
AViinikainen/AUusio/MiskNieminen        3   9   14  42  28  
MSalonranta/JHeinonen/VPunta            3   9   4   44  40  
MLaine/RTuiskula/VEkström               3   7   15  49  34  
SLehtonen/ALehtonen/MSoikkeli           3   7   10  44  34  
MNäsilä/HNäsilä/SKankkunen              3   6   17  47  30  
SKamppuri/KRandell/JVirtanen            2   11  -1  40  41  
KAalto/MAalto/TYlönen                   2   11  -13 30  43  
PAnttonen/PSeppä/TFoussier              2   10  7   40  33  
*KNieminen/TPuska/KKeränen              2   10  4   36  32  
E-LLaakso/HUschanov/DDuhamel            2   9   1   34  33  
*KKorkeamäki/SKorkeamäki/PTolonen       2   8   10  45  35  
HKuivasniemi-Lehti/ALehti/MLehti        2   8   -2  39  41  
PSaarela/SSaarela/HSaarela              2   8   -5  39  44  
MPaatero/IKonola/SPankkonen             2   8   -7  36  43  
ENummila/EPohjanoksa/TKalmi             2   7   10  48  38  
TEkström/SKujanpää/AKorhonen            2   7   0   41  41  
E-LLeino/VYliaho/VVartiainen            2   7   -10 35  45  
TSaarela/TSipilä/MKouhia                2   6   -9  30  39  
MFlink-Soini/IVuorinen/ASaliniemi       2   5   0   32  32  
*JarkPahkala/JHolopainen/VMajander      1   9   -11 38  49  
KVesterlund/PWallin/KTikka              1   8   -17 30  47  
AOlkinuora/SOlkinuora/POlkinuora        1   7   -13 31  44  
TOjaranta/VOjaranta/KKupila             1   7   -14 32  46  
PKivinen/MarkNieminen/HHaapanen         1   6   -6  37  43  
ASaarinen/TKyllönen/CAbrahamsson        1   6   -14 34  48  
TLamminpää/LSormunen/ONieminen          1   6   -15 32  47  
AHakala/JHirvonen/GWallin               1   4   -4  33  37  
YPelletier/JKotajärvi/SPelletier        0   9   -35 17  52  
TRantanen/LMäki/PHeiskanen              0   7   -34 15  49  

PUOLIVÄLIERÄT

 

Seija Uusitalo (LOI), Seppo Lindman (LOI), Marko Jakonen (PSC) 13

Satu Lehtonen (RIE), Antti Lehtonen (RIE), Mikko Soikkeli (RIE) 5

 

Pia Anttonen (RIE), Petri Seppä (RIE), Thomas Foussier (HBY) 12

Seija Vaarala (HBY), Arto Stenberg (LOI), Harri Lehtinen (LOI) 13

 

Henri Palmqvist (HBY), Päivi Lehtonen-Palmqvist (HBY), Mikko Kamppuri (HBY) 5

Anssi Viinikainen (HBY), Anu Uusio (HBY), Miska Nieminen (EPA) 13

 

Mirva Näsilä (PCP), Harri Näsilä (PCP), Samuli Kankkunen (PSC) 13

Mika Metsä-Eerola (HBY), Merike Aava (HBY), Timo Salminen (LOI) 7

 

VÄLIERÄT

 

Seija Uusitalo (LOI), Seppo Lindman (LOI), Marko Jakonen (PSC) 3

Seija Vaarala (HBY), Arto Stenberg (LOI), Harri Lehtinen (LOI) 13

 

Anssi Viinikainen (HBY), Anu Uusio (HBY), Miska Nieminen (EPA) 6

Mirva Näsilä (PCP), Harri Näsilä (PCP), Samuli Kankkunen (PSC) 13

 

PRONSSIOTTELU

 

Seija Uusitalo (LOI), Seppo Lindman (LOI), Marko Jakonen (PSC) 13

Anssi Viinikainen (HBY), Anu Uusio (HBY), Miska Nieminen (EPA) 2

 

FINAALI

 

Seija Vaarala (HBY), Arto Stenberg (LOI), Harri Lehtinen (LOI) 0

Mirva Näsilä (PCP), Harri Näsilä (PCP), Samuli Kankkunen (PSC) 13 

 

 

 

SM-sekaduppeli, 16.6.2018, Turku

 

06/16/2018 11:26:33
Kierros 1 tulokset.

MLahti/PLahti                        13 -  2                        KAalto/MAalto
PKivinen/MarkNieminen                4  - 13                JarkPahkala/VMajander
KNieminen/KKeränen                   5  - 13                    APasanen/MPasanen
VPunta/MAava                         13 -  6                     E-LLeino/VYliaho
JSalo/SKoski                         12 - 13            HKuivasniemi-Lehti/ALehti
ASaarinen/CAbrahamsson               12 -  7                  KVesterlund/PWallin
THaavisto/RToivonen                  13 - 10               ORaitasuo/MiskNieminen
JHolopainen/PKuokkanen               11 - 13              KKorkeamäki/SKorkeamäki
SKamppuri/JVirtanen                  13 - 10                AOlkinuora/SOlkinuora
TErkkilä/ESaari                      13 -  6               JKotajärvi/HWestergård
MLaine/RTuiskula                     9  - 13                   SVaarala/AStenberg
*MMetsä-Eerola/KTikka                4  - 13                  *SUusitalo/SLindman
TLamminpää/MHeino                    10 - 13                     TSaarela/TSipilä
*PLehtonen-Palmqvist/HPalmqvist      4  - 13                      MNäsilä/HNäsilä
TSalo/TFoussier                      13 -  7                    TRantanen/KKupila
*ALehtonen/SLehtonen                 11 - 10                      PTuomi/MJakonen
AHakala/JHirvonen                    2  - 13                   SKalliosalo/MLehti
PKiiveri/ESaarinen                   11 - 12               MFlink-Soini/IVuorinen
AMatikainen/PZukale                  5  - 13                YPelletier/SPelletier
E-LLaakso/HUschanov                  13 -  5                   ESuominen/DDuhamel
PSaarela/JSuominen                   7  - 13                 *AViinikainen/AUusio
MMattila/IKonola                     13 -  3              ASantaluoto/JSantaluoto
MSalonranta/JHeinonen                0  - 13                    *PAnttonen/PSeppä

 

06/16/2018 13:45:02
Kierros 2 tulokset.

ASaarinen/CAbrahamsson               13 -  0                    TRantanen/KKupila
*PAnttonen/PSeppä                    13 - 10                      TErkkilä/ESaari
MLahti/PLahti                        13 - 11                      TSalo/TFoussier
SKalliosalo/MLehti                   13 -  2                  THaavisto/RToivonen
MMattila/IKonola                     4  - 13            HKuivasniemi-Lehti/ALehti
JarkPahkala/VMajander                0  - 13                         VPunta/MAava
*SUusitalo/SLindman                  13 -  2                   SVaarala/AStenberg
MNäsilä/HNäsilä                      13 -  9                  E-LLaakso/HUschanov
APasanen/MPasanen                    4  - 13                 *AViinikainen/AUusio
YPelletier/SPelletier                13 -  5                  SKamppuri/JVirtanen
TSaarela/TSipilä                     12 - 13                 *ALehtonen/SLehtonen
KKorkeamäki/SKorkeamäki              12 - 11               MFlink-Soini/IVuorinen
JSalo/SKoski                         13 -  2               JKotajärvi/HWestergård
PKiiveri/ESaarinen                   5  - 13                AOlkinuora/SOlkinuora
PTuomi/MJakonen                      13 -  1                        KAalto/MAalto
JHolopainen/PKuokkanen               13 - 11              ASantaluoto/JSantaluoto
ORaitasuo/MiskNieminen               13 -  5      *PLehtonen-Palmqvist/HPalmqvist
TLamminpää/MHeino                    12 - 13                    AHakala/JHirvonen
MLaine/RTuiskula                     13 -  4                  KVesterlund/PWallin
PSaarela/JSuominen                   13 - 12                   KNieminen/KKeränen
E-LLeino/VYliaho                     4  - 13                   ESuominen/DDuhamel
AMatikainen/PZukale                  4  - 13                PKivinen/MarkNieminen
*MMetsä-Eerola/KTikka                1  - 13                MSalonranta/JHeinonen

 

06/16/2018 14:53:22
Kierros 3 tulokset.

SKalliosalo/MLehti                   12 - 13                 *ALehtonen/SLehtonen
*PAnttonen/PSeppä                    9  - 13                  *SUusitalo/SLindman
*AViinikainen/AUusio                 13 -  5               ASaarinen/CAbrahamsson
HKuivasniemi-Lehti/ALehti            13 -  9              KKorkeamäki/SKorkeamäki
VPunta/MAava                         13 -  7                YPelletier/SPelletier
MLahti/PLahti                        2  - 13                      MNäsilä/HNäsilä
E-LLaakso/HUschanov                  13 -  2                     MLaine/RTuiskula
JarkPahkala/VMajander                9  - 13                   ESuominen/DDuhamel
SKamppuri/JVirtanen                  13 -  4                   PSaarela/JSuominen
SVaarala/AStenberg                   13 -  8                      PTuomi/MJakonen
THaavisto/RToivonen                  8  - 13                PKivinen/MarkNieminen
JSalo/SKoski                         13 -  0                      TErkkilä/ESaari
TSalo/TFoussier                      13 -  2                    APasanen/MPasanen
TSaarela/TSipilä                     3  - 13                AOlkinuora/SOlkinuora
MMattila/IKonola                     7  - 13                    AHakala/JHirvonen
JHolopainen/PKuokkanen               10 - 13               ORaitasuo/MiskNieminen
MFlink-Soini/IVuorinen               13 - 10                MSalonranta/JHeinonen
KVesterlund/PWallin                  6  - 13                     E-LLeino/VYliaho
*PLehtonen-Palmqvist/HPalmqvist      4  - 13                   KNieminen/KKeränen
AMatikainen/PZukale                  13 - 11                    TLamminpää/MHeino
TRantanen/KKupila                    13 -  6              ASantaluoto/JSantaluoto
*MMetsä-Eerola/KTikka                13 -  1               JKotajärvi/HWestergård
KAalto/MAalto                        5  - 13                   PKiiveri/ESaarinen


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 16.6.2018 14.53.30
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
*SUusitalo/SLindman                     3   5   24  39  15  
HKuivasniemi-Lehti/ALehti               3   5   14  39  25  
VPunta/MAava                            3   4   26  39  13  
MNäsilä/HNäsilä                         3   4   24  39  15  
*AViinikainen/AUusio                    3   4   23  39  16  
*ALehtonen/SLehtonen                    3   4   3   37  34  
SKalliosalo/MLehti                      2   6   21  38  17  
E-LLaakso/HUschanov                     2   6   15  35  20  
YPelletier/SPelletier                   2   6   10  33  23  
KKorkeamäki/SKorkeamäki                 2   6   -1  34  35  
*PAnttonen/PSeppä                       2   5   12  35  23  
SKamppuri/JVirtanen                     2   5   4   31  27  
MLahti/PLahti                           2   5   2   28  26  
SVaarala/AStenberg                      2   5   -2  28  30  
JSalo/SKoski                            2   4   23  38  15  
TSalo/TFoussier                         2   4   15  37  22  
AOlkinuora/SOlkinuora                   2   4   15  36  21  
ASaarinen/CAbrahamsson                  2   4   10  30  20  
ESuominen/DDuhamel                      2   4   5   31  26  
MFlink-Soini/IVuorinen                  2   4   3   36  33  
PKivinen/MarkNieminen                   2   3   5   30  25  
AHakala/JHirvonen                       2   3   -4  28  32  
ORaitasuo/MiskNieminen                  2   2   8   36  28  
JarkPahkala/VMajander                   1   7   -8  22  30  
APasanen/MPasanen                       1   6   -12 19  31  
THaavisto/RToivonen                     1   6   -13 23  36  
PSaarela/JSuominen                      1   6   -14 24  38  
PTuomi/MJakonen                         1   5   6   31  25  
MSalonranta/JHeinonen                   1   5   -4  23  27  
MMattila/IKonola                        1   5   -5  24  29  
TSaarela/TSipilä                        1   5   -8  28  36  
E-LLeino/VYliaho                        1   5   -9  23  32  
PKiiveri/ESaarinen                      1   4   -1  29  30  
JHolopainen/PKuokkanen                  1   4   -3  34  37  
MLaine/RTuiskula                        1   4   -6  24  30  
TErkkilä/ESaari                         1   4   -9  23  32  
*MMetsä-Eerola/KTikka                   1   4   -9  18  27  
TRantanen/KKupila                       1   4   -12 20  32  
AMatikainen/PZukale                     1   4   -15 22  37  
KNieminen/KKeränen                      1   2   0   30  30  
*PLehtonen-Palmqvist/HPalmqvist         0   6   -26 13  39  
TLamminpää/MHeino                       0   4   -6  33  39  
KVesterlund/PWallin                     0   4   -21 17  38  
JKotajärvi/HWestergård                  0   4   -30 9   39  
KAalto/MAalto                           0   4   -31 8   39  
ASantaluoto/JSantaluoto                 0   3   -19 20  39

Miesten ylimääräinen MM-karsinta, 20.5.2018, Kouvola (paras kolmesta)

 

Anssi Viinikainen, Mikko Kamppuri, Antti Pasanen ja Mika Metsä-Eerola 13 13

Tuukka Ylönen, Iivo Paaso, Toni Ikonen 3 4

 

Anssi Viinikainen, Mikko Kamppuri, Antti Pasanen ja Mika Metsä-Eerola miesten MM-kilpailuihin Kanadaan (Desbiens City) 13.-16.9.2018.

Seura SM2018, 19.5. Kouvola

 

SeuraSM2018

05/19/2018 11:33:05
Kierros 1 tulokset.

Bitankki                              0  -  3              Koski-Petankki 1
Espoon Patonki                        2  -  1             Tyrvää Petanque 2
Kouvolan Urheilupetanque 3            2  -  1             Tyrvää Petanque 1
Linnan Petanquistit 1                 1  -  2                         Nassu
Linnan Petanquistit 2                 2  -  1                           BYE
Oravais Petanque                      1  -  2                    Savi-Kuula
Helsingin Boule-yhdistys 2            3  -  0               Jyväskylän Valo
Helsingin Boule-yhdistys 1            1  -  2                    Riemukaari
Koski-Petankki 2                      0  -  3            Loimaan Petanque 1
Koski-Kuula                           0  -  3          Turun Petanque-Seura
Savo-Karjalan Petanque-seura Kanuunat 1  -  2                     MAP Räime
Kalvolan Isku                         2  -  1    Kouvolan Urheilupetanque 1
Loimaan Petanque 2                    1  -  2 Petanque Sport Club Järvenpää
Karhu-Petankki                        2  -  1    Kouvolan Urheilupetanque 2


Tulokset kierroksen 1 jälkeen. 19.5.2018 11.33.23
Joukkue                               V   B1  +-  +   -  
Koski-Petankki 1                      1   0   3   3   0  
Helsingin Boule-yhdistys 2            1   0   3   3   0  
Loimaan Petanque 1                    1   0   3   3   0  
Turun Petanque-Seura                  1   0   3   3   0  
Espoon Patonki                        1   0   1   2   1  
Kouvolan Urheilupetanque 3            1   0   1   2   1  
Nassu                                 1   0   1   2   1  
Linnan Petanquistit 2                 1   0   1   2   1  
Savi-Kuula                            1   0   1   2   1  
Riemukaari                            1   0   1   2   1  
MAP Räime                             1   0   1   2   1  
Kalvolan Isku                         1   0   1   2   1  
Petanque Sport Club Järvenpää         1   0   1   2   1  
Karhu-Petankki                        1   0   1   2   1  
Tyrvää Petanque 2                     0   1   -1  1   2  
Tyrvää Petanque 1                     0   1   -1  1   2  
Linnan Petanquistit 1                 0   1   -1  1   2  
Oravais Petanque                      0   1   -1  1   2  
Helsingin Boule-yhdistys 1            0   1   -1  1   2  
Savo-Karjalan Petanque-seura Kanuunat 0   1   -1  1   2  
Kouvolan Urheilupetanque 1            0   1   -1  1   2  
Loimaan Petanque 2                    0   1   -1  1   2  
Kouvolan Urheilupetanque 2            0   1   -1  1   2  
Bitankki                              0   1   -3  0   3  
Jyväskylän Valo                       0   1   -3  0   3  
Koski-Petankki 2                      0   1   -3  0   3  
Koski-Kuula                           0   1   -3  0   3  


SeuraSM2018

05/19/2018 13:13:13
Kierros 2 tulokset.

Tyrvää Petanque 2                     2  -  1                           BYE
Koski-Petankki 1                      1  -  2    Kouvolan Urheilupetanque 3
Helsingin Boule-yhdistys 2            3  -  0         Linnan Petanquistit 2
Loimaan Petanque 1                    3  -  0                Karhu-Petankki
Turun Petanque-Seura                  3  -  0                Espoon Patonki
Nassu                                 2  -  1                    Savi-Kuula
Riemukaari                            3  -  0                 Kalvolan Isku
MAP Räime                             1  -  2 Petanque Sport Club Järvenpää
Tyrvää Petanque 1                     1  -  2    Kouvolan Urheilupetanque 2
Linnan Petanquistit 1                 2  -  1                   Koski-Kuula
Oravais Petanque                      3  -  0    Kouvolan Urheilupetanque 1
Helsingin Boule-yhdistys 1            3  -  0               Jyväskylän Valo
Savo-Karjalan Petanque-seura Kanuunat 2  -  1            Loimaan Petanque 2
Bitankki                              2  -  1              Koski-Petankki 2


Tulokset kierroksen 2 jälkeen. 19.5.2018 13.13.21
Joukkue                               V   B1  +-  +   -  
Riemukaari                            2   2   4   5   1  
Nassu                                 2   2   2   4   2  
Helsingin Boule-yhdistys 2            2   1   6   6   0  
Loimaan Petanque 1                    2   1   6   6   0  
Turun Petanque-Seura                  2   1   6   6   0  
Kouvolan Urheilupetanque 3            2   1   2   4   2  
Petanque Sport Club Järvenpää         2   1   2   4   2  
Koski-Petankki 1                      1   3   2   4   2  
Savi-Kuula                            1   3   0   3   3  
MAP Räime                             1   3   0   3   3  
Espoon Patonki                        1   3   -2  2   4  
Karhu-Petankki                        1   3   -2  2   4  
Helsingin Boule-yhdistys 1            1   2   2   4   2  
Linnan Petanquistit 1                 1   2   0   3   3  
Linnan Petanquistit 2                 1   2   -2  2   4  
Kalvolan Isku                         1   2   -2  2   4  
Oravais Petanque                      1   1   2   4   2  
Tyrvää Petanque 2                     1   1   0   3   3  
Savo-Karjalan Petanque-seura Kanuunat 1   1   0   3   3  
Kouvolan Urheilupetanque 2            1   1   0   3   3  
Bitankki                              1   1   -2  2   4  
Tyrvää Petanque 1                     0   3   -2  2   4  
Loimaan Petanque 2                    0   3   -2  2   4  
Koski-Petankki 2                      0   3   -4  1   5  
Koski-Kuula                           0   3   -4  1   5  
Jyväskylän Valo                       0   3   -6  0   6  
Kouvolan Urheilupetanque 1            0   2   -4  1   5  

 

 

SeuraSM2018

05/19/2018 14:55:27
Kierros 3 tulokset.

Koski-Kuula                2  -  1                                   BYE
Nassu                      2  -  1            Kouvolan Urheilupetanque 2
MAP Räime                  2  -  1                      Koski-Petankki 2
Riemukaari                 1  -  2                  Turun Petanque-Seura
Helsingin Boule-yhdistys 2 3  -  0            Kouvolan Urheilupetanque 3
Loimaan Petanque 1         0  -  3         Petanque Sport Club Järvenpää
Koski-Petankki 1           0  -  3            Helsingin Boule-yhdistys 1
Savi-Kuula                 1  -  2 Savo-Karjalan Petanque-seura Kanuunat
Espoon Patonki             1  -  2                         Kalvolan Isku
Karhu-Petankki             1  -  2                 Linnan Petanquistit 2
Linnan Petanquistit 1      0  -  3                              Bitankki
Oravais Petanque           1  -  2                     Tyrvää Petanque 2
Tyrvää Petanque 1          3  -  0            Kouvolan Urheilupetanque 1
Loimaan Petanque 2         3  -  0                       Jyväskylän Valo

 

Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 19.5.2018 14.57.52
Sij. Joukkue                                 V   B1  +-  +   -  
1.   Petanque Sport Club Järvenpää           3   5   5   7   2  
2.   Helsingin Boule-yhdistys 2              3   4   9   9   0  
3.   Turun Petanque-Seura                    3   4   7   8   1  
4.   Nassu                                   3   3   3   6   3  
5.   Riemukaari                              2   7   3   6   3  
6.   MAP Räime                               2   5   1   5   4  
7.   Kouvolan Urheilupetanque 3              2   5   -1  4   5  
8.   Loimaan Petanque 1                      2   4   3   6   3  
9.   Savo-Karjalan Petanque-seura Kanuunat   2   4   1   5   4  
10.  Linnan Petanquistit 2                   2   4   -1  4   5  
11.  Helsingin Boule-yhdistys 1              2   3   5   7   2  
12.  Kalvolan Isku                           2   3   -1  4   5  
13.  Bitankki                                2   2   1   5   4  
14.  Tyrvää Petanque 2                       2   2   1   5   4  
15.  Espoon Patonki                          1   7   -3  3   6  
16.  Savi-Kuula                        1   6   -1  4   5 

------------------------------------------------------------------------------- 
17.  Koski-Petankki 1                             1   6   -1  4   5  
18.  Linnan Petanquistit 1                   1   6   -3  3   6  
19.  Loimaan Petanque 2                      1   5   1   5   4  
20.  Kouvolan Urheilupetanque 2              1   5   -1  4   5  
21.  Karhu-Petankki                          1   5   -3  3   6  
22.  Koski-Kuula                             1   4   -3  3   6  
23.  Tyrvää Petanque 1                       1   3   1   5   4  
24.  Oravais Petanque                        1   3   1   5   4  

--------------------------------------------------------------------------------
25.  Koski-Petankki 2                        0   6   -5  2   7  
26.  Jyväskylän Valo                         0   6   -9  0   9  

--------------------------------------------------------------------------------
27.  Kouvolan Urheilupetanque 1              0   4   -7  1   8  

 

 

 

 

 

 

 

Miesten MM-karsinta, 28.4.2018, Hämeenlinna

 

04/28/2018 10:21:46
Kierros 1 tulokset.

PTiljander/AHanhisuanto/SKujanpää/PZukale6  - 13AViinikainen/MKamppuri/APasanen/MMetsä-Eerola
TYlönen/OSinnemaa/IPaaso/TIkonen     6  -  7         JSalo/JAnttonen/PSeppä/KKobe
JarkPahkala/JHolopainen/YPelletier   13 -  3        SYlirönni/RToivonen/THaapanen
MLehti/J-PSiro/MJakonen/SKankkunen   11 - 13       MAalto/ALehti/KKeränen/HNäsilä
IRistolainen/VSappinen/RTuiskula/SLinteri13 -  6   SPankkonen/RRämö/TEkström/VEkström
AStenberg/TSalminen/HLehtinen/AKorhonen6  - 13KHarsia/HPalmqvist/VPunta/JVartiainen

 

04/28/2018 11:45:04
Kierros 2 tulokset.

JarkPahkala/JHolopainen/YPelletier   0  - 13KHarsia/HPalmqvist/VPunta/JVartiainen
AViinikainen/MKamppuri/APasanen/MMetsä-Eerola13 - 11         JSalo/JAnttonen/PSeppä/KKobe
IRistolainen/VSappinen/RTuiskula/SLinteri7  - 11       MAalto/ALehti/KKeränen/HNäsilä
TYlönen/OSinnemaa/IPaaso/TIkonen     13 -  4   SPankkonen/RRämö/TEkström/VEkström
MLehti/J-PSiro/MJakonen/SKankkunen   13 -  1        SYlirönni/RToivonen/THaapanen
PTiljander/AHanhisuanto/SKujanpää/PZukale4  - 13AStenberg/TSalminen/HLehtinen/AKorhonen

 

04/28/2018 14:03:31
Kierros 3 tulokset.

MAalto/ALehti/KKeränen/HNäsilä       1  - 13         JSalo/JAnttonen/PSeppä/KKobe
IRistolainen/VSappinen/RTuiskula/SLinteri13 -  0        SYlirönni/RToivonen/THaapanen
KHarsia/HPalmqvist/VPunta/JVartiainen13 -  4AViinikainen/MKamppuri/APasanen/MMetsä-Eerola
MLehti/J-PSiro/MJakonen/SKankkunen   1  - 13AStenberg/TSalminen/HLehtinen/AKorhonen
JarkPahkala/JHolopainen/YPelletier   8  - 13     TYlönen/OSinnemaa/IPaaso/TIkonen
PTiljander/AHanhisuanto/SKujanpää/PZukale11 - 13   SPankkonen/RRämö/TEkström/VEkström

 

Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 28.4.2018 14.04.30
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
KHarsia/HPalmqvist/VPunta/JVartiainen   3   5   29  39  10  
JSalo/JAnttonen/PSeppä/KKobe            2   6   11  31  20  
AViinikainen/MKamppuri/APasanen/MMetsä-Eerola2   5   0   30  30  
MAalto/ALehti/KKeränen/HNäsilä          2   5   -6  25  31  
AStenberg/TSalminen/HLehtinen/AKorhonen 2   4   14  32  18  
TYlönen/OSinnemaa/IPaaso/TIkonen        2   4   13  32  19  
IRistolainen/VSappinen/RTuiskula/SLinteri2   3   16  33  17  
JarkPahkala/JHolopainen/YPelletier      1   5   -8  21  29  
MLehti/J-PSiro/MJakonen/SKankkunen      1   4   -2  25  27  
SPankkonen/RRämö/TEkström/VEkström      1   4   -14 23  37  
PTiljander/AHanhisuanto/SKujanpää/PZukale0   5   -18 21  39  
SYlirönni/RToivonen/THaapanen           0   4   -35 4   39  

 

PUOLIVÄLIERÄT

 

Tuukka Ylönen, Olli Sinnemaa, Iivo Paaso, Toni Ikonen 13

Ismo Ristolainen, Ville Sappinen, Risto Tuiskula, Simo Linteri 8

 

Jyrki Salo, Joel Anttonen, Petri Seppä, Kenshi Kobe 13

Arto Stenberg, Timo Salminen, Harri Lehtinen, Aku Korhonen 8

 

Anssi Viinikainen, Mikko Kamppuri, Antti Pasanen, Mika Metsä-Eerola 9

Marko Aalto, Antero Lehti, Kimmo Keränen, Harri Näsilä 13

 

VÄLIERÄT

 

Kari Harsia, Henri Palmqvist, Ville Punta, Juuso Vartiainen 10

Tuukka Ylönen, Olli Sinnemaa, Iivo Paaso, Toni Ikonen 13

 

Jyrki Salo, Joel Anttonen, Petri Seppä, Kenshi Kobe 13

Marko Aalto, Antero Lehti, Kimmo Keränen, Harri Näsilä 5

 

FINAALI

 

Tuukka Ylönen, Olli Sinnemaa, Iivo Paaso, Toni Ikonen 13

Jyrki Salo, Joel Anttonen, Petri Seppä, Kenshi Kobe 12

 

Naisten EM-karsinta, 28.4.2018, Hämeenlinna

 

04/28/2018 12:55:29
Kierros 1 tulokset.

AOlkinuora/SSillanpää/TOjansivu-Lämsä/KTikka1  - 13HKuivasniemi-Lehti/MSalonranta/AUusio/KNieminen
MFlink-Soini/KVesterlund/PJaakkola/E-LLeino7  - 13   TAhonen/KAalto/PAnttonen/ORaitasuo
VMajander/SVaarala/SKoski            13 - 10   TSaarela/PSaarela/SLaine/ESuominen
ENummila/PDegerstedt/MKäkelä/MJokinen3  - 13PLehtonen-Palmqvist/NHätönen/MNäsilä/TSalo

 

04/28/2018 15:33:16
Kierros 2 tulokset.

HKuivasniemi-Lehti/MSalonranta/AUusio/KNieminen1  - 13   TAhonen/KAalto/PAnttonen/ORaitasuo
PLehtonen-Palmqvist/NHätönen/MNäsilä/TSalo13 -  0            VMajander/SVaarala/SKoski
TSaarela/PSaarela/SLaine/ESuominen   13 -  3ENummila/PDegerstedt/MKäkelä/MJokinen
MFlink-Soini/KVesterlund/PJaakkola/E-LLeino13 -  6AOlkinuora/SSillanpää/TOjansivu-Lämsä/KTikka

 

04/28/2018 17:04:51
Kierros 3 tulokset.

PLehtonen-Palmqvist/NHätönen/MNäsilä/TSalo10 -  9HKuivasniemi-Lehti/MSalonranta/AUusio/KNieminen
TAhonen/KAalto/PAnttonen/ORaitasuo   13 - 10            VMajander/SVaarala/SKoski
TSaarela/PSaarela/SLaine/ESuominen   2  - 13MFlink-Soini/KVesterlund/PJaakkola/E-LLeino
AOlkinuora/SSillanpää/TOjansivu-Lämsä/KTikka9  - 13ENummila/PDegerstedt/MKäkelä/MJokinen

 

Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 28.4.2018 17.05.16
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
PLehtonen-Palmqvist/NHätönen/MNäsilä/TSalo3   4   24  36  12  
HKuivasniemi-Lehti/MSalonranta/AUusio/KNieminen2   5   19  35  16  
TAhonen/KAalto/PAnttonen/ORaitasuo      2   5   1   31  30  
MFlink-Soini/KVesterlund/PJaakkola/E-LLeino2   3   12  33  21  
VMajander/SVaarala/SKoski               1   6   -13 23  36  
TSaarela/PSaarela/SLaine/ESuominen      1   4   -4  25  29  
ENummila/PDegerstedt/MKäkelä/MJokinen   1   4   -16 19  35  
AOlkinuora/SSillanpää/TOjansivu-Lämsä/KTikka0   5   -23 16  39

 

VÄLIERÄT

 

Päivi Lehtonen-Palmqvist, Ninna Hätönen, Mirva Näsilä, Tiia Salo 13

Maarit Flink-Soini, Kirsi Vesterlund, Päivi Jaakkola, Eija-Liisa Leino 2

 

Helena Kuivasniemi-Lehti, Merja Salonranta, Anu Uusio, Kati Nieminen 13

Tuula Ahonen, Kirsi Aalto, Pia Anttonen, Outi Raitasuo 0

 

FINAALI

 

Päivi Lehtonen-Palmqvist, Ninna Hätönen, Mirva Näsilä, Tiia Salo 13

Helena Kuivasniemi-Lehti, Merja Salonranta, Anu Uusio, Kati Nieminen 9

MM-Karsinta Miehet 17.3.2018 Pasila

klo 10:00 (Alkupeleistä jatkoon vähintään kahdella voitolla!)

03/17/2018 11:33:14
Kierros 1 tulokset.

Lehti/Siro/Jakonen/Kankkunen         13 - 11       Stenberg/Salminen/Lehtinen/Korhonen
Pahkala/Holopainen/Pelletier         13 - 11          Ristolainen/Sappinen/Tuiskula/Linteri
Pankkonen/Rämö/Ekström/Ekström       8  - 13           Ylirönni/Toivonen/Haapanen
Aalto/Lehti/Keränen/Näsilä           12 - 13            Viinikainen/Kamppuri/Pasanen/Metsä-Eerola
Salo/Anttonen/Seppä/Kobe             13 -  9           Harsia/Palmqvist/Punta/Vartiainen
Tiljander/Hanhisuanto/Kujanpää/Zukale8  - 13         Ylönen/Sinnemaa/Paaso/Ikonen

 


Tulokset kierroksen 1 jälkeen. 17.3.2018 11.37.44
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -  
Ylirönni/Toivonen/Haapanen              1   0   5   13  8  
Ylönen/Sinnemaa/Paaso/Ikonen            1   0   5   13  8  
Salo/Anttonen/Seppä/Kobe                1   0   4   13  9  
Lehti/Siro/Jakonen/Kankkunen            1   0   2   13  11 
Pahkala/Holopainen/Pelletier            1   0   2   13  11 
Viinikainen/Kamppuri/Pasanen/Metsä-Eerola1   0   1   13  12 
Aalto/Lehti/Keränen/Näsilä              0   1   -1  12  13 
Stenberg/Salminen/Lehtinen/Korhonen     0   1   -2  11  13 
Ristolainen/Sappinen/Tuiskula/Linteri   0   1   -2  11  13 
Harsia/Palmqvist/Punta/Vartiainen       0   1   -4  9   13 
Pankkonen/Rämö/Ekström/Ekström          0   1   -5  8   13 
Tiljander/Hanhisuanto/Kujanpää/Zukale   0   1   -5  8   13 

 

 

03/17/2018 13:20:58
Kierros 2 tulokset.

Ylirönni/Toivonen/Haapanen                        2  - 13        Viinikainen/Kamppuri/Pasanen/Metsä-Eerola
Ylönen/Sinnemaa/Paaso/Ikonen                  2  - 13         Lehti/Siro/Jakonen/Kankkunen
Salo/Anttonen/Seppä/Kobe                         13 -  9         Pahkala/Holopainen/Pelletier
Aalto/Lehti/Keränen/Näsilä                           5  - 13        Tiljander/Hanhisuanto/Kujanpää/Zukale
Stenberg/Salminen/Lehtinen/Korhonen      13 - 10         Ristolainen/Sappinen/Tuiskula/Linteri
Harsia/Palmqvist/Punta/Vartiainen              13 -  8         Pankkonen/Rämö/Ekström/Ekström


Tulokset kierroksen 2 jälkeen. 17.3.2018 13.21.16
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -  
Lehti/Siro/Jakonen/Kankkunen                        2   2   13  26  13 
Salo/Anttonen/Seppä/Kobe                             2   2   8   26  18 
Viinikainen/Kamppuri/Pasanen/Metsä-Eerola 2   1   12  26  14 
Ylönen/Sinnemaa/Paaso/Ikonen                    1   3   -6  15  21 
Stenberg/Salminen/Lehtinen/Korhonen         1   2   1   24  23 
Harsia/Palmqvist/Punta/Vartiainen                1   2   1   22  21 
Pahkala/Holopainen/Pelletier                         1   2   -2  22  24 
Ylirönni/Toivonen/Haapanen                          1   2   -6  15  21 
Tiljander/Hanhisuanto/Kujanpää/Zukale         1   1   3   21  18 
Aalto/Lehti/Keränen/Näsilä                             0   3   -9  17  26 
Ristolainen/Sappinen/Tuiskula/Linteri            0   2   -5  21  26 
Pankkonen/Rämö/Ekström/Ekström              0   2   -10 16  26 

 

03/17/2018 14:49:11
Kierros 3 tulokset.

Viinikainen/Kamppuri/Pasanen/Metsä-Eerola       13 -  0           Stenberg/Salminen/Lehtinen/Korhonen
Tiljander/Hanhisuanto/Kujanpää/Zukale               13 -  6           Pankkonen/Rämö/Ekström/Ekström
Lehti/Siro/Jakonen/Kankkunen                             13 -  7             Salo/Anttonen/Seppä/Kobe
Ylönen/Sinnemaa/Paaso/Ikonen                            8  - 13         Pahkala/Holopainen/Pelletier
Harsia/Palmqvist/Punta/Vartiainen                        3  - 13           Ylirönni/Toivonen/Haapanen
Aalto/Lehti/Keränen/Näsilä                                     5  - 13          Ristolainen/Sappinen/Tuiskula/Linteri

 

 


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 17.3.2018 14.50.59
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -  
Lehti/Siro/Jakonen/Kankkunen                              3   4   19  39  20 
Viinikainen/Kamppuri/Pasanen/Metsä-Eerola       3   3   25  39  14 
Salo/Anttonen/Seppä/Kobe                                   2   6   2   33  31 
Ylirönni/Toivonen/Haapanen                                 2   4   4   28  24 
Pahkala/Holopainen/Pelletier                                2   4   3   35  32 
Tiljander/Hanhisuanto/Kujanpää/Zukale               2   1   10  34  24 
------------------------------------------------------------------
Ylönen/Sinnemaa/Paaso/Ikonen                          1   7   -11 23  34 
Stenberg/Salminen/Lehtinen/Korhonen               1   7   -12 24  36 
Harsia/Palmqvist/Punta/Vartiainen                      1   4   -9  25  34 
Ristolainen/Sappinen/Tuiskula/Linteri                 1   3   3   34  31 
Aalto/Lehti/Keränen/Näsilä                                  0   6   -17 22  39 
Pankkonen/Rämö/Ekström/Ekström                    0   5   -17 22  39 

 

 

PUOLIVÄLIERÄT

Salo/Anttonen/Seppä/Kobe           13   -   10         Tiljander/Hanhisuanto/Kujanpää/Zukale

Ylirönni/Toivonen/Haapanen         1   -  13           Pahkala/Holopainen/Pelletier

 

 

VÄLIERÄT

Lehti/Siro/Jakonen/Kankkunen    13    -   8       Pahkala/Holopainen/Pelletier

Viinikainen/Kamppuri/Pasanen/Metsä-Eerola       13   -  8      Salo/Anttonen/Seppä/Kobe

 

FINAALI

Lehti/Siro/Jakonen/Kankkunen      3   -  13        Viinikainen/Kamppuri/Pasanen/Metsä-Eerola

EM-Karsinta Naiset 17.3.2018 Pasila

klo 10:00 (Alkupeleistä jatkoon vähintään kahdella voitolla!)

03/17/2018 11:06:19
Kierros 1 tulokset.

Majander/Vaarala/Koski                               13 -  6       Saarela/Saarela/Laine/Suominen
Lehtonen-Palmqvist/Hätönen/Näsilä/Salo   13 -  4        Flink-Soini/Vesterlund/Jaakkola/Leino
Olkinuora/Sillanpää/Ojansivu-Lämsä/Tikka  6  - 13       Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo
Nummila/Degerstedt/Käkelä/Jokinen            2  - 13       Kuivasniemi-Lehti/Salonranta/Uusio/Nieminen


Tulokset kierroksen 1 jälkeen. 17.3.2018 11.06.46
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -  
Kuivasniemi-Lehti/Salonranta/Uusio/Nieminen 1   0   11  13  2  
Lehtonen-Palmqvist/Hätönen/Näsilä/Salo        1   0   9   13  4  
Majander/Vaarala/Koski                                   1   0   7   13  6  
Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo                      1   0   7   13  6  
Saarela/Saarela/Laine/Suominen                     0   1   -7  6   13 
Olkinuora/Sillanpää/Ojansivu-Lämsä/Tikka      0   1   -7  6   13 
Flink-Soini/Vesterlund/Jaakkola/Leino              0   1   -9  4   13 
Nummila/Degerstedt/Käkelä/Jokinen                0   1   -11 2   13 

 

03/17/2018 13:07:25
Kierros 2 tulokset.

Kuivasniemi-Lehti/Salonranta/Uusio/Nieminen    13 - 12       Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo
Lehtonen-Palmqvist/Hätönen/Näsilä/Salo            13 -  7               Majander/Vaarala/Koski
Saarela/Saarela/Laine/Suominen                         12 - 13     Olkinuora/Sillanpää/Ojansivu-Lämsä/Tikka
Flink-Soini/Vesterlund/Jaakkola/Leino                 13 - 10      Nummila/Degerstedt/Käkelä/Jokinen


Tulokset kierroksen 2 jälkeen. 17.3.2018 13.07.39
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -  
Lehtonen-Palmqvist/Hätönen/Näsilä/Salo           2   2   15  26  11 
Kuivasniemi-Lehti/Salonranta/Uusio/Nieminen   2   1   12  26  14 
Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo                        1   3   6   25  19 
Majander/Vaarala/Koski                                      1   2   1   20  19 
Flink-Soini/Vesterlund/Jaakkola/Leino                1   2   -6  17  23 
Olkinuora/Sillanpää/Ojansivu-Lämsä/Tikka        1   1   -6  19  25 
Nummila/Degerstedt/Käkelä/Jokinen                 0   3   -14 12  26 
Saarela/Saarela/Laine/Suominen                      0   2   -8  18  26 

 

03/17/2018 14:47:05
Kierros 3 tulokset.

Lehtonen-Palmqvist/Hätönen/Näsilä/Salo           13 -  3        Kuivasniemi-Lehti/Salonranta/Uusio/Nieminen
Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo                         13 -  5        Flink-Soini/Vesterlund/Jaakkola/Leino
Majander/Vaarala/Koski                                       13 -  8        Olkinuora/Sillanpää/Ojansivu-Lämsä/Tikka
Nummila/Degerstedt/Käkelä/Jokinen                    3  - 13       Saarela/Saarela/Laine/Suominen


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 17.3.2018 14.47.16
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -  
Lehtonen-Palmqvist/Hätönen/Näsilä/Salo           3   5   25  39  14 
Majander/Vaarala/Koski                                       2   5   6   33  27 
Kuivasniemi-Lehti/Salonranta/Uusio/Nieminen   2   5   2   29  27 
Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo                        2   4   14  38  24
--------------------------------------------------------------
Olkinuora/Sillanpää/Ojansivu-Lämsä/Tikka         1   5   -11 27  38 
Flink-Soini/Vesterlund/Jaakkola/Leino                1   5   -14 22  36 
Saarela/Saarela/Laine/Suominen                        1   3   2   31  29 
Nummila/Degerstedt/Käkelä/Jokinen                   0   4   -24 15  39 

 

 

VÄLIERÄT

 

Lehtonen-Palmqvist/Hätönen/Näsilä/Salo    13   -   11     Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo

Majander/Vaarala/Koski                               10   -  13      Kuivasniemi-Lehti/Salonranta/Uusio/Nieminen

 

FINAALI

Lehtonen-Palmqvist/Hätönen/Näsilä/Salo     13   -  8     Kuivasniemi-Lehti/Salonranta/Uusio/Nieminen

 

 

 

Finnish Masters, 3.2.2018, Pasilan halli

 

Tuloksia

Suomen Cup, 20.-21.1.2018, Kouvola

 

Tuloksia

 

Veterans 2017 (25.11.2017)

 

Kierros 1

Rajamäki-Lehti-Lahti          13 -  3         Varalahti-Saarinen-Kärkäs
Sinkkonen-Randell-Abrahamsson 13 -  9              Hurri-Lilja-Vuolanen
Nieminen-Uschanov-Haapanen    13 -  5         Monto-Tuovinen-Kaihevaara
Ylämäki-Lindman-Rinkkala      13 -  7      Heinonen-Salonranta-Haapanen
Eväkoski-Virtanen-Kupila      10 - 12            Hirvonen-Näsilä-Wallin 
Suominen-Käpynen-Taka-Eilola  3  - 13 Nieminen-Kuivasniemi-Lehti-Lohman
Manninen-Aalto-Penttilä       13 - 10             Saarela-Saarela-Laine
Palmqvist-Lehto-Näsilä        13 -  4          Suominen-Alanoja-Vinnari

 

Kierros 2

Rajamäki-Lehti-Lahti              13 -  8        Palmqvist-Lehto-Näsilä 
Nieminen-Kuivasniemi-Lehti-Lohman 13 -  9 Sinkkonen-Randell-Abrahamsson 
Nieminen-Uschanov-Haapanen        10 -  8        Hirvonen-Näsilä-Wallin 
Ylämäki-Lindman-Rinkkala          13 - 10       Manninen-Aalto-Penttilä 
Eväkoski-Virtanen-Kupila          13 -  7  Heinonen-Salonranta-Haapanen 
Saarela-Saarela-Laine             13 -  7          Hurri-Lilja-Vuolanen 
Monto-Tuovinen-Kaihevaara         1  - 13  Suominen-Käpynen-Taka-Eilola 
Suominen-Alanoja-Vinnari          13 -  5     Varalahti-Saarinen-Kärkäs 

 

Kierros 3 

Nieminen-Kuivasniemi-Lehti-Lohman 13 -  9   Ylämäki-Lindman-Rinkkala 
Rajamäki-Lehti-Lahti              7  - 13 Nieminen-Uschanov-Haapanen 
Palmqvist-Lehto-Näsilä            13 - 10    Manninen-Aalto-Penttilä 
Hirvonen-Näsilä-Wallin            11 - 13   Suominen-Alanoja-Vinnari 
Suominen-Käpynen-Taka-Eilola      13 -  7   Eväkoski-Virtanen-Kupila 
Sinkkonen-Randell-Abrahamsson     13 -  1      Saarela-Saarela-Laine 
Monto-Tuovinen-Kaihevaara         7  - 13  Varalahti-Saarinen-Kärkäs 
Heinonen-Salonranta-Haapanen      2  - 13       Hurri-Lilja-Vuolanen 
 

Sij. Joukkue                                                     V   B1  B2  +-  +   -   
1.   Nieminen-Kuivasniemi-Lehti-Lohman       3     6   4   18  39  21  
2.   Nieminen-Uschanov-Haapanen                3     3   9   16  36  20  
3.   Rajamäki-Lehti-Lahti                                 2     6   6   9   33  24  
4.   Palmqvist-Lehto-Näsilä                             2     5   9   7   34  27  
5.   Sinkkonen-Randell-Abrahamsson            2     5   7   12  35  23  
6.   Suominen-Käpynen-Taka-Eilola               2     4   9   8   29  21  
7.   Ylämäki-Lindman-Rinkkala                       2     4   9   5   35  30  
8.   Suominen-Alanoja-Vinnari                        2     4   9   1   30  29  
9.   Hirvonen-Näsilä-Wallin                             1     6   7   -2  31  33  
10.  Manninen-Aalto-Penttilä                          1     5   10  -3  33  36  
11.  Varalahti-Saarinen-Kärkäs                       1     4   13  -12 21  33  
12.  Saarela-Saarela-Laine                            1     4   10  -9  24  33  
13.  Eväkoski-Virtanen-Kupila                        1     3   11  -2  30  32  
14.  Hurri-Lilja-Vuolanen                                1     3   10  1   29  28  
15.  Monto-Tuovinen-Kaihevaara                   0     6   11  -26 13  39  
16.  Heinonen-Salonranta-Haapanen            0     4   10  -23 16  39  

 

TOP 8

   [13]    1 | Nieminen-Kuivasniemi-Lehti-Lohman
VS
   [ 3]    8 | Suominen-Alanoja-Vinnari

 

   [13]    4 | Palmqvist-Lehto-Näsilä
VS
   [ 9]    5 | Sinkkonen-Randell-Abrahamsson

 

   [ 1]    3 | Rajamäki-Lehti-Lahti
VS
   [13]    6 | Suominen-Käpynen-Taka-Eilola

 

   [ 9]    7 | Ylämäki-Lindman-Rinkkala
VS
   [10]    2 | Nieminen-Uschanov-Haapanen

 

VÄLIERÄ

 

   [ 8]    1 | Nieminen-Kuivasniemi-Lehti-Lohman
VS
   [13]    4 | Palmqvist-Lehto-Näsilä

 

   [ 1]    6 | Suominen-Käpynen-Taka-Eilola
VS
   [13]    2 | Nieminen-Uschanov-Haapanen

 

FINAALI

 

   [13]    4 | Palmqvist-Lehto-Näsilä
VS
   [ 5]    2 | Nieminen-Uschanov-Haapanen

 

PRONSSIPELI

 

   [ 9]    1 | Nieminen-Kuivasniemi-Lehti-Lohman
VS
   [13]    6 | Suominen-Käpynen-Taka-Eilola

PUOLIVÄLIERÄT

 

Seija Uusitalo (LOI), Seppo Lindman (LOI), Marko Jakonen (PSC)

Satu Lehtonen (RIE), Antti Lehtonen (RIE), Mikko Soikkeli (RIE)

 

Pia Anttonen (RIE), Petri Seppä (RIE), Thomas Foussier (HBY)

Seija Vaarala (HBY), Arto Stenberg (LOI), Harri Lehtinen (LOI)

 

Henri Palmqvist (HBY), Päivi Lehtonen-Palmqvist (HBY), Mikko Kamppuri (HBY)

Anssi Viinikainen (HBY), Anu Uusio (HBY), Miska Nieminen (EPA)

 

Mirva Näsilä (PCP), Harri Näsilä (PCP), Samuli Kankkunen (PSC)

Mika Metsä-Eerola (HBY), Merike Aava (HBY), Timo Salminen (LOI)

Naisten EM  

SUOMI- TANSKA 13-4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FIN - EST, 1.9.2018, Pasilan halli, Helsinki

 

Suomi:

 

FIN-M1: Mikko, Kamppuri, Anssi Viinikainen, Mika Metsä-Eerola
FIN-M2: Antti Pasanen, Niklas Palmqvist, Elmo Ylivainio, Juuso Vartiainen
FIN-M3: Tuukka Ylönen, Harri Lehtinen, Timo Salminen
FIN-N: Mirva Näsilä, Päivi Lehtonen-Palmqvist, Ninna Hätönen, Helena Kuivasniemi-Lehti
FIN-+55: Seija Uusitalo, Petri Lohman, Seppo Lindman
FIN-J: Jimi Lohman, Teo Ekström (+ M2-joukkueen 4. pelaaja)

 

Eesti:

EST-M1: Kaido Kopel, Andero Kelu, Kaare Mikk, Thibaut Mathon
EST-M2: Urmo Auväärt, Hardo Sokk, Marek Kolk
EST-M3: Mihkel Filipenko, Tanel Vähk, Tõnis Neiland
EST-N: Maive Sein, Varje Reede, Maris Rõõm, Kertu Palm
EST-+55: Marina Vallik, Aivar Sein, Toomas Hoole
EST-U23: Kaur Kangur, Kevin Kangur, Harry Lusbo

 

TULOKSIA (voittojen jälkeen suluissa "pikkupisteet")

 

1. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M2   13-0

FIN-M2 – EST-M3   8-13

FIN-M3 – EST-M1   6-8

FIN-N – EST-U23   13-10

FIN-J – EST-+55   5-13

FIN-+55 – EST-N   13-1

tilanne 3-3 (58-45)

 

2. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M3   13-7

FIN-M2 – EST-M1   8-13

FIN-M3 – EST-M2   13-3

FIN-N – EST-+55   13-0

FIN-J – EST-N   9-6

FIN-+55 – EST-U23   13-2

tilanne 8-4 (127-76)

 

3. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M1   12-13

FIN-M2 – EST-M2   13-1

FIN-M3 – EST-M3   13-3

FIN-N – EST-N   13-5

FIN-J – EST-U23   6-13

FIN-+55 – EST-+55   11-8

tilanne 12-6 (195-119)

 

4. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M2   13-5

FIN-M2 – EST-M3   0-13

FIN-M3 – EST-M1   11-10

FIN-N – EST-U23   13-5

FIN-J – EST-+55   12-8

FIN-+55 – EST-N   13-3

tilanne 17-7 (257-163)

 

5. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M3   7-13

FIN-M2 – EST-M1   13-4

FIN-M3 – EST-M2   13-1

FIN-N – EST-+55   12-10

FIN-J – EST-N   12-13

FIN-+55 – EST-U23   13-0

tilanne 21-9 (327-204)

 

6. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M1   10-8

FIN-M2 – EST-M2   13-8

FIN-M3 – EST-M3   13-11

FIN-N – EST-N   10-9

FIN-J – EST-U23   13-3

FIN-+55 – EST-+55   13-2

lopputulos 27-9 (399-245)

 

**********************************************************************************************************************