Tulosseuranta LIVE

SM-SEKATRIPPELI, 16.6.2019, HELSINKI

 

06/16/2019 11:11:38
Kierros 1 tulokset.

Sillanpää/Monto/Tolonen              10 - 13                 Laine/Gruber/Ekström
Aava/Salminen/Metsä-Eerola           11 - 13               Alanoja/Vuolanen/Lilja
Majander/Pahkala/Pelletier           5  - 13                    Salo/Pasanen/Salo
Vesterlund/Wallin/Voutilainen        13 -  5              Hatanpää/Hatanpää/Romar
Saarela/Saarela/Hurri                13 -  3             Uusitalo/Lindman/Jakonen
Rosnell/Ravantti/Rosnell             9  - 13              Uusio/Sappinen/Tuiskula
Aalto/Aalto/Holopainen               8  - 13 Lehtonen-Palmqvist/Palmqvist/Keränen
Kivinen/Nieminen/Koski               9  - 13              Anttonen/Foussier/Seppä
Mattila/Konola/Mäkinen               13 -  4            Salonranta/Heinonen/Punta
Korkeamäki/Korkeamäki/Räty           13 -  7            Peltomaa/Havukainen/Aalto
Laakso/Duhamel/Uschanov              13 -  9             Jerjomin/Degerstedt/Mäki
Nieminen/Ylönen/Sinnemaa             4  - 13                    Lohman/Siro/Proos
Matikainen/Zukale/Tiljander          13 -  6               Lievonen/Lehtinen/Salo
Jaakola/Pihlajamäki/Ylirönni         8  - 13        Olkinuora/Olkinuora/Olkinuora
Kalliosalo/Soikkeli/Lehti            13 -  2              Hakala/Hirvonen/Kähönen
Paatero/Pankkonen/Rämö               3  - 13  Kuivasniemi-Lehti/Lehti/Ristolainen
Ekström/Kujanpää/Korhonen            2  - 13            Näsilä/Näsilä/Poikolainen
Railio/Tammisto/Jaatinen             12 -  9           Vaarala/Lehtinen/Palmqvist

 

06/16/2019 12:26:38
Kierros 2 tulokset.

Kalliosalo/Soikkeli/Lehti            6  - 13                    Salo/Pasanen/Salo
Näsilä/Näsilä/Poikolainen            10 - 12           Korkeamäki/Korkeamäki/Räty
Saarela/Saarela/Hurri                11 - 13                 Laine/Gruber/Ekström
Kuivasniemi-Lehti/Lehti/Ristolainen  13 - 10        Vesterlund/Wallin/Voutilainen
Mattila/Konola/Mäkinen               5  - 13              Anttonen/Foussier/Seppä
Lohman/Siro/Proos                    13 -  8        Olkinuora/Olkinuora/Olkinuora
Matikainen/Zukale/Tiljander          7  - 13              Uusio/Sappinen/Tuiskula
Lehtonen-Palmqvist/Palmqvist/Keränen 13 -  4               Alanoja/Vuolanen/Lilja
Laakso/Duhamel/Uschanov              13 - 11             Railio/Tammisto/Jaatinen
Aava/Salminen/Metsä-Eerola           13 - 12               Paatero/Pankkonen/Rämö
Sillanpää/Monto/Tolonen              2  - 13               Aalto/Aalto/Holopainen
Vaarala/Lehtinen/Palmqvist           7  - 11            Salonranta/Heinonen/Punta
Rosnell/Ravantti/Rosnell             9  - 13             Nieminen/Ylönen/Sinnemaa
Kivinen/Nieminen/Koski               13 -  6            Ekström/Kujanpää/Korhonen
Jerjomin/Degerstedt/Mäki             8  - 13            Peltomaa/Havukainen/Aalto
Jaakola/Pihlajamäki/Ylirönni         6  - 13              Hakala/Hirvonen/Kähönen
Lievonen/Lehtinen/Salo               8  -  9              Hatanpää/Hatanpää/Romar
Majander/Pahkala/Pelletier           12 - 13             Uusitalo/Lindman/Jakonen

 

06/16/2019 14:06:40
Kierros 3 tulokset.

Anttonen/Foussier/Seppä              2  - 13           Aava/Salminen/Metsä-Eerola
Uusitalo/Lindman/Jakonen             13 -  5         Jaakola/Pihlajamäki/Ylirönni
Lehtonen-Palmqvist/Palmqvist/Keränen 13 -  2           Korkeamäki/Korkeamäki/Räty
Lohman/Siro/Proos                    13 -  2              Laakso/Duhamel/Uschanov
Salo/Pasanen/Salo                    11 - 12  Kuivasniemi-Lehti/Lehti/Ristolainen
Uusio/Sappinen/Tuiskula              7  - 12                 Laine/Gruber/Ekström
Saarela/Saarela/Hurri                13 -  2               Aalto/Aalto/Holopainen
Vesterlund/Wallin/Voutilainen        5  - 13            Näsilä/Näsilä/Poikolainen
Kalliosalo/Soikkeli/Lehti            13 - 10        Olkinuora/Olkinuora/Olkinuora
Mattila/Konola/Mäkinen               6  - 13               Kivinen/Nieminen/Koski
Alanoja/Vuolanen/Lilja               4  - 13            Salonranta/Heinonen/Punta
Railio/Tammisto/Jaatinen             8  - 13              Hakala/Hirvonen/Kähönen
Matikainen/Zukale/Tiljander          13 -  7            Peltomaa/Havukainen/Aalto
Nieminen/Ylönen/Sinnemaa             13 -  5              Hatanpää/Hatanpää/Romar
Rosnell/Ravantti/Rosnell             13 - 12              Sillanpää/Monto/Tolonen
Majander/Pahkala/Pelletier           13 - 10            Ekström/Kujanpää/Korhonen
Jerjomin/Degerstedt/Mäki             12 - 11               Lievonen/Lehtinen/Salo
Paatero/Pankkonen/Rämö               13 -  2           Vaarala/Lehtinen/Palmqvist


06/16/2019 15:21:52
Kierros 4 tulokset.

Uusio/Sappinen/Tuiskula              13 -  5               Paatero/Pankkonen/Rämö
Majander/Pahkala/Pelletier           13 -  7           Vaarala/Lehtinen/Palmqvist
Lohman/Siro/Proos                    8  - 10 Lehtonen-Palmqvist/Palmqvist/Keränen
Kuivasniemi-Lehti/Lehti/Ristolainen  9  - 12                 Laine/Gruber/Ekström
Saarela/Saarela/Hurri                13 - 11            Salonranta/Heinonen/Punta
Salo/Pasanen/Salo                    13 -  3              Hakala/Hirvonen/Kähönen
Korkeamäki/Korkeamäki/Räty           10 -  9              Laakso/Duhamel/Uschanov
Kalliosalo/Soikkeli/Lehti            13 - 10          Matikainen/Zukale/Tiljander
Nieminen/Ylönen/Sinnemaa             6  - 13             Uusitalo/Lindman/Jakonen
Anttonen/Foussier/Seppä              11 -  9            Näsilä/Näsilä/Poikolainen
Aava/Salminen/Metsä-Eerola           13 - 12               Kivinen/Nieminen/Koski
Alanoja/Vuolanen/Lilja               5  - 13               Aalto/Aalto/Holopainen
Vesterlund/Wallin/Voutilainen        13 -  5             Jerjomin/Degerstedt/Mäki
Mattila/Konola/Mäkinen               9  -  8              Hatanpää/Hatanpää/Romar
Olkinuora/Olkinuora/Olkinuora        13 -  5            Peltomaa/Havukainen/Aalto
Railio/Tammisto/Jaatinen             13 -  8             Rosnell/Ravantti/Rosnell
Sillanpää/Monto/Tolonen              9  - 10               Lievonen/Lehtinen/Salo
Jaakola/Pihlajamäki/Ylirönni         9  - 13            Ekström/Kujanpää/Korhonen


Tulokset kierroksen 4 jälkeen. 16.6.2019 15.21.58
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
Lehtonen-Palmqvist/Palmqvist/Keränen    4   9   27  49  22  
Laine/Gruber/Ekström                    4   9   13  50  37  
Saarela/Saarela/Hurri                   3   11  21  50  29  
Salo/Pasanen/Salo                       3   10  24  50  26  
Lohman/Siro/Proos                       3   10  23  47  24  
Kuivasniemi-Lehti/Lehti/Ristolainen     3   10  11  47  36  
Kalliosalo/Soikkeli/Lehti               3   9   10  45  35  
Anttonen/Foussier/Seppä                 3   9   3   39  36  
Korkeamäki/Korkeamäki/Räty              3   9   -2  37  39  
Uusio/Sappinen/Tuiskula                 3   8   13  46  33  
Aava/Salminen/Metsä-Eerola              3   7   11  50  39  
Uusitalo/Lindman/Jakonen                3   7   6   42  36  
Näsilä/Näsilä/Poikolainen               2   9   15  45  30  
Kivinen/Nieminen/Koski                  2   9   9   47  38  
Laakso/Duhamel/Uschanov                 2   9   -6  37  43  
Matikainen/Zukale/Tiljander             2   8   4   43  39  
Aalto/Aalto/Holopainen                  2   8   3   36  33  
Nieminen/Ylönen/Sinnemaa                2   8   -4  36  40  
Mattila/Konola/Mäkinen                  2   8   -5  33  38  
Hakala/Hirvonen/Kähönen                 2   8   -9  31  40  
Olkinuora/Olkinuora/Olkinuora           2   7   5   44  39  
Vesterlund/Wallin/Voutilainen           2   7   5   41  36  
Majander/Pahkala/Pelletier              2   7   0   43  43  
Salonranta/Heinonen/Punta               2   6   2   39  37  
Railio/Tammisto/Jaatinen                2   5   1   44  43  
Alanoja/Vuolanen/Lilja                  1   11  -24 26  50  
Paatero/Pankkonen/Rämö                  1   9   -8  33  41  
Peltomaa/Havukainen/Aalto               1   8   -15 32  47  
Rosnell/Ravantti/Rosnell                1   7   -12 39  51  
Hatanpää/Hatanpää/Romar                 1   7   -16 27  43  
Jerjomin/Degerstedt/Mäki                1   6   -16 34  50  
Ekström/Kujanpää/Korhonen               1   6   -17 31  48  
Lievonen/Lehtinen/Salo                  1   4   -8  35  43  
Sillanpää/Monto/Tolonen                 0   8   -16 33  49  
Jaakola/Pihlajamäki/Ylirönni            0   8   -24 28  52  
Vaarala/Lehtinen/Palmqvist              0   7   -24 25  49

 

CUP 16

 

Päivi Lehtonen-Palmqvist (HBY), Henri Palmqvist (HBY), Kimmo Keränen (HBY) 13

Aura Matikainen (KAL), Peter Zukale (KAL), Petteri Tiljander (KAL) 2

 

Pia Anttonen (RIE), Thomas Foussier (RIE), Petri Seppä (RIE) 7

Sirpa Korkeamäki (LOI), Kari Korkeamäki (MAP), Jarmo Räty (MAP) 13

 

Tiia Salo (PSC), Antti Pasanen (LOI), Jyrki Salo (LOI) 7

Mirva Näsilä (PCP), Harri Näsilä (PCP), Arttu Poikolainen (PSC) 11

 

Mari Lohman (PSC), Juha-Pekka Siro (PSC), Veiko Proos (PSC) 13

Seija Uusitalo (LOI), Seppo Lindman (LOI), Marko Jakonen (PSC) 8

 

Taru Saarela (KOP), Pirjo Saarela (KOP), Markku Hurri (MAP) 12

Pirjo Kivinen (LOI), Markku Nieminen (LOI), Sanna Koski (PSC) 13

 

Helena Kuivasniemi-Lehti (PCP), Antero Lehti (PCP), Ismo Ristolainen (NAS) 11

Merike Aava (HBY), Timo Salminen (LOI), Mika Metsä-Eerola (HBY) 12

 

Salla Kalliosalo (HBY), Mikko Soikkeli (RIE), Mikko Lehti (RIE) 13

Anu Uusio (HBY), Ville Sappinen (NAS), Risto Tuiskula (NAS) 11

 

Mirja Laine (BIT), Walter Gruber (BIT), Vesa Ekström (BIT) 13

Eija-Liisa Laakso (KIS), Daniel Duhamel (LOI), Harry Uschanov (KIS) 12

 

PUOLIVÄLIERÄT

 

Päivi Lehtonen-Palmqvist (HBY), Henri Palmqvist (HBY), Kimmo Keränen (HBY) 13

Sirpa Korkeamäki (LOI), Kari Korkeamäki (MAP), Jarmo Räty (MAP) 3

 

Mirva Näsilä (PCP), Harri Näsilä (PCP), Arttu Poikolainen (PSC) 13

Mari Lohman (PSC), Juha-Pekka Siro (PSC), Veiko Proos (PSC) 10

 

Pirjo Kivinen (LOI), Markku Nieminen (LOI), Sanna Koski (PSC) 2

Merike Aava (HBY), Timo Salminen (LOI), Mika Metsä-Eerola (HBY) 13

 

Salla Kalliosalo (HBY), Mikko Soikkeli (RIE), Mikko Lehti (RIE) 11

Mirja Laine (BIT), Walter Gruber (BIT), Vesa Ekström (BIT) 9

 

VÄLIERÄT

 

Päivi Lehtonen-Palmqvist (HBY), Henri Palmqvist (HBY), Kimmo Keränen (HBY) 13

Mirva Näsilä (PCP), Harri Näsilä (PCP), Arttu Poikolainen (PSC) 11

 

Merike Aava (HBY), Timo Salminen (LOI), Mika Metsä-Eerola (HBY) 13

Salla Kalliosalo (HBY), Mikko Soikkeli (RIE), Mikko Lehti (RIE) 12

 

PRONSSIOTTELU

 

Mirva Näsilä (PCP), Harri Näsilä (PCP), Arttu Poikolainen (PSC) 13

Salla Kalliosalo (HBY), Mikko Soikkeli (RIE), Mikko Lehti (RIE) 12

 

 

FINAALI

 

Päivi Lehtonen-Palmqvist (HBY), Henri Palmqvist (HBY), Kimmo Keränen (HBY) 3

Merike Aava (HBY), Timo Salminen (LOI), Mika Metsä-Eerola (HBY) 13

SM-SEKADUPPELI, 15.6.2019, HELSINKI

 

06/15/2019 11:28:05
Kierros 1 tulokset.

Kuivasniemi-Lehti/Lehti              13 -  3                 Suominen/Voutilainen
Kalliosalo/Lehti                     13 -  6                    Vesterlund/Wallin
Lahti/Lahti                          6  - 13                      Railio/Tammisto
Saarela/Käpynen                      13 -  9                       Uusio/Sappinen
Raitasuo/Nieminen                    3  - 13                         Salo/Pasanen
Lohman/Lohman                        8  - 13                        Näsilä/Näsilä
Lievonen/Lehtinen                    3  - 13                   Tikka/Metsä-Eerola
Jaakola/Ylirönni                     11 -  6                     Vaarala/Lehtinen
Hätönen/Jakonen                      13 - 10                      Rosnell/Rosnell
Majander/Pahkala                     9  - 11                      Soiro/Karttunen
Kamppuri/Pelletier                   13 -  7                     Kiiveri/Saarinen
Sihvonen/Pietiläinen                 3  - 13                     Uusitalo/Lindman
Anttonen/Seppä                       13 -  2                 Varalahti/Degerstedt
Peltomaa/Havukainen                  5  - 13                   Salonranta/Keränen
Hakala/Hirvonen                      13 -  9                        Saarela/Hurri
Aava/Punta                           13 -  2                       Mattila/Konola
Matikainen/Zukale                    13 -  4                  Olkinuora/Olkinuora
Hatanpää/Hatanpää                    2  - 13                    Paatero/Pankkonen
Nieminen/Foussier                    13 -  2                      Sillanpää/Monto
Lehtonen/Lehtonen                    5  - 13         Lehtonen-Palmqvist/Palmqvist
Korkeamäki/Korkeamäki                12 - 13                      Laakso/Uschanov
Aalto/Aalto                          13 -  7                     Kivinen/Nieminen

 

06/15/2019 12:43:05
Kierros 2 tulokset.

Anttonen/Seppä                       6  - 13                      Saarela/Käpynen
Aava/Punta                           13 -  3                      Hätönen/Jakonen
Paatero/Pankkonen                    8  - 13         Lehtonen-Palmqvist/Palmqvist
Nieminen/Foussier                    12 - 13                         Salo/Pasanen
Kuivasniemi-Lehti/Lehti              13 -  9                        Näsilä/Näsilä
Tikka/Metsä-Eerola                   11 - 10                      Soiro/Karttunen
Uusitalo/Lindman                     13 -  7                    Matikainen/Zukale
Salonranta/Keränen                   6  - 13                          Aalto/Aalto
Kalliosalo/Lehti                     13 -  8                      Railio/Tammisto
Kamppuri/Pelletier                   13 -  9                      Laakso/Uschanov
Jaakola/Ylirönni                     13 -  8                      Hakala/Hirvonen
Korkeamäki/Korkeamäki                10 -  9                    Lehtonen/Lehtonen
Majander/Pahkala                     10 - 13                        Saarela/Hurri
Rosnell/Rosnell                      5  - 13                       Uusio/Sappinen
Lohman/Lohman                        13 -  5                  Olkinuora/Olkinuora
Vaarala/Lehtinen                     13 -  8                       Mattila/Konola
Kiiveri/Saarinen                     8  - 11                 Sihvonen/Pietiläinen
Kivinen/Nieminen                     11 - 10                      Sillanpää/Monto
Vesterlund/Wallin                    13 - 12                          Lahti/Lahti
Peltomaa/Havukainen                  8  - 13                 Suominen/Voutilainen
Raitasuo/Nieminen                    13 -  2                    Lievonen/Lehtinen
Varalahti/Degerstedt                 13 -  9                    Hatanpää/Hatanpää

 

06/15/2019 14:18:47
Kierros 3 tulokset.

Aava/Punta                           13 - 11                    Paatero/Pankkonen
Korkeamäki/Korkeamäki                13 -  5                    Lievonen/Lehtinen
Uusitalo/Lindman                     13 -  3                   Kamppuri/Pelletier
Kuivasniemi-Lehti/Lehti              3  - 13         Lehtonen-Palmqvist/Palmqvist
Aalto/Aalto                          4  - 13                   Tikka/Metsä-Eerola
Kalliosalo/Lehti                     13 -  2                      Saarela/Käpynen
Salo/Pasanen                         13 -  9                     Jaakola/Ylirönni
Anttonen/Seppä                       13 -  9                     Kivinen/Nieminen
Näsilä/Näsilä                        3  - 13                    Nieminen/Foussier
Hakala/Hirvonen                      5  - 13                     Vaarala/Lehtinen
Laakso/Uschanov                      10 - 13                    Raitasuo/Nieminen
Uusio/Sappinen                       13 -  2                   Salonranta/Keränen
Matikainen/Zukale                    7  - 13                        Lohman/Lohman
Railio/Tammisto                      11 -  8                 Suominen/Voutilainen
Soiro/Karttunen                      13 -  3                 Varalahti/Degerstedt
Vesterlund/Wallin                    13 -  7                        Saarela/Hurri
Hätönen/Jakonen                      11 - 13                 Sihvonen/Pietiläinen
Kiiveri/Saarinen                     10 - 11                      Rosnell/Rosnell
Lehtonen/Lehtonen                    13 -  7                       Mattila/Konola
Majander/Pahkala                     13 - 11                    Hatanpää/Hatanpää
Lahti/Lahti                          13 -  2                      Sillanpää/Monto
Peltomaa/Havukainen                  6  - 13                  Olkinuora/Olkinuora

 

06/15/2019 15:39:42
Kierros 4 tulokset.

Kalliosalo/Lehti                     3  - 13                           Aava/Punta
Salo/Pasanen                         9  - 13         Lehtonen-Palmqvist/Palmqvist
Uusitalo/Lindman                     11 - 12                   Tikka/Metsä-Eerola
Saarela/Käpynen                      13 -  6                 Sihvonen/Pietiläinen
Jaakola/Ylirönni                     2  - 13                       Uusio/Sappinen
Soiro/Karttunen                      10 - 13                    Nieminen/Foussier
Railio/Tammisto                      3  - 13                    Raitasuo/Nieminen
Aalto/Aalto                          8  - 13                    Vesterlund/Wallin
Kuivasniemi-Lehti/Lehti              13 -  2                Korkeamäki/Korkeamäki
Anttonen/Seppä                       13 -  6                     Vaarala/Lehtinen
Kamppuri/Pelletier                   13 -  9                        Lohman/Lohman
Paatero/Pankkonen                    5  - 12                        Näsilä/Näsilä
Matikainen/Zukale                    13 -  7                          Lahti/Lahti
Laakso/Uschanov                      13 -  6                      Rosnell/Rosnell
Hätönen/Jakonen                      13 -  2                 Varalahti/Degerstedt
Lehtonen/Lehtonen                    13 -  6                     Majander/Pahkala
Hakala/Hirvonen                      13 -  4                 Suominen/Voutilainen
Saarela/Hurri                        5  - 13                     Kivinen/Nieminen
Salonranta/Keränen                   4  - 13                  Olkinuora/Olkinuora
Lievonen/Lehtinen                    10 - 13                  Peltomaa/Havukainen
Mattila/Konola                       13 -  5                     Kiiveri/Saarinen
Sillanpää/Monto                      2  - 13                    Hatanpää/Hatanpää


Tulokset kierroksen 4 jälkeen. 15.6.2019 15.40.46
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
Lehtonen-Palmqvist/Palmqvist            4   9   27  52  25  
Aava/Punta                              4   7   33  52  19  
Tikka/Metsä-Eerola                      4   7   21  49  28  
Kalliosalo/Lehti                        3   12  13  42  29  
Salo/Pasanen                            3   12  11  48  37  
Uusitalo/Lindman                        3   11  25  50  25  
Saarela/Käpynen                         3   11  7   41  34  
Kuivasniemi-Lehti/Lehti                 3   9   15  42  27  
Anttonen/Seppä                          3   8   15  45  30  
Uusio/Sappinen                          3   7   26  48  22  
Nieminen/Foussier                       3   7   23  51  28  
Raitasuo/Nieminen                       3   7   14  42  28  
Vesterlund/Wallin                       3   7   5   45  40  
Kamppuri/Pelletier                      3   7   4   42  38  
Aalto/Aalto                             2   10  -1  38  39  
Jaakola/Ylirönni                        2   10  -5  35  40  
Soiro/Karttunen                         2   9   8   44  36  
Lohman/Lohman                           2   9   5   43  38  
Laakso/Uschanov                         2   9   1   45  44  
Näsilä/Näsilä                           2   9   -2  37  39  
Lehtonen/Lehtonen                       2   8   4   40  36  
Matikainen/Zukale                       2   8   3   40  37  
Hätönen/Jakonen                         2   8   2   40  38  
Vaarala/Lehtinen                        2   8   1   38  37  
Railio/Tammisto                         2   8   -5  35  40  
Sihvonen/Pietiläinen                    2   8   -12 33  45  
Korkeamäki/Korkeamäki                   2   7   -3  37  40  
Hakala/Hirvonen                         2   6   0   39  39  
Kivinen/Nieminen                        2   6   -1  40  41  
Olkinuora/Olkinuora                     2   6   -1  35  36  
Paatero/Pankkonen                       1   11  -3  37  40  
Mattila/Konola                          1   8   -14 30  44  
Saarela/Hurri                           1   8   -15 34  49  
Suominen/Voutilainen                    1   8   -17 28  45  
Salonranta/Keränen                      1   8   -19 25  44  
Varalahti/Degerstedt                    1   8   -28 20  48  
Lahti/Lahti                             1   7   -3  38  41  
Rosnell/Rosnell                         1   7   -17 32  49  
Majander/Pahkala                        1   6   -10 38  48  
Peltomaa/Havukainen                     1   4   -17 32  49  
Hatanpää/Hatanpää                       1   3   -6  35  41  
Lievonen/Lehtinen                       0   10  -32 20  52  
Kiiveri/Saarinen                        0   7   -18 30  48  
Sillanpää/Monto                         0   7   -34 16  50 

 

CUP 1 – 16

 

Päivi Lehtonen-Palmqvist, Henri Palmqvist 13

Sini Jaakola, Sauli Ylirönni 2

 

Helena Kuivasniemi-Lehti, Antero Lehti 13

Pia Anttonen, Petri Seppä 4

 

Salla Kalliosalo, Mikko Lehti 13

Kirsi Vesterlund, Pasi Wallin 5

 

Tiia Salo, Antti Pasanen 11

Outi Raitasuo, Miska Nieminen 10

 

Kirsi Tikka, Mika Metsä-Eerola 13

Stiina Kamppuri, Yannick Pelletier 3

 

Seija Uusitalo, Seppo Lindman 10

Kati Nieminen, Thomas Foussier 12

 

Pirjo Saarela, Rauno Käpynen 2

Anu Uusio, Ville Sappinen 13

 

Merike Aava, Ville Punta 5

Kirsi Aalto, Marko Aalto 13

 

PUOLIVÄLIERÄT

 

Päivi Lehtonen-Palmqvist, Henri Palmqvist 9

Helena Kuivasniemi-Lehti, Antero Lehti 13

 

Salla Kalliosalo, Mikko Lehti 12

Tiia Salo, Antti Pasanen 13

 

Kirsi Tikka, Mika Metsä-Eerola 2

Kati Nieminen, Thomas Foussier 13

 

Anu Uusio, Ville Sappinen 11

Kirsi Aalto, Marko Aalto 8

 

VÄLIERÄT

 

Helena Kuivasniemi-Lehti, Antero Lehti 11

Tiia Salo, Antti Pasanen 13

 

Kati Nieminen, Thomas Foussier 11

Anu Uusio, Ville Sappinen 13

 

PRONSSIOTTELU

 

Helena Kuivasniemi-Lehti (PCP), Antero Lehti (PCP) 5

Kati Nieminen (PCP), Thomas Foussier (RIE) 13

 

FINAALI

 

Tiia Salo (PSC), Antti Pasanen (LOI) 13

Anu Uusio (HBY), Ville Sappinen (NAS) 7

 

 

SEURA-SM, 18.5.2019, VALKEAKOSKI

 

05/18/2019 11:35:58
Kierros 1 tulokset.

KOP-N                                1  -  2                                 KUP1
ERP1                                 1  -  2                                  LIN
NAS                                  2  -  1                                 LOI3
BIT                                  2  -  1                                KOP-M
PSC                                  3  -  0                                  PCU
LOI1                                 2  -  1                                  KVP
HBY1                                 2  -  1                                 ERP2
ORA1                                 2  -  1                                  KAN
KIS1                                 2  -  1                                  KAR
KIS2                                 2  -  1                                 ORA2
TUR                                  2  -  1                                  EPA
RIE                                  3  -  0                                 KUP2
PCP                                  2  -  1                                 HBY2
JYV                                  2  -  1                                  KOK
TYR                                  1  -  2                                 LOI2
BYE                                  1  -  2                                  MAP

 

05/18/2019 13:26:35
Kierros 2 tulokset.

KUP2                                 2  -  1                                  BYE
PSC                                  2  -  1                                  TUR
RIE                                  2  -  1                                  BIT
KUP1                                 2  -  1                                  MAP
LIN                                  0  -  3                                 LOI1
NAS                                  2  -  1                                  PCP
HBY1                                 2  -  1                                 ORA1
KIS1                                 0  -  3                                  JYV
KIS2                                 0  -  3                                 LOI2
KOP-N                                3  -  0                                 ORA2
ERP1                                 1  -  2                                  KOK
LOI3                                 1  -  2                                KOP-M
KVP                                  2  -  1                                 HBY2
ERP2                                 0  -  3                                  PCU
KAN                                  1  -  2                                  KAR
EPA                                  2  -  1                                  TYR

 

05/18/2019 15:10:45
Kierros 3 tulokset.

TYR                                  2  -  1                                  BYE
PSC                                  2  -  1                                 KUP1
LOI1                                 2  -  1                                  JYV
RIE                                  2  -  1                                 HBY1
LOI2                                 1  -  2                                  NAS
BIT                                  2  -  1                                  KOK
TUR                                  1  -  2                                  KAR
KIS1                                 3  -  0                                 ORA1
KOP-N                                1  -  2                                  MAP
PCU                                  1  -  2                                  EPA
KVP                                  2  -  1                                KOP-M
PCP                                  2  -  1                                 KUP2
LIN                                  1  -  2                                 KIS2
LOI3                                 2  -  1                                  KAN
ERP2                                 1  -  2                                 HBY2
ERP1                                 1  -  2                                 ORA2

 

RIE                                     3   5   5   7   2 
LOI1                                    3   5   5   7   2   
NAS                                     3   5   3   6   3   
PSC                                     3   4   5   7   2   
JYV                                     2   6   3   6   3   
LOI2                                    2   6   3   6   3   
KUP1                                    2   6   1   5   4   
BIT                                     2   5   1   5   4   
KVP                                     2   5   1   5   4   
KIS1                                    2   5   1   5   4   
PCP                                     2   5   1   5   4   
HBY1                                    2   4   1   5   4   
KIS2                                    2   4   -1  4   5   
EPA                                     2   3   1   5   4
MAP                                     2   3   1   5   4
KAR                                     2   3   1   5   4   
TUR                                     1   7   -1  4   5   
KOP-N                                   1   5   1   5   4   
KOP-M                                   1   5   -1  4   5   
PCU                                     1   5   -1  4   5   
LIN                                     1   5   -3  3   6   
KUP2                                    1   5   -3  3   6   
LOI3                                    1   4   -1  4   5   
HBY2                                    1   4   -1  4   5   
TYR                                     1   4   -1  4   5
KOK                                     1   4   -1  4   5   
ORA1                                    1   4   -3  3   6   
ORA2                                    1   3   -3  3   6   
KAN                                     0   4   -3  3   6   
ERP2                                    0   4   -5  2   7   
ERP1                                    0   3   -3  3   6 

 

CUP 1-16

 

RIE 13 13 -
KAR 1 0 -

 

BIT 13 13 6
KVP 6 3 13

 

PSC - 13 13
KIS2 - 2 4

 

JYV 6 13 5
HBY1 9 2 13

 

NAS 13 11 8
EPA 3 10 13

 

LOI2 11 8 12
PCP 9 13 11

 

KUP1 13 13 -
KIS1 0 1 -

 

LOI1 - 13 13
MAP - 6 4

 

CUP 1-8

 

RIE 13 13 -
BIT 4 2 -

 

PSC 8 - 2
HBY1 13 - 13

 

NAS 13 13 12
LOI2 8 3 5

 

KUP1 13 5 12
LOI1 9 13 10

 

CUP 1-4

 

RIE - 5 4

HBY1 - 13 13

 

NAS 0 - 10

KUP1 13 - 13

 

CUP 5-8

 

BIT 13

PSC L

 

LOI2 13

LOI1 L

 

CUP 9-16

 

KAR 13 1 10
KVP 9 13 13

 

KIS2 5 8 -
JYV 13 13 -

 

EPA 10 7 1
PCP 13 13 13

 

KIS1 13 4 13
MAP 12 13 11

 

CUP 9-12

 

KVP - 8 6

JYV - 13 13

 

PCP 13 13

KIS1 2 6

 

CUP 13-16

 

KAR 13 12 13

KIS2 10 13 7

 

EPA 3 13 10

MAP 13 11 13

 

CUP 17-24

 

TUR 13 13 13
HBY2 L L L

 

PCU 13 13 10
LIN 8 7 13

 

KOP-M 3 13 13
KUP2 13 11 5

 

LOI3 12 11 5
KOP-N 11 13 13

 

CUP 17-20

 

TUR 6 12 13
PCU 13 13 1

 

KOP-M 13 11 3
KOP-N 7 13 13

 

CUP 21-24

 

HBY2 L L L
LIN 13 13 13

 

KUP2 13 8 13 
LOI3 11 13 2

 

CUP 25-28

 

TYR 13 12 13

ORA2 7 11 1

 

KOK 1 5 13

ORA1 13 13 11

 

**********************************

 

FINAALI

 

HBY1 13 13 -

KUP1 10 1 -

 

PRONSSIOTTELU

 

RIE 13 13 -

NAS 4 1 -

 

SIJOITUSOTTELU 5-6

 

BIT - 13 13

LOI2 - 8 2

 

SIJOITUS 7.-8.: PSC ja LOI1

 

SIJOITUSOTTELU 9-10

 

JYV 13 13 -

PCP 9 1 -  

 

SIJOITUSOTTELU 11-12

 

KVP L

KIS1 13

 

SIJOITUSOTTELU 13-14

 

KAR L

MAP 13

 

SIJOITUSOTTELU 15-16

 

KIS2 L

EPA 13

 

SIJOITUSOTTELU 17-18

 

PCU 13 13 -

KOP-N 5 11 -

 

SIJOITUSOTTELU 19-20

 

TUR L

KOP-M 13

 

SIJOITUSOTTELU 21-22

 

LIN 7 13 11

KUP2 13 7 13

 

SIJOITUSOTTELU 23-24

 

HBY2 L

LOI3 13

 

SIJOITUSOTTELU 25-26

 

TYR 6 12 13

ORA1 13 13 4

 

SIJOITUSOTTELU 27-28

 

ORA2 3 9 8

KOK 13 13 13

 

SIJOITUSOTTELU 29-30

 

KAN 9 13 13
ERP2 13 12 11

 

SIJOITUS 31. = ERP1

Naisten MM-karsinta ja miesten EM-karsinta, 27.4.2019, Kouvola

 

Tulokset

+55 EM-KARSINTA (2/2), 30.3.2019, TURKU

 

03/30/2019 11:32:34
Kierros 1 tulokset.

JHeinonen/MSalonranta/MHaapanen/ESimon-Bellamy4  - 13ALehti/HKuivasniemi-Lehti/SLindman/SUusitalo
KAalto/HTurunen/HUschanov/KHarsia    6  - 13    MNäsilä/HNäsilä/MLehto/HPalmqvist
MYlämäki/AReijonen/JRissanen/PRinkkala12 - 13KKorkeamäki/MHurri/SKorkeamäki/HPirtinaho
ESuominen/JAlanoja/PSaarela/TSaarela 7  - 13     JHirvonen/JHatanpää/LKolehmainen
MAalto/KHäärä/KRandell/ETuominen     13 -  7                                  BYE

 

03/30/2019 13:06:57
Kierros 2 tulokset.

MYlämäki/AReijonen/JRissanen/PRinkkala13 -  7                                  BYE
MNäsilä/HNäsilä/MLehto/HPalmqvist    13 -  5 ESuominen/JAlanoja/PSaarela/TSaarela
ALehti/HKuivasniemi-Lehti/SLindman/SUusitalo13 -  0KKorkeamäki/MHurri/SKorkeamäki/HPirtinaho
JHirvonen/JHatanpää/LKolehmainen     13 -  4     MAalto/KHäärä/KRandell/ETuominen
KAalto/HTurunen/HUschanov/KHarsia    8  - 10JHeinonen/MSalonranta/MHaapanen/ESimon-Bellamy

 

03/30/2019 14:46:07
Kierros 3 tulokset.

ESuominen/JAlanoja/PSaarela/TSaarela 13 -  7                                  BYE
ALehti/HKuivasniemi-Lehti/SLindman/SUusitalo13 -  9MYlämäki/AReijonen/JRissanen/PRinkkala
MAalto/KHäärä/KRandell/ETuominen     8  - 13    KAalto/HTurunen/HUschanov/KHarsia
JHirvonen/JHatanpää/LKolehmainen     9  - 13    MNäsilä/HNäsilä/MLehto/HPalmqvist
KKorkeamäki/MHurri/SKorkeamäki/HPirtinaho13 -  5JHeinonen/MSalonranta/MHaapanen/ESimon-Bellamy


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 30.3.2019 14.46.10
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
ALehti/HKuivasniemi-Lehti/SLindman/SUusitalo3   4   26  39  13  
MNäsilä/HNäsilä/MLehto/HPalmqvist       3   4   19  39  20  
JHirvonen/JHatanpää/LKolehmainen        2   5   11  35  24  
KKorkeamäki/MHurri/SKorkeamäki/HPirtinaho2   5   -4  26  30  
JHeinonen/MSalonranta/MHaapanen/ESimon-Bellamy1   6   -15 19  34  
MYlämäki/AReijonen/JRissanen/PRinkkala  1   5   1   34  33  
KAalto/HTurunen/HUschanov/KHarsia       1   5   -4  27  31  
ESuominen/JAlanoja/PSaarela/TSaarela    1   5   -8  25  33  
MAalto/KHäärä/KRandell/ETuominen        1   3   -8  25  33

 

VÄLIERÄT

 

Antero Lehti, Helena Kuivasniemi-Lehti, Seppo Lindman, Seija Uusitalo 13

Kari Korkeamäki, Markku Hurri, Sirpa Korkeamäki, Heikki Pirtinaho 7

 

Mirva Näsilä, Harri Näsilä, Mikko Lehto, Henri Palmqvist 13

Juhani Hirvonen, Jukka Hatanpää, Lauri Kolehmainen 9

 

FINAALI

 

Antero Lehti, Helena Kuivasniemi-Lehti, Seppo Lindman, Seija Uusitalo 13

Mirva Näsilä, Harri Näsilä, Mikko Lehto, Henri Palmqvist 5

 

Antero Lehti, Helena Kuivasniemi-Lehti, Seppo Lindman ja Seija Uusitalo EM-kisoihin 16.-18.9.2019 Albenaan, Bulgariaan.

****************************************************

+55 EM-KARSINTA, 16.2.2019, LOIMAA

 

02/16/2019 11:30:37
Kierros 1 tulokset.

MNäsilä/HNäsilä/MLehto/HPalmqvist    5  - 13 ESuominen/JAlanoja/PSaarela/TSaarela
KAalto/HTurunen/HUschanov/KHarsia    9  - 13     MAalto/KHäärä/KRandell/ETuominen
JHeinonen/MSalonranta/MHaapanen/ESimon-Bellamy13 - 11MYlämäki/AReijonen/JRissanen/PRinkkala
KKorkeamäki/MHurri/SKorkeamäki/HPirtinaho13 -  9     JHirvonen/JHatanpää/LKolehmainen
ALehti/HKuivasniemi-Lehti/SLindman/SUusitalo13 -  7                                  BYE

 

02/16/2019 12:37:43
Kierros 2 tulokset.

MYlämäki/AReijonen/JRissanen/PRinkkala13 -  7                                  BYE
KKorkeamäki/MHurri/SKorkeamäki/HPirtinaho6  - 13    MNäsilä/HNäsilä/MLehto/HPalmqvist
ESuominen/JAlanoja/PSaarela/TSaarela 5  - 13     MAalto/KHäärä/KRandell/ETuominen
ALehti/HKuivasniemi-Lehti/SLindman/SUusitalo13 -  1JHeinonen/MSalonranta/MHaapanen/ESimon-Bellamy
KAalto/HTurunen/HUschanov/KHarsia    4  - 13     JHirvonen/JHatanpää/LKolehmainen

 

02/16/2019 14:12:36
Kierros 3 tulokset.

KAalto/HTurunen/HUschanov/KHarsia    13 -  7                                  BYE
ALehti/HKuivasniemi-Lehti/SLindman/SUusitalo13 -  2     MAalto/KHäärä/KRandell/ETuominen
ESuominen/JAlanoja/PSaarela/TSaarela 10 - 13     JHirvonen/JHatanpää/LKolehmainen
JHeinonen/MSalonranta/MHaapanen/ESimon-Bellamy3  - 13    MNäsilä/HNäsilä/MLehto/HPalmqvist
KKorkeamäki/MHurri/SKorkeamäki/HPirtinaho13 -  9MYlämäki/AReijonen/JRissanen/PRinkkala


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 16.2.2019 14.12.40
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
ALehti/HKuivasniemi-Lehti/SLindman/SUusitalo3   3   29  39  10  
KKorkeamäki/MHurri/SKorkeamäki/HPirtinaho2   5   1   32  31  
MAalto/KHäärä/KRandell/ETuominen        2   5   1   28  27  
MNäsilä/HNäsilä/MLehto/HPalmqvist       2   4   9   31  22  
JHirvonen/JHatanpää/LKolehmainen        2   4   8   35  27  
ESuominen/JAlanoja/PSaarela/TSaarela    1   6   -3  28  31  
JHeinonen/MSalonranta/MHaapanen/ESimon-Bellamy1   6   -20 17  37  
KAalto/HTurunen/HUschanov/KHarsia       1   4   -7  26  33  
MYlämäki/AReijonen/JRissanen/PRinkkala  1   3   0   33  33

 

PUOLIVÄLIERÄ

 

Mirva Näsilä, Harri Näsilä, Mikko Lehto, Henri Palmqvist 13

Juhani Hirvonen, Jukka Hatanpää, Lauri Kolehmainen 6

 

VÄLIERÄT

 

Antero Lehti, Helena Kuivasniemi-Lehti, Seppo Lindman, Seija Uusitalo 13

Mirva Näsilä, Harri Näsilä, Mikko Lehto, Henri Palmqvist 5

 

Kari Korkeamäki, Markku Hurri, Sirpa Korkeamäki, Heikki Pirtinaho 13

Marko Aalto, Kimmo Häärä, Kari Randell, Esa Tuominen 1

 

FINAALI

 

Antero Lehti, Helena Kuivasniemi-Lehti, Seppo Lindman, Seija Uusitalo 13

Kari Korkeamäki, Markku Hurri, Sirpa Korkeamäki, Heikki Pirtinaho 1

 

FINNISH MASTERS 2019, 2.2.2019, HÄMEENLINNA

 

02/02/2019 11:15:47
Kierros 1 tulokset.

MMetsä-Eerola/VProos/TSalminen       13 -  5        HPalmqvist/J-PSiro/SKankkunen
TIkonen/ALehtonen/KKobe              13 -  6        IRistolainen/RTuiskula/TNikki
SLinteri/PSeppä/JAnttonen            13 -  4            MAalto/ETuominen/KRandell
TPuska/VPunta/KKeränen               13 -  5          YPelletier/JPahkala/KHarsia
HLehtinen/AKorhonen/SKujanpää        13 -  1   AViinikainen/PMeriläinen/VSappinen
MJakonen/SLindman/AStenberg          13 -  5            RRämö/SPankkonen/TEkström
PTiljander/APoikolainen/PPiiparinen  13 -  1         JHirvonen/DDuhamel/JHatanpää

 

02/02/2019 12:55:04
Kierros 2 tulokset.

PTiljander/APoikolainen/PPiiparinen  13 -  1        IRistolainen/RTuiskula/TNikki
HLehtinen/AKorhonen/SKujanpää        11 - 12              TIkonen/ALehtonen/KKobe
SLinteri/PSeppä/JAnttonen            11 - 12               TPuska/VPunta/KKeränen
MMetsä-Eerola/VProos/TSalminen       9  - 12          MJakonen/SLindman/AStenberg
HPalmqvist/J-PSiro/SKankkunen        13 -  6            RRämö/SPankkonen/TEkström
YPelletier/JPahkala/KHarsia          13 - 10   AViinikainen/PMeriläinen/VSappinen
MAalto/ETuominen/KRandell            4  - 13         JHirvonen/DDuhamel/JHatanpää

 

02/02/2019 14:35:42
Kierros 3 tulokset.

TPuska/VPunta/KKeränen               6  - 13          MJakonen/SLindman/AStenberg
PTiljander/APoikolainen/PPiiparinen  6  - 13              TIkonen/ALehtonen/KKobe
MMetsä-Eerola/VProos/TSalminen       11 - 13            SLinteri/PSeppä/JAnttonen
HLehtinen/AKorhonen/SKujanpää        3  - 13        HPalmqvist/J-PSiro/SKankkunen
JHirvonen/DDuhamel/JHatanpää         8  - 13          YPelletier/JPahkala/KHarsia
IRistolainen/RTuiskula/TNikki        13 -  4            MAalto/ETuominen/KRandell
RRämö/SPankkonen/TEkström            10 - 13   AViinikainen/PMeriläinen/VSappinen


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 2.2.2019 14.35.45
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
TIkonen/ALehtonen/KKobe                 3   4   15  38  23  
MJakonen/SLindman/AStenberg             3   3   18  38  20  
TPuska/VPunta/KKeränen                  2   7   2   31  29  
PTiljander/APoikolainen/PPiiparinen     2   5   17  32  15  
YPelletier/JPahkala/KHarsia             2   4   0   31  31  
SLinteri/PSeppä/JAnttonen               2   3   10  37  27  
HPalmqvist/J-PSiro/SKankkunen           2   2   9   31  22  
MMetsä-Eerola/VProos/TSalminen          1   7   3   33  30  
HLehtinen/AKorhonen/SKujanpää           1   6   1   27  26  
IRistolainen/RTuiskula/TNikki           1   5   -10 20  30  
JHirvonen/DDuhamel/JHatanpää            1   4   -8  22  30  
AViinikainen/PMeriläinen/VSappinen      1   3   -12 24  36  
RRämö/SPankkonen/TEkström               0   6   -18 21  39  
MAalto/ETuominen/KRandell               0   4   -27 12  39

 

 

PUOLIVÄLIERÄT

 

Toni Ikonen, Antti Lehtonen, Kenshi Kobe 9

Mika Metsä-Eerola, Veiko Proos, Timo Salminen 13

 

Petteri Tiljander, Arttu Poikolainen, Pauli Piiparinen 4

Yannick Pelletier, Jarkko Pahkala, Kari Harsia 13

 

Henri Palmqvist, Juha-Pekka Siro, Samuli Kankkunen 13

Marko Jakonen, Seppo Lindman, Arto Stenberg 7

 

Timo Puska, Ville Punta, Kimmo Keränen 3

Simo Linteri, Petri Seppä, Joel Anttonen 13

 

VÄLIERÄT

 

Mika Metsä-Eerola, Veiko Proos, Timo Salminen 8

Yannick Pelletier, Jarkko Pahkala, Kari Harsia 13

 

Henri Palmqvist, Juha-Pekka Siro, Samuli Kankkunen 13

Simo Linteri, Petri Seppä, Joel Anttonen 7

 

PRONSSIOTTELU

 

Mika Metsä-Eerola, Veiko Proos, Timo Salminen 13

Simo Linteri, Petri Seppä, Joel Anttonen 10

 

FINAALI

 

Yannick Pelletier, Jarkko Pahkala, Kari Harsia 12

Henri Palmqvist, Juha-Pekka Siro, Samuli Kankkunen 13

 

 

kuva: Vesa Ekström

MM-karsinta (S, D, XD), 26.1.2019, Helsinki

 

Naiset (poule)

 

Anu Uusio, Outi Raitasuo 13

Tuula Ahonen, Merja Salonranta 8

 

Stiina Kamppuri, Anita Olkinuora 8

Kati Nieminen, Helena Kuivasniemi-Lehti 13

 

Anu Uusio, Outi Raitasuo 13

Kati Nieminen, Helena Kuivasniemi-Lehti 6

 

Tuula Ahonen, Merja Salonranta 13

Stiina Kamppuri, Anita Olkinuora 5

 

Tuula Ahonen, Merja Salonranta 11

Kati Nieminen, Helena Kuivasniemi-Lehti 13

 

Finaali:

 

Anu Uusio, Outi Raitasuo 6

Kati Nieminen, Helena Kuivasniemi-Lehti 13

 

Miehet (swiss)

 


01/26/2019 11:26:55
Kierros 1 tulokset.

PTiljander/SKujanpää                 8  - 13                MNieminen/JHolopainen
PSeppä/JAnttonen                     5  - 13                  VPunta/AViinikainen
J-PSiro/SKankkunen                   11 - 13                APoikolainen/MJakonen
IKonola/SPankkonen                   13 - 12                  HLehtinen/TSalminen
IRistolainen/VSappinen               13 -  7                       RRämö/TEkström
MAalto/AStenberg                     9  - 13                  TIkonen/KParviainen
JPahkala/YPelletier                  8  - 13                     RTuiskula/ALehti


01/26/2019 13:03:37
Kierros 2 tulokset.

IRistolainen/VSappinen               13 -  8                  HLehtinen/TSalminen
VPunta/AViinikainen                  6  - 13                   IKonola/SPankkonen
MNieminen/JHolopainen                13 -  7                     RTuiskula/ALehti
TIkonen/KParviainen                  10 - 12                APoikolainen/MJakonen
J-PSiro/SKankkunen                   7  - 13                     PSeppä/JAnttonen
MAalto/AStenberg                     13 -  9                  JPahkala/YPelletier
PTiljander/SKujanpää                 6  - 13                       RRämö/TEkström

 

01/26/2019 14:24:09

Kierros 3 tulokset.

MNieminen/JHolopainen                13 -  3                   IKonola/SPankkonen
IRistolainen/VSappinen               0  - 13                APoikolainen/MJakonen
TIkonen/KParviainen                  6  - 13                     PSeppä/JAnttonen
VPunta/AViinikainen                  4  - 13                     RTuiskula/ALehti
RRämö/TEkström                       7  - 13                     MAalto/AStenberg
HLehtinen/TSalminen                  8  - 13                  JPahkala/YPelletier
J-PSiro/SKankkunen                   0  - 13                 PTiljander/SKujanpää


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 26.1.2019 14.24.12
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
MNieminen/JHolopainen                   3   5   21  39  18  
APoikolainen/MJakonen                   3   3   17  38  21  
RTuiskula/ALehti                        2   5   8   33  25  
IKonola/SPankkonen                      2   4   -2  29  31  
IRistolainen/VSappinen                  2   4   -2  26  28  
MAalto/AStenberg                        2   3   6   35  29  
PSeppä/JAnttonen                        2   2   5   31  26  
TIkonen/KParviainen                     1   7   -5  29  34  
VPunta/AViinikainen                     1   6   -8  23  31  
RRämö/TEkström                          1   5   -5  27  32  
PTiljander/SKujanpää                    1   4   1   27  26  
JPahkala/YPelletier                     1   4   -4  30  34  
J-PSiro/SKankkunen                      0   6   -21 18  39  
HLehtinen/TSalminen                     0   5   -11 28  39

 

PUOLIVÄLIERÄT

 

Ilkka Konola, Sakari Pankkonen 9

Ismo Ristolainen, Ville Sappinen 13

 

Petri Seppä, Joel Anttonen 5

Arttu Poikolainen, Marko Jakonen 13

 

Risto Tuiskula, Antero Lehti 5

Marko Aalto, Arto Stenberg 13

 

VÄLIERÄT

 

Miska Nieminen, Jukka Holopainen 13

Ismo Ristolainen, Ville Sappinen 12

 

Arttu Poikolainen, Marko Jakonen 13

Marko Aalto, Arto Stenberg 2

 

FINAALI

 

Miska Nieminen, Jukka Holopainen 4

Arttu Poikolainen, Marko Jakonen 13

 

 

SUOMEN CUP 2019, 19.-20.1.2019, TURKU

 

Puolivälierät

 

RIE 16 - 9 PCP

 

Mikko Soikkeli 13 - 12 Juha Jutila
Mikko Lehti 11- 13 Helena Kuivasniemi-Lehti
Antti Lehtonen 13 - 8 Antero Lehti
Thomas Foussier 13 - 6 Merja Salonranta
Petri Seppä 13 - 0 Emmanuel Simon-Bellamy
Pia Anttonen 4 - 13 Kati Nieminen

 

Mikko Lehti, Petri Seppä, Thomas Foussier 13
Jouni Heinonen, Emmanuel Simon-Bellamy, Juha Jutila 9

 

Antti Lehtonen, Mikko Soikkeli, Pia Anttonen 4
Kati Nieminen, Antero Lehti, Helena Kuivasniemi-Lehti 13

 

Mikko Lehti, Petri Seppä 13
Juha Jutila, Antero Lehti 4

 

keskeytetyt ottelut:

 

Mikko Soikkeli, Thomas Foussier
Helena Kuivasniemi-Lehti, Emmanuel Simon-Bellamy

 

Antti Lehtonen, Pia Anttonen
Jouni Heinonen, Merja Salonranta


ERP 13 - 18 TUR

 

Kalevi Tuominiemi (Erkki Saari), Jukka Hatanpää, Markku Heino 2
Timo Puska, Kari Randell, Jukka Virtanen 13

 

Kalevi Kähönen, Juhani Hirvonen, Arja Hakala 13
Tapani Kalmi, Kullervo Kupila, Marja-Liisa Suhonen 4

 

Markku Heino 13 - 9 Tapani Kalmi
Erkki Saari 10 - 13 Lassi Mäki
Jukka Hatanpää 8 - 13 Timo Puska
Kalevi Kähönen 12 - 13 Kari Randell
Juhani Hirvonen 10 - 13 Jukka Virtanen
Tuula Erkkilä 4 - 13 Terttu Ojaranta

 

Markku Heino, Erkki Saari 13
Lassi Mäki, Timo Puska 10

 

Kalevi Kähönen, Jukka Hatanpää 13
Kari Randell, Jukka Virtanen 8

 

Juhani Hirvonen, Arja Hakala 7
Kullervo Kupila, Terttu Ojaranta 13

 

HBY 20 - 8 KAL

 

Kimmo Keränen 10 - 13 Petteri Tiljander
Ville Punta 13 - 4 Peter Zukale
Anssi Viinikainen 9 - 13 Jukka Repo
Mika Metsä-Eerola 8 - 13 Marko Aalto
Miska Nieminen 13 - 7 Kimmo Parviainen
Outi Raitasuo 8 - 13 Kirsi Aalto

 

Mika Metsä-Eerola, Anssi Viinikainen, Ville Punta 13
Petteri Tiljander, Peter Zukale, Kimmo Parviainen 3

 

Elmo Ylivainio, Miska Nieminen, Outi Raitasuo 13
Marko Aalto, Jukka Repo, Kirsi Aalto 0

 

Anssi Viinikainen, Ville Punta 13
Kimmo Parviainen, Petteri Tiljander 1

 

Miska Nieminen, Anu Uusio 13
Peter Zukale, Tuula Ahonen 0

 

keskeytetty ottelu:

 

Mika Metsä-Eerola, Kimmo Keränen
Kirsi Aalto, Marko Aalto

 

PSC 18 - 7 BIT

 

Mikko Kamppuri, Marko Jakonen, Samuli Kankkunen 6
Sakari Pankkonen, Rauli Rämö, Teo Ekström 13

 

Juha-Pekka Siro, Veiko Proos, Ninna Hätönen 13
Tapio Laitinen, Walter Gruber, Mirja Laine 2

 

Mikko Kamppuri 13 - 7 Tapio Laitinen
Juha-Pekka Siro 8 - 13 Walter Gruber
Veiko Proos 13 - 2 Teo Ekström
Marko Jakonen 13 - 3 Sakari Pankkonen
Samuli Kankkunen 13 - 4 Rauli Rämö
Ninna Hätönen 13 - 11 Mirja Laine

 

Veiko Proos, Juha-Pekka Siro 13
Teo Ekström, Rauli Rämö 0

 

keskeytetyt ottelut:

 

Marko Jakonen, Samuli Kankkunen
Mirja Laine, Walter Gruber

 

Mikko Kamppuri, Ninna Hätönen
Sakari Pankkonen, Mirja Paatero

 

VÄLIERÄT

 

RIE 17 - 11 TUR

 

Mikko Lehti 13 - 6 Tapani Kalmi
Petri Seppä 13 - 7 Lassi Mäki
Thomas Foussier 11 - 13 Timo Puska
Jari Eronen 11 - 13 Kari Randell
Mikko Soikkeli 13 - 0 Jukka Virtanen
Pia Anttonen 2 - 13 Terttu Ojaranta

 

Mikko Lehti, Petri Seppä, Thomas Foussier 13
Timo Puska, Kari Randell, Jukka Virtanen 5

 

Antti Lehtonen, Mikko Soikkeli, Satu Lehtonen 10
Tapani Kalmi, Kullervo Kupila, Terttu Ojaranta 13

 

Mikko Lehti, Petri Seppä 13
Lassi Mäki, Timo Puska 4

 

Mikko Soikkeli, Thomas Foussier 13
Kari Randell, Jukka Virtanen 9

 

keskeytetty ottelu:

 

Antti Lehtonen (Jari Eronen), Satu Lehtonen
Kullervo Kupila, Terttu Ojaranta

 

 

HBY 2 - 16 PSC

 

Mika Metsä-Eerola, Anssi Viinikainen, Ville Punta 1
Marko Jakonen, Samuli Kankkunen, Mikko Kamppuri 13

 

Henri Pamlqvist, Miska Nieminen, Anu Uusio 5
Veiko Proos, Juha-Pekka Siro, Ninna Hätönen 13

 

Ville Punta 13 - 6 Mikko Kamppuri
Henri Palmqvist 8 - 13 Marko Jakonen
Mika Metsä-Eerola 6 - 13 Samuli Kankkunen
Anssi Viinikainen 0 - 13 Veiko Proos

 

keskeytetyt ottelut:

 

Miska Nieminen - Juha-Pekka Siro
Outi Raitasuo - Ninna Hätönen

 

FINAALI

 

Riemukaari 0 - 17 Petanque Sport Club Järvenpää

 

Thomas Foussier 12 - 13 Juha-Pekka Siro
Petri Seppä 1 - 13 Marko Jakonen
Mikko Soikkeli 10 - 13 Samuli Kankkunen
Mikko Lehti 8 - 13 Veiko Proos
Jari Eronen 12 - 13 Mikko Kamppuri
Satu Lehtonen 11 - 13 Ninna Hätönen

 

Mikko Soikkeli, Thomas Foussier, Satu Lehtonen 4
Juha-Pekka Siro, Veiko Proos, Ninna Hätönen 13

 

keskeytetty ottelu:

 

Mikko Lehti, Petri Seppä, Antti Lehtonen
Marko Jakonen, Mikko Kamppuri, Samuli Kankkunen

 

Finnish Veterans 2018, Loimaa 24.11.2018

 

FV2018

11/24/2018 11:24:02
Kierros 1 tulokset.

Tikka/Salonoja/Suominen             12 - 13      Havukainen/Degerstedt/Viljamaa
Lindman/Randell/Heinonen            13 -  4     Suominen/Käpynen/Lehtimäki
Lohman/Rinkkala/Karttunen           13 -  5      Kivinen/Gruber/Salonranta
Näsilä/Nieminen/Kupila                  13 -  6      Virtanen/Puska/Westerlund
Lehti/Aalto/Hurri                              10 - 12          Saarela/Saarela/Laine
Penttilä/Lahti/Ravantti                      5  - 13      Hirvonen/Duhamel/Hatanpää
Kuivasniemi-Lehti/Uusitalo/Nieminen 13 -  5      Laakso/Korkeamäki/Alanoja
Reijonen/Uschanov/Kouhia             12 - 11        Sipilä/Rissanen/Ylämäki

FV2018

11/24/2018 12:56:49
Kierros 2 tulokset.

Lindman/Randell/Heinonen            13 -  0 Havukainen/Degerstedt/Viljamaa
Lohman/Rinkkala/Karttunen           12 - 13      Hirvonen/Duhamel/Hatanpää
Kuivasniemi-Lehti/Uusitalo/Nieminen 7  - 13         Näsilä/Nieminen/Kupila
Saarela/Saarela/Laine                   13 -  6       Reijonen/Uschanov/Kouhia
Tikka/Salonoja/Suominen             13 - 10              Lehti/Aalto/Hurri
Sipilä/Rissanen/Ylämäki               10 -  9      Kivinen/Gruber/Salonranta
Virtanen/Puska/Westerlund           11 - 12      Laakso/Korkeamäki/Alanoja
Penttilä/Lahti/Ravantti                   13 -  3     Suominen/Käpynen/Lehtimäki

 

FV2018

11/24/2018 14:36:11
Kierros 3 tulokset.

Hirvonen/Duhamel/Hatanpää           1  - 13       Lindman/Randell/Heinonen
Näsilä/Nieminen/Kupila              13 -  0          Saarela/Saarela/Laine
Kuivasniemi-Lehti/Uusitalo/Nieminen 13 -  1 Havukainen/Degerstedt/Viljamaa
Reijonen/Uschanov/Kouhia            5  - 13        Tikka/Salonoja/Suominen
Lohman/Rinkkala/Karttunen           13 -  3      Laakso/Korkeamäki/Alanoja
Penttilä/Lahti/Ravantti             13 -  8        Sipilä/Rissanen/Ylämäki
Lehti/Aalto/Hurri                   13 - 11      Virtanen/Puska/Westerlund
Suominen/Käpynen/Lehtimäki          12 - 13      Kivinen/Gruber/Salonranta

 

 


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 24.11.2018 14.36.33
Joukkue                             V   B1  +-  +   -  
Näsilä/Nieminen/Kupila              3   4   26  39  13 
Lindman/Randell/Heinonen            3   3   34  39  5  
Hirvonen/Duhamel/Hatanpää           2   7   -3  27  30 
Kuivasniemi-Lehti/Uusitalo/Nieminen 2   5   14  33  19 
Saarela/Saarela/Laine               2   5   -4  25  29 
Lohman/Rinkkala/Karttunen           2   4   17  38  21 
Tikka/Salonoja/Suominen             2   3   10  38  28 
Penttilä/Lahti/Ravantti             2   3   7   31  24 
Havukainen/Degerstedt/Viljamaa      1   7   -24 14  38 
Reijonen/Uschanov/Kouhia            1   5   -14 23  37 
Lehti/Aalto/Hurri                   1   4   -3  33  36 
Sipilä/Rissanen/Ylämäki             1   4   -5  29  34 
Laakso/Korkeamäki/Alanoja           1   4   -17 20  37 
Kivinen/Gruber/Salonranta           1   3   -8  27  35 
Suominen/Käpynen/Lehtimäki          0   6   -20 19  39 
Virtanen/Puska/Westerlund           0   5   -10 28  38 

 

 

PUOLIVÄLIERÄT



Näsilä/Nieminen/Kupila 12

Penttilä/Lahti/Ravantti 5



Kuivasniemi-Lehti/Uusitalo/Nieminen 5

Saarela/Saarela/Laine 13



Tikka/Salonoja/Suominen 3

Lindman/Randell/Heinonen 13



Hirvonen/Duhamel/Hatanpää 13

Lohman/Rinkkala/Karttunen 8

 

 

VÄLIERÄT

 

Näsilä/Nieminen/Kupila  7

Saarela/Saarela/Laine  13

 

Lindman/Randell/Heinonen  13

Hirvonen/Duhamel/Hatanpää  9

 

FINAALI

Saarela/Saarela/Laine  8

Lindman/Randell/Heinonen  13

 

PRONSSI

Näsilä/Nieminen/Kupila  12

Hirvonen/Duhamel/Hatanpää  13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SM-ammunnat, 27.10.2018, Helsinki

 

MIEHET (karsinta)

Joel Anttonen 14

Petteri Tiljander 16

Seppo Kujanpää 12

Kimmo Keränen 34

Kimmo Tuovinen 10

Mikko Lehti 22

Harri Lehtinen 6

Jyrki Salo 38

Miska Nieminen 19

Jukka Holopainen 17

Thomas Foussier 24

Teo Ekström 16

Jarkko Pahkala 29

Pauli Piiparinen 16

Arttu Poikolainen 27

Toni Ikonen 28

Marko Aalto 17

Markku Hurri 34

Tapani Kalmi 25

Antero Lehti 25

Pertti Rinkkala 28

Kullervo Kupila 19

Sauli Ylirönni 4

Yannick Pelletier 18

Vesa Karttunen 9

Seppo Lindman 26

Janne Rissanen 11

 

NAISET (karsinta)

Kati Nieminen 9

Ninna Hätönen 28

Merja Salonranta 4

Tuula Ahonen 16

Mirja Laine 15

Outi Raitasuo 22

Paula Degerstedt 13

H. Kuivasniemi-Lehti 24

 

VETERAANIT (karsinta)

Vesa Karttunen 19

Pertti Rinkkala 18

Tapani Kalmi 8

Antero Lehti

Seppo Lindman 34

Matti Penttilä 15

Markku Hurri 27

Janne Rissanen 3

Kullervo Kupila 10

Allan Degerstedt 10

H. Kuivasniemi-Lehti

Tuula Ahonen 16

Outi Raitasuo 19

Marko Aalto 14

Merja Salonranta

Mirja Laine

Raimo Monto 10

Juhani Mäki

Mikko Lahti

 

Tuloksia heitto heitolta

13.10 Ladies, Loimaan Halli

 

Kierros 1

Salo/Hätönen/Anttonen           13 -  6     Salonranta/Koski/Vaarala
Uusitalo/Suominen/Nieminen 13 -  5     Nummila/Degerstedt/Saarinen 
Alanoja/Näsilä/Railio                13 -  1    Leino/Jaakkola/Lilja
Saarela/Kivinen/Saarela           12 - 13   Krigsman/Talja/Ahola
Haavisto/Viikilä/Hakala             13 -  1    Vesterlund/Kamppuri/Flink-Soini 
 

Kierros 2
 

Alanoja/Näsilä/Railio          7 - 13      Uusitalo/Suominen/Nieminen
Salo/Hätönen/Anttonen      13 - 0      Krigsman/Talja/Ahola
Haavisto/Viikilä/Hakala      1  - 13      Nummila/Degerstedt/Saarinen
Saarela/Kivinen/Saarela     13 - 1     Vesterlund/Kamppuri/Flink-Soini
Salonranta/Koski/Vaarala   5 - 11     Leino/Jaakkola/Lilja

 

Kierros 3

 

Uusitalo/Suominen/Nieminen   5 - 13        Salo/Hätönen/Anttonen 
Alanoja/Näsilä/Railio                 13 - 4         Saarela/Kivinen/Saarela 
Nummila/Degerstedt/Saarinen  13 - 7        Leino/Jaakkola/Lilja 
Krigsman/Talja/Ahola                13 - 2        Haavisto/Viikilä/Hakala
Salonranta/Koski/Vaarala         10 - 13       Vesterlund/Kamppuri/Flink-Soini

 

Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 
Joukkue                                           V  B1 B2  +-    +   -   
Salo/Hätönen/Anttonen                  3   4   17  28   39  11  
Uusitalo/Suominen/Nieminen        2   7   12  6     31  25  
Krigsman/Talja/Ahola                     2   5   14  -1    26  27  
Alanoja/Näsilä/Railio                      2   4   16  15   33  18  
Nummila/Degerstedt/Saarinen      2   4   16  10   31  21  
Saarela/Kivinen/Saarela                 1   5   11  2     29  27  
Haavisto/Viikilä/Hakala                  1   5   11  -11  16  27  
Leino/Jaakkola/Lilja                       1   4   13  -12  19  31  
Vesterlund/Kamppuri/Flink-Soini 1   2   15  -21  15  36  
Salonranta/Koski/Vaarala              0   5   10  -16  21  37

 

Puolivälierät

Alanoja/Näsilä/Railio        13  -  7         Nummila/Degerstedt/Saarinen

Krigsman/Talja/Ahola      5    -   13        Saarela/Kivinen/Saarela

 

Välierät 
Salo/Hätönen/Anttonen                  6     -   13          Alanoja/Näsilä/Railio

Uusitalo/Suominen/Nieminen         13   -   3           Saarela/Kivinen/Saarela

 

Pronssipeli

Salo/Hätönen/Anttonen        2   -  13              Saarela/Kivinen/Saarela

 

Finaali

Alanoja/Näsilä/Railio              9   -    13            Uusitalo/Suominen/Nieminen

 

FIN - EST, 1.9.2018, Pasilan halli, Helsinki

 

Suomi:

 

FIN-M1: Mikko, Kamppuri, Anssi Viinikainen, Mika Metsä-Eerola
FIN-M2: Antti Pasanen, Niklas Palmqvist, Elmo Ylivainio, Juuso Vartiainen
FIN-M3: Tuukka Ylönen, Harri Lehtinen, Timo Salminen
FIN-N: Mirva Näsilä, Päivi Lehtonen-Palmqvist, Ninna Hätönen, Helena Kuivasniemi-Lehti
FIN-+55: Seija Uusitalo, Petri Lohman, Seppo Lindman
FIN-J: Jimi Lohman, Teo Ekström (+ M2-joukkueen 4. pelaaja)

 

Eesti:

EST-M1: Kaido Kopel, Andero Kelu, Kaare Mikk, Thibaut Mathon
EST-M2: Urmo Auväärt, Hardo Sokk, Marek Kolk
EST-M3: Mihkel Filipenko, Tanel Vähk, Tõnis Neiland
EST-N: Maive Sein, Varje Reede, Maris Rõõm, Kertu Palm
EST-+55: Marina Vallik, Aivar Sein, Toomas Hoole
EST-U23: Kaur Kangur, Kevin Kangur, Harry Lusbo

 

TULOKSIA (voittojen jälkeen suluissa "pikkupisteet")

 

1. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M2   13-0

FIN-M2 – EST-M3   8-13

FIN-M3 – EST-M1   6-8

FIN-N – EST-U23   13-10

FIN-J – EST-+55   5-13

FIN-+55 – EST-N   13-1

tilanne 3-3 (58-45)

 

2. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M3   13-7

FIN-M2 – EST-M1   8-13

FIN-M3 – EST-M2   13-3

FIN-N – EST-+55   13-0

FIN-J – EST-N   9-6

FIN-+55 – EST-U23   13-2

tilanne 8-4 (127-76)

 

3. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M1   12-13

FIN-M2 – EST-M2   13-1

FIN-M3 – EST-M3   13-3

FIN-N – EST-N   13-5

FIN-J – EST-U23   6-13

FIN-+55 – EST-+55   11-8

tilanne 12-6 (195-119)

 

4. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M2   13-5

FIN-M2 – EST-M3   0-13

FIN-M3 – EST-M1   11-10

FIN-N – EST-U23   13-5

FIN-J – EST-+55   12-8

FIN-+55 – EST-N   13-3

tilanne 17-7 (257-163)

 

5. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M3   7-13

FIN-M2 – EST-M1   13-4

FIN-M3 – EST-M2   13-1

FIN-N – EST-+55   12-10

FIN-J – EST-N   12-13

FIN-+55 – EST-U23   13-0

tilanne 21-9 (327-204)

 

6. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M1   10-8

FIN-M2 – EST-M2   13-8

FIN-M3 – EST-M3   13-11

FIN-N – EST-N   10-9

FIN-J – EST-U23   13-3

FIN-+55 – EST-+55   13-2

lopputulos 27-9 (399-245)

 

**********************************************************************************************************************

Yleinen SM-sarja 2018

 

välierät

 

RIE 13 10 13

LOI 4 13 5

 

PSC2 2 13 6

HBY2 13 9 13

 

pronssiottelu

 

LOI 13

PSC2 9

 

 

finaali

 

RIE 13 13

HBY2 10 5

 

**********************************************************

Naisten SM-sarja 2018

 

välierät

 

HBY1 13 13

LOI1 8 11

 

HBY2 13 11 9

PCP 7 13 13

 

pronssiottelu

 

LOI1 13

HBY2 6

 

finaali

 

HBY1 6 13 9

PCP 13 6 13

 

**********************************************************

Veteraanien SM-sarja 2018

 

välierät

 

PCP 8 13 13

VUF 13 1 5

 

LOI 13 13

TUR 10 12

 

pronssiottelu

 

VUF 7

TUR 13

 

finaali

 

PCP 13 13

LOI 4 8

 

 

**********************************************************

Yleinen SM-sarja / 1.divisioona -karsinta

 

KUP 13 10 13

KVP1 11 13 8

 

MAP 5 1

TUR 13 13

 

**********************************************************

Yleinen 1.divisioona / 2.divisioona -karsinta

 

lohko M

TYR1 – RIE 8-13

ERP4 – KAN1 9-13

TYR1 - ERP4 13-4

RIE - KAN1 13-2

TYR1 - KAN1 2-13

RIE - ERP4 13-10

 

lohko P

JYV2 – KOK2 13-6

KAU – KAN2 13-11

JYV2 - KAU 12-13

KOK2 - KAN2 13-5

JYV2 - KAN2 10-13

KOK2- KAU 4-13

 

välierät (voittajat 1.divisioonaan 2019)

 

RIE 13

JYV2 4

 

KAU 9

KAN1 13

 

välierien häviäjien ottelu (voittaja 1.divisioonaan 2019)

 

JYV2 7

KAU 13

 

**********************************************************

Veteraanien SM-sarja / 1.divisioona -karsinta

 

ERP2 6 3

UTU 13 13

 

CDC 13 8 13

KOP2 5 13 7

 

**********************************************************

Veteraanien 1.divisioona / 2.divisioona -karsinta

 

TUR 11 13 13

KUP2 13 8 6

 

KAU 7 7

LOI 13 13

 

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

YLEINEN SM-TRIPPELI 2018, 7.7.2018, EURA

 

07/07/2018 10:42:05
Kierros 1 tulokset.

Lindman/Jakonen/Lehti                13 -  1                Rämö/Konola/Pankkonen
Nieminen/Kobe/Holopainen             9  - 13          Ylönen/Pasanen/Metsä-Eerola
Karttunen/Ylelä/Karppanen            10 - 13        Ristolainen/Sappinen/Tuiskula
Airaksinen/Airaksinen/Bergman        9  - 13           Taipalvesi/Uschanov/Eronen
Puska/Keränen/Lehti                  6  - 13                  Linteri/Nikki/Lehti
Ekström/Kujanpää/Korhonen            7  -  9           Lehtinen/Stenberg/Salminen
Kollin/Tapiola/Gren                  13 - 10      Palmqvist/Yli-Vainio/Vartiainen
Heinonen/Ylirönni/Toivonen           9  - 13              Salonoja/Talja/Salonoja
Olkinuora/Lohman/Lohman              13 -  2      Gripenberg/Kamppuri/Viinikainen
Vesterlund/Rosnell/Ravantti          5  - 13           Pahkala/Pelletier/Haapanen
Rissanen/Reijonen/Rinkkala           13 - 10                  Salo/Anttonen/Seppä

 

Kierros 2 tulokset.

Lehtinen/Stenberg/Salminen           13 -  3                  Puska/Keränen/Lehti
Lindman/Jakonen/Lehti                13 -  9              Olkinuora/Lohman/Lohman
Pahkala/Pelletier/Haapanen           13 -  3        Ristolainen/Sappinen/Tuiskula
Linteri/Nikki/Lehti                  7  - 13           Taipalvesi/Uschanov/Eronen
Ylönen/Pasanen/Metsä-Eerola          13 -  6                  Kollin/Tapiola/Gren
Salonoja/Talja/Salonoja              13 -  9           Rissanen/Reijonen/Rinkkala
Ekström/Kujanpää/Korhonen            13 -  4            Karttunen/Ylelä/Karppanen
Palmqvist/Yli-Vainio/Vartiainen      7  - 13             Nieminen/Kobe/Holopainen
Salo/Anttonen/Seppä                  13 -  7           Heinonen/Ylirönni/Toivonen
Airaksinen/Airaksinen/Bergman        11 -  7          Vesterlund/Rosnell/Ravantti
Gripenberg/Kamppuri/Viinikainen      13 - 10                Rämö/Konola/Pankkonen

 

07/07/2018 14:12:55
Kierros 3 tulokset.

Ylönen/Pasanen/Metsä-Eerola          13 -  3           Taipalvesi/Uschanov/Eronen
Pahkala/Pelletier/Haapanen           11 - 13           Lehtinen/Stenberg/Salminen
Lindman/Jakonen/Lehti                13 -  5              Salonoja/Talja/Salonoja
Olkinuora/Lohman/Lohman              13 -  7                  Kollin/Tapiola/Gren
Rissanen/Reijonen/Rinkkala           6  - 12            Ekström/Kujanpää/Korhonen
Nieminen/Kobe/Holopainen             12 - 11                  Linteri/Nikki/Lehti
Airaksinen/Airaksinen/Bergman        2  - 13      Gripenberg/Kamppuri/Viinikainen
Ristolainen/Sappinen/Tuiskula        4  - 13                  Salo/Anttonen/Seppä
Heinonen/Ylirönni/Toivonen           10 - 13          Vesterlund/Rosnell/Ravantti
Rämö/Konola/Pankkonen                13 -  7      Palmqvist/Yli-Vainio/Vartiainen
Puska/Keränen/Lehti                  13 -  3            Karttunen/Ylelä/Karppanen


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 7.7.2018 14.12.59
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
Lindman/Jakonen/Lehti                   3   5   24  39  15  
Ylönen/Pasanen/Metsä-Eerola             3   5   21  39  18  
Lehtinen/Stenberg/Salminen              3   5   14  35  21  
Olkinuora/Lohman/Lohman                 2   6   13  35  22  
Pahkala/Pelletier/Haapanen              2   5   16  37  21  
Taipalvesi/Uschanov/Eronen              2   5   0   29  29  
Ekström/Kujanpää/Korhonen               2   4   13  32  19  
Nieminen/Kobe/Holopainen                2   4   3   34  31  
Gripenberg/Kamppuri/Viinikainen         2   4   3   28  25  
Salonoja/Talja/Salonoja                 2   4   0   31  31  
Salo/Anttonen/Seppä                     2   2   12  36  24  
Rissanen/Reijonen/Rinkkala              1   6   -7  28  35  
Linteri/Nikki/Lehti                     1   5   0   31  31  
Rämö/Konola/Pankkonen                   1   5   -9  24  33  
Kollin/Tapiola/Gren                     1   5   -10 26  36  
Airaksinen/Airaksinen/Bergman           1   5   -11 22  33  
Puska/Keränen/Lehti                     1   4   -7  22  29  
Ristolainen/Sappinen/Tuiskula           1   4   -16 20  36  
Vesterlund/Rosnell/Ravantti             1   3   -9  25  34  
Heinonen/Ylirönni/Toivonen              0   5   -13 26  39  
Palmqvist/Yli-Vainio/Vartiainen         0   4   -15 24  39  
Karttunen/Ylelä/Karppanen               0   4   -22 17  39  

 

TOP 16
--------------------------------------------------------------------

   [13]    1 | Lindman/Jakonen/Lehti
VS
   [ 6]    16 | Airaksinen/Airaksinen/Bergman

 

 

   [13]    8 | Nieminen/Kobe/Holopainen
VS
   [ 5]    9 | Gripenberg/Kamppuri/Viinikainen

 

 

   [ 6]    4 | Olkinuora/Lohman/Lohman
VS
   [13]    13 | Linteri/Nikki/Lehti

 

 

   [ 7]    5 | Pahkala/Pelletier/Haapanen
VS
   [ 9]    12 | Rissanen/Reijonen/Rinkkala

 

 

   [13]    3 | Lehtinen/Stenberg/Salminen
VS
   [ 6]    14 | Rämö/Konola/Pankkonen

 

 

   [ 7]    6 | Taipalvesi/Uschanov/Eronen
VS
   [13]    11 | Salo/Anttonen/Seppä

 

 

   [12]    7 | Ekström/Kujanpää/Korhonen
VS
   [ 7]    10 | Salonoja/Talja/Salonoja

 

 

   [13]    2 | Ylönen/Pasanen/Metsä-Eerola
VS
   [ 4]    15 | Kollin/Tapiola/Gren

 

 

TOP 8
--------------------------------------------------------------------

   [13]    1 | Lindman/Jakonen/Lehti
VS
   [ 4]    8 | Nieminen/Kobe/Holopainen

 

 

   [11]    13 | Linteri/Nikki/Lehti
VS
   [13]    12 | Rissanen/Reijonen/Rinkkala

 

 

   [13]    3 | Lehtinen/Stenberg/Salminen
VS
   [ 5]    11 | Salo/Anttonen/Seppä

 

 

   [10]    7 | Ekström/Kujanpää/Korhonen
VS
   [13]    2 | Ylönen/Pasanen/Metsä-Eerola

 

 

VÄLIERÄ
--------------------------------------------------------------------

   [13]    1 | Lindman/Jakonen/Lehti
VS
   [ 7]    12 | Rissanen/Reijonen/Rinkkala

 

 

   [ 7]    3 | Lehtinen/Stenberg/Salminen
VS
   [13]    2 | Ylönen/Pasanen/Metsä-Eerola

 

 

FINAALI
--------------------------------------------------------------------

   [12]    1 | Lindman/Jakonen/Lehti
VS
   [13]    2 | Ylönen/Pasanen/Metsä-Eerola

 

PRONSSIPELI
--------------------------------------------------------------------

   [ 4]    12 | Rissanen/Reijonen/Rinkkala
VS
   [13]    3 | Lehtinen/Stenberg/Salminen

 

 

NAISTEN SM-SINGELI 2018, 7.7.2018, EURA

 

07/07/2018 10:02:04
Kierros 1 tulokset.

Salo Tiia                            13 -  7                      Sillanpää Seija
Kuivasniemi-Lehti Helena             4  - 13                     Salonranta Merja
Tikka Kirsi                          8  - 13                          Koski Sanna
Santaluoto Anja                      9  - 13                        Vaarala Seija
Uusitalo Seija                       13 - 11                        Kivinen Pirjo
Haavisto Terttu                      0  - 13                         Viikilä Arja
Salonoja Saara                       4  - 13             Lehtonen-Palmqvist Päivi
Hakala Arja                          13 -  7                   Flink-Soini Maarit
Krigsman Sanni                       9  - 13                         Nummila Eila
Lamminpää Terttu                     7  - 13                        Saarela Pirjo
Saarela Taru                         11 -  9                       Jaakkola Päivi
Aalto Kirsi                          8  - 13                         Talja Carita
Majander Vuokko                      13 - 12                     Vesterlund Kirsi
Kamppuri Stiina                      11 - 13                         Anttonen Pia
Laine Mirja                          13 - 12                        Alanoja Jaana
Nieminen Kati                        13 -  5                      Olkinuora Anita

 

07/07/2018 11:07:25
Kierros 2 tulokset.

Nummila Eila                         6  - 13                         Viikilä Arja
Salo Tiia                            3  - 13                     Salonranta Merja
Lehtonen-Palmqvist Päivi             13 -  4                         Talja Carita
Nieminen Kati                        11 - 13                       Uusitalo Seija
Hakala Arja                          13 - 10                        Vaarala Seija
Laine Mirja                          9  - 13                        Saarela Pirjo
Koski Sanna                          13 -  2                      Majander Vuokko
Anttonen Pia                         12 - 13                         Saarela Taru
Krigsman Sanni                       11 - 13                     Vesterlund Kirsi
Alanoja Jaana                        13 -  6                        Kivinen Pirjo
Kamppuri Stiina                      13 - 10                     Lamminpää Terttu
Jaakkola Päivi                       2  - 13             Kuivasniemi-Lehti Helena
Flink-Soini Maarit                   4  - 13                      Santaluoto Anja
Aalto Kirsi                          5  - 13                          Tikka Kirsi
Haavisto Terttu                      4  - 13                      Sillanpää Seija
Olkinuora Anita                      13 -  4                       Salonoja Saara

 

07/07/2018 12:14:19
Kierros 3 tulokset.

Salonranta Merja                     4  - 13                          Koski Sanna
Viikilä Arja                         12 - 13                          Hakala Arja
Lehtonen-Palmqvist Päivi             13 - 12                         Saarela Taru
Saarela Pirjo                        3  - 13                       Uusitalo Seija
Nieminen Kati                        8  - 13                        Alanoja Jaana
Anttonen Pia                         8  - 13                     Vesterlund Kirsi
Vaarala Seija                        11 - 13                      Sillanpää Seija
Laine Mirja                          8  - 13                          Tikka Kirsi
Salo Tiia                            13 -  7                      Majander Vuokko
Kuivasniemi-Lehti Helena             13 -  6                      Olkinuora Anita
Nummila Eila                         7  - 13                      Kamppuri Stiina
Talja Carita                         8  - 13                      Santaluoto Anja
Kivinen Pirjo                        9  - 13                     Lamminpää Terttu
Jaakkola Päivi                       9  - 13                   Flink-Soini Maarit
Salonoja Saara                       9  - 12                          Aalto Kirsi
Haavisto Terttu                      12 - 13                       Krigsman Sanni


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 7.7.2018 12.14.29
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
Koski Sanna                             3   5   25  39  14  
Hakala Arja                             3   4   10  39  29  
Lehtonen-Palmqvist Päivi                3   3   19  39  20  
Uusitalo Seija                          3   3   14  39  25  
Salonranta Merja                        2   7   10  30  20  
Tikka Kirsi                             2   5   8   34  26  
Salo Tiia                               2   5   2   29  27  
Saarela Pirjo                           2   5   0   29  29  
Viikilä Arja                            2   4   19  38  19  
Saarela Taru                            2   4   2   36  34  
Santaluoto Anja                         2   3   10  35  25  
Kuivasniemi-Lehti Helena                2   3   9   30  21  
Kamppuri Stiina                         2   3   7   37  30  
Vesterlund Kirsi                        2   3   6   38  32  
Sillanpää Seija                         2   3   5   33  28  
Alanoja Jaana                           2   2   11  38  27  
Vaarala Seija                           1   7   -1  34  35  
Majander Vuokko                         1   7   -16 22  38  
Nieminen Kati                           1   6   1   32  31  
Anttonen Pia                            1   6   -4  33  37  
Laine Mirja                             1   6   -8  30  38  
Talja Carita                            1   6   -9  25  34  
Nummila Eila                            1   5   -9  26  35  
Flink-Soini Maarit                      1   5   -11 24  35  
Lamminpää Terttu                        1   4   -5  30  35  
Krigsman Sanni                          1   3   -5  33  38  
Olkinuora Anita                         1   3   -6  24  30  
Aalto Kirsi                             1   3   -10 25  35  
Kivinen Pirjo                           0   6   -13 26  39  
Jaakkola Päivi                          0   5   -17 20  37  
Salonoja Saara                          0   5   -21 17  38  
Haavisto Terttu                         0   5   -23 16  39 

 

 

TOP 16
--------------------------------------------------------------------

   [12]    1 | Koski Sanna
VS
   [13]    16 | Alanoja Jaana

 

 

 [13]    8 | Saarela Pirjo
VS
   [ 3]    9 | Viikilä Arja

 

 

   [13]    4 | Uusitalo Seija
VS
   [10]    13 | Kamppuri Stiina

 

 

   [ 6]    5 | Salonranta Merja
VS
   [13]    12 | Kuivasniemi-Lehti Helena

 

 

   [13]    3 | Lehtonen-Palmqvist Päivi
VS
   [ 6]    14 | Vesterlund Kirsi

 

 

   [11]    6 | Tikka Kirsi
VS
   [13]    11 | Santaluoto Anja

 

 

   [13]    7 | Salo Tiia
VS
   [10]    10 | Saarela Taru

 

 

   [ 6]    2 | Hakala Arja
VS
   [13]    15 | Sillanpää Seija


 

TOP 8
--------------------------------------------------------------------

   [13]    16 | Alanoja Jaana
VS
   [12]    8 | Saarela Pirjo

 

 

   [ 5]    4 | Uusitalo Seija
VS
   [13]    12 | Kuivasniemi-Lehti Helena

 

 

   [13]    3 | Lehtonen-Palmqvist Päivi
VS
   [ 7]    11 | Santaluoto Anja

 

 

   [13]    7 | Salo Tiia
VS
   [ 8]    15 | Sillanpää Seija

 

 

 

VÄLIERÄ
--------------------------------------------------------------------

   [13]    16 | Alanoja Jaana
VS
   [ 2]    12 | Kuivasniemi-Lehti Helena

 

 

   [13]    3 | Lehtonen-Palmqvist Päivi
VS
   [12]    7 | Salo Tiia

 

FINAALI
--------------------------------------------------------------------

   [13]    16 | Alanoja Jaana
VS
   [11]    3 | Lehtonen-Palmqvist Päivi

 

 

PRONSSIPELI
--------------------------------------------------------------------

   [13]    12 | Kuivasniemi-Lehti Helena
VS
   [11]    7 | Salo Tiia

 

 

 

 

SM-sekatrippeli, 17.6.2018, Turku

 


06/17/2018 11:29:09
Kierros 1 tulokset.

TEkström/SKujanpää/AKorhonen         11 - 13         SVaarala/AStenberg/HLehtinen
SLehtonen/ALehtonen/MSoikkeli        13 -  2     YPelletier/JKotajärvi/SPelletier
PKivinen/MarkNieminen/HHaapanen      12 - 13     HKuivasniemi-Lehti/ALehti/MLehti
MSalonranta/JHeinonen/VPunta         13 -  9           KVesterlund/PWallin/KTikka
MFlink-Soini/IVuorinen/ASaliniemi    3  - 13           PAnttonen/PSeppä/TFoussier
TRantanen/LMäki/PHeiskanen           4  - 13            MLaine/RTuiskula/VEkström
*KNieminen/TPuska/KKeränen           13 -  0             TSaarela/TSipilä/MKouhia
PSaarela/SSaarela/HSaarela           13 -  6         E-LLaakso/HUschanov/DDuhamel
*KKorkeamäki/SKorkeamäki/PTolonen    13 -  2            AHakala/JHirvonen/GWallin
MNäsilä/HNäsilä/SKankkunen           8  - 13HPalmqvist/PLehtonen-Palmqvist/MKamppuri
*SUusitalo/SLindman/MJakonen         13 -  5         SKamppuri/KRandell/JVirtanen
*JSalo/TSalo/APoikolainen            13 -  3         E-LLeino/VYliaho/VVartiainen
KAalto/MAalto/TYlönen                2  - 13       *MMetsä-Eerola/MAava/TSalminen
AOlkinuora/SOlkinuora/POlkinuora     13 -  5     ASaarinen/TKyllönen/CAbrahamsson
TOjaranta/VOjaranta/KKupila          13 -  7       TLamminpää/LSormunen/ONieminen
*JarkPahkala/JHolopainen/VMajander   8  - 13     AViinikainen/AUusio/MiskNieminen
MPaatero/IKonola/SPankkonen          13 - 10          ENummila/EPohjanoksa/TKalmi

 


06/17/2018 13:09:25
Kierros 2 tulokset.

PAnttonen/PSeppä/TFoussier           13 -  4         TEkström/SKujanpää/AKorhonen
*KNieminen/TPuska/KKeränen           0  - 13       *MMetsä-Eerola/MAava/TSalminen
SLehtonen/ALehtonen/MSoikkeli        7  - 13            MLaine/RTuiskula/VEkström
*KKorkeamäki/SKorkeamäki/PTolonen    9  - 13         MSalonranta/JHeinonen/VPunta
*JSalo/TSalo/APoikolainen            13 -  5           PSaarela/SSaarela/HSaarela
*SUusitalo/SLindman/MJakonen         13 -  9         SVaarala/AStenberg/HLehtinen
AOlkinuora/SOlkinuora/POlkinuora     1  - 13HPalmqvist/PLehtonen-Palmqvist/MKamppuri
TOjaranta/VOjaranta/KKupila          3  - 13     HKuivasniemi-Lehti/ALehti/MLehti
AViinikainen/AUusio/MiskNieminen     13 -  1          MPaatero/IKonola/SPankkonen
PKivinen/MarkNieminen/HHaapanen      4  - 13             TSaarela/TSipilä/MKouhia
ENummila/EPohjanoksa/TKalmi          13 -  4           KVesterlund/PWallin/KTikka
MNäsilä/HNäsilä/SKankkunen           13 -  4     YPelletier/JKotajärvi/SPelletier
*JarkPahkala/JHolopainen/VMajander   11 - 10            AHakala/JHirvonen/GWallin
TLamminpää/LSormunen/ONieminen       5  - 13                KAalto/MAalto/TYlönen
E-LLaakso/HUschanov/DDuhamel         13 -  3    MFlink-Soini/IVuorinen/ASaliniemi
SKamppuri/KRandell/JVirtanen         13 -  6         E-LLeino/VYliaho/VVartiainen
ASaarinen/TKyllönen/CAbrahamsson     10 -  9           TRantanen/LMäki/PHeiskanen

 

06/17/2018 14:59:44
Kierros 3 tulokset.

MLaine/RTuiskula/VEkström            12 - 13                KAalto/MAalto/TYlönen
AOlkinuora/SOlkinuora/POlkinuora     8  - 13           KVesterlund/PWallin/KTikka
*MMetsä-Eerola/MAava/TSalminen       13 -  5         MSalonranta/JHeinonen/VPunta
HPalmqvist/PLehtonen-Palmqvist/MKamppuri13 -  5           PAnttonen/PSeppä/TFoussier
AViinikainen/AUusio/MiskNieminen     13 -  6     HKuivasniemi-Lehti/ALehti/MLehti
*SUusitalo/SLindman/MJakonen         13 -  0            *JSalo/TSalo/APoikolainen
*KNieminen/TPuska/KKeränen           10 - 11        SLehtonen/ALehtonen/MSoikkeli
PSaarela/SSaarela/HSaarela           8  - 13          ENummila/EPohjanoksa/TKalmi
MPaatero/IKonola/SPankkonen          9  - 13         SKamppuri/KRandell/JVirtanen
*KKorkeamäki/SKorkeamäki/PTolonen    13 -  9          TOjaranta/VOjaranta/KKupila
MNäsilä/HNäsilä/SKankkunen           13 - 11   *JarkPahkala/JHolopainen/VMajander
SVaarala/AStenberg/HLehtinen         13 -  7     ASaarinen/TKyllönen/CAbrahamsson
E-LLaakso/HUschanov/DDuhamel         13 -  4             TSaarela/TSipilä/MKouhia
PKivinen/MarkNieminen/HHaapanen      8  - 13         TEkström/SKujanpää/AKorhonen
TRantanen/LMäki/PHeiskanen           2  - 13    MFlink-Soini/IVuorinen/ASaliniemi
E-LLeino/VYliaho/VVartiainen         13 -  7     YPelletier/JKotajärvi/SPelletier
AHakala/JHirvonen/GWallin            8  - 13       TLamminpää/LSormunen/ONieminen

 

06/17/2018 16:35:40
Kierros 4 tulokset.

ENummila/EPohjanoksa/TKalmi          12 - 13         E-LLeino/VYliaho/VVartiainen
*SUusitalo/SLindman/MJakonen         13 -  0HPalmqvist/PLehtonen-Palmqvist/MKamppuri
*MMetsä-Eerola/MAava/TSalminen       13 -  3     AViinikainen/AUusio/MiskNieminen
MSalonranta/JHeinonen/VPunta         13 -  9           PAnttonen/PSeppä/TFoussier
KAalto/MAalto/TYlönen                2  - 13         SVaarala/AStenberg/HLehtinen
*JSalo/TSalo/APoikolainen            13 -  7     HKuivasniemi-Lehti/ALehti/MLehti
SKamppuri/KRandell/JVirtanen         9  - 13        SLehtonen/ALehtonen/MSoikkeli
MLaine/RTuiskula/VEkström            11 - 10    *KKorkeamäki/SKorkeamäki/PTolonen
MNäsilä/HNäsilä/SKankkunen           13 -  2         E-LLaakso/HUschanov/DDuhamel
MPaatero/IKonola/SPankkonen          13 -  7       TLamminpää/LSormunen/ONieminen
*KNieminen/TPuska/KKeränen           13 -  8   *JarkPahkala/JHolopainen/VMajander
PSaarela/SSaarela/HSaarela           13 - 12     ASaarinen/TKyllönen/CAbrahamsson
KVesterlund/PWallin/KTikka           4  - 13    MFlink-Soini/IVuorinen/ASaliniemi
TOjaranta/VOjaranta/KKupila          7  - 13         TEkström/SKujanpää/AKorhonen
AOlkinuora/SOlkinuora/POlkinuora     9  - 13             TSaarela/TSipilä/MKouhia
YPelletier/JKotajärvi/SPelletier     4  - 13      PKivinen/MarkNieminen/HHaapanen
AHakala/JHirvonen/GWallin            13 -  0           TRantanen/LMäki/PHeiskanen


Tulokset kierroksen 4 jälkeen. 17.6.2018 16.35.46
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
*SUusitalo/SLindman/MJakonen            4   11  38  52  14  
*MMetsä-Eerola/MAava/TSalminen          4   10  42  52  10  
HPalmqvist/PLehtonen-Palmqvist/MKamppuri3   10  12  39  27  
*JSalo/TSalo/APoikolainen               3   10  11  39  28  
SVaarala/AStenberg/HLehtinen            3   9   15  48  33  
AViinikainen/AUusio/MiskNieminen        3   9   14  42  28  
MSalonranta/JHeinonen/VPunta            3   9   4   44  40  
MLaine/RTuiskula/VEkström               3   7   15  49  34  
SLehtonen/ALehtonen/MSoikkeli           3   7   10  44  34  
MNäsilä/HNäsilä/SKankkunen              3   6   17  47  30  
SKamppuri/KRandell/JVirtanen            2   11  -1  40  41  
KAalto/MAalto/TYlönen                   2   11  -13 30  43  
PAnttonen/PSeppä/TFoussier              2   10  7   40  33  
*KNieminen/TPuska/KKeränen              2   10  4   36  32  
E-LLaakso/HUschanov/DDuhamel            2   9   1   34  33  
*KKorkeamäki/SKorkeamäki/PTolonen       2   8   10  45  35  
HKuivasniemi-Lehti/ALehti/MLehti        2   8   -2  39  41  
PSaarela/SSaarela/HSaarela              2   8   -5  39  44  
MPaatero/IKonola/SPankkonen             2   8   -7  36  43  
ENummila/EPohjanoksa/TKalmi             2   7   10  48  38  
TEkström/SKujanpää/AKorhonen            2   7   0   41  41  
E-LLeino/VYliaho/VVartiainen            2   7   -10 35  45  
TSaarela/TSipilä/MKouhia                2   6   -9  30  39  
MFlink-Soini/IVuorinen/ASaliniemi       2   5   0   32  32  
*JarkPahkala/JHolopainen/VMajander      1   9   -11 38  49  
KVesterlund/PWallin/KTikka              1   8   -17 30  47  
AOlkinuora/SOlkinuora/POlkinuora        1   7   -13 31  44  
TOjaranta/VOjaranta/KKupila             1   7   -14 32  46  
PKivinen/MarkNieminen/HHaapanen         1   6   -6  37  43  
ASaarinen/TKyllönen/CAbrahamsson        1   6   -14 34  48  
TLamminpää/LSormunen/ONieminen          1   6   -15 32  47  
AHakala/JHirvonen/GWallin               1   4   -4  33  37  
YPelletier/JKotajärvi/SPelletier        0   9   -35 17  52  
TRantanen/LMäki/PHeiskanen              0   7   -34 15  49  

PUOLIVÄLIERÄT

 

Seija Uusitalo (LOI), Seppo Lindman (LOI), Marko Jakonen (PSC) 13

Satu Lehtonen (RIE), Antti Lehtonen (RIE), Mikko Soikkeli (RIE) 5

 

Pia Anttonen (RIE), Petri Seppä (RIE), Thomas Foussier (HBY) 12

Seija Vaarala (HBY), Arto Stenberg (LOI), Harri Lehtinen (LOI) 13

 

Henri Palmqvist (HBY), Päivi Lehtonen-Palmqvist (HBY), Mikko Kamppuri (HBY) 5

Anssi Viinikainen (HBY), Anu Uusio (HBY), Miska Nieminen (EPA) 13

 

Mirva Näsilä (PCP), Harri Näsilä (PCP), Samuli Kankkunen (PSC) 13

Mika Metsä-Eerola (HBY), Merike Aava (HBY), Timo Salminen (LOI) 7

 

VÄLIERÄT

 

Seija Uusitalo (LOI), Seppo Lindman (LOI), Marko Jakonen (PSC) 3

Seija Vaarala (HBY), Arto Stenberg (LOI), Harri Lehtinen (LOI) 13

 

Anssi Viinikainen (HBY), Anu Uusio (HBY), Miska Nieminen (EPA) 6

Mirva Näsilä (PCP), Harri Näsilä (PCP), Samuli Kankkunen (PSC) 13

 

PRONSSIOTTELU

 

Seija Uusitalo (LOI), Seppo Lindman (LOI), Marko Jakonen (PSC) 13

Anssi Viinikainen (HBY), Anu Uusio (HBY), Miska Nieminen (EPA) 2

 

FINAALI

 

Seija Vaarala (HBY), Arto Stenberg (LOI), Harri Lehtinen (LOI) 0

Mirva Näsilä (PCP), Harri Näsilä (PCP), Samuli Kankkunen (PSC) 13 

 

 

 

SM-sekaduppeli, 16.6.2018, Turku

 

06/16/2018 11:26:33
Kierros 1 tulokset.

MLahti/PLahti                        13 -  2                        KAalto/MAalto
PKivinen/MarkNieminen                4  - 13                JarkPahkala/VMajander
KNieminen/KKeränen                   5  - 13                    APasanen/MPasanen
VPunta/MAava                         13 -  6                     E-LLeino/VYliaho
JSalo/SKoski                         12 - 13            HKuivasniemi-Lehti/ALehti
ASaarinen/CAbrahamsson               12 -  7                  KVesterlund/PWallin
THaavisto/RToivonen                  13 - 10               ORaitasuo/MiskNieminen
JHolopainen/PKuokkanen               11 - 13              KKorkeamäki/SKorkeamäki
SKamppuri/JVirtanen                  13 - 10                AOlkinuora/SOlkinuora
TErkkilä/ESaari                      13 -  6               JKotajärvi/HWestergård
MLaine/RTuiskula                     9  - 13                   SVaarala/AStenberg
*MMetsä-Eerola/KTikka                4  - 13                  *SUusitalo/SLindman
TLamminpää/MHeino                    10 - 13                     TSaarela/TSipilä
*PLehtonen-Palmqvist/HPalmqvist      4  - 13                      MNäsilä/HNäsilä
TSalo/TFoussier                      13 -  7                    TRantanen/KKupila
*ALehtonen/SLehtonen                 11 - 10                      PTuomi/MJakonen
AHakala/JHirvonen                    2  - 13                   SKalliosalo/MLehti
PKiiveri/ESaarinen                   11 - 12               MFlink-Soini/IVuorinen
AMatikainen/PZukale                  5  - 13                YPelletier/SPelletier
E-LLaakso/HUschanov                  13 -  5                   ESuominen/DDuhamel
PSaarela/JSuominen                   7  - 13                 *AViinikainen/AUusio
MMattila/IKonola                     13 -  3              ASantaluoto/JSantaluoto
MSalonranta/JHeinonen                0  - 13                    *PAnttonen/PSeppä

 

06/16/2018 13:45:02
Kierros 2 tulokset.

ASaarinen/CAbrahamsson               13 -  0                    TRantanen/KKupila
*PAnttonen/PSeppä                    13 - 10                      TErkkilä/ESaari
MLahti/PLahti                        13 - 11                      TSalo/TFoussier
SKalliosalo/MLehti                   13 -  2                  THaavisto/RToivonen
MMattila/IKonola                     4  - 13            HKuivasniemi-Lehti/ALehti
JarkPahkala/VMajander                0  - 13                         VPunta/MAava
*SUusitalo/SLindman                  13 -  2                   SVaarala/AStenberg
MNäsilä/HNäsilä                      13 -  9                  E-LLaakso/HUschanov
APasanen/MPasanen                    4  - 13                 *AViinikainen/AUusio
YPelletier/SPelletier                13 -  5                  SKamppuri/JVirtanen
TSaarela/TSipilä                     12 - 13                 *ALehtonen/SLehtonen
KKorkeamäki/SKorkeamäki              12 - 11               MFlink-Soini/IVuorinen
JSalo/SKoski                         13 -  2               JKotajärvi/HWestergård
PKiiveri/ESaarinen                   5  - 13                AOlkinuora/SOlkinuora
PTuomi/MJakonen                      13 -  1                        KAalto/MAalto
JHolopainen/PKuokkanen               13 - 11              ASantaluoto/JSantaluoto
ORaitasuo/MiskNieminen               13 -  5      *PLehtonen-Palmqvist/HPalmqvist
TLamminpää/MHeino                    12 - 13                    AHakala/JHirvonen
MLaine/RTuiskula                     13 -  4                  KVesterlund/PWallin
PSaarela/JSuominen                   13 - 12                   KNieminen/KKeränen
E-LLeino/VYliaho                     4  - 13                   ESuominen/DDuhamel
AMatikainen/PZukale                  4  - 13                PKivinen/MarkNieminen
*MMetsä-Eerola/KTikka                1  - 13                MSalonranta/JHeinonen

 

06/16/2018 14:53:22
Kierros 3 tulokset.

SKalliosalo/MLehti                   12 - 13                 *ALehtonen/SLehtonen
*PAnttonen/PSeppä                    9  - 13                  *SUusitalo/SLindman
*AViinikainen/AUusio                 13 -  5               ASaarinen/CAbrahamsson
HKuivasniemi-Lehti/ALehti            13 -  9              KKorkeamäki/SKorkeamäki
VPunta/MAava                         13 -  7                YPelletier/SPelletier
MLahti/PLahti                        2  - 13                      MNäsilä/HNäsilä
E-LLaakso/HUschanov                  13 -  2                     MLaine/RTuiskula
JarkPahkala/VMajander                9  - 13                   ESuominen/DDuhamel
SKamppuri/JVirtanen                  13 -  4                   PSaarela/JSuominen
SVaarala/AStenberg                   13 -  8                      PTuomi/MJakonen
THaavisto/RToivonen                  8  - 13                PKivinen/MarkNieminen
JSalo/SKoski                         13 -  0                      TErkkilä/ESaari
TSalo/TFoussier                      13 -  2                    APasanen/MPasanen
TSaarela/TSipilä                     3  - 13                AOlkinuora/SOlkinuora
MMattila/IKonola                     7  - 13                    AHakala/JHirvonen
JHolopainen/PKuokkanen               10 - 13               ORaitasuo/MiskNieminen
MFlink-Soini/IVuorinen               13 - 10                MSalonranta/JHeinonen
KVesterlund/PWallin                  6  - 13                     E-LLeino/VYliaho
*PLehtonen-Palmqvist/HPalmqvist      4  - 13                   KNieminen/KKeränen
AMatikainen/PZukale                  13 - 11                    TLamminpää/MHeino
TRantanen/KKupila                    13 -  6              ASantaluoto/JSantaluoto
*MMetsä-Eerola/KTikka                13 -  1               JKotajärvi/HWestergård
KAalto/MAalto                        5  - 13                   PKiiveri/ESaarinen


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 16.6.2018 14.53.30
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
*SUusitalo/SLindman                     3   5   24  39  15  
HKuivasniemi-Lehti/ALehti               3   5   14  39  25  
VPunta/MAava                            3   4   26  39  13  
MNäsilä/HNäsilä                         3   4   24  39  15  
*AViinikainen/AUusio                    3   4   23  39  16  
*ALehtonen/SLehtonen                    3   4   3   37  34  
SKalliosalo/MLehti                      2   6   21  38  17  
E-LLaakso/HUschanov                     2   6   15  35  20  
YPelletier/SPelletier                   2   6   10  33  23  
KKorkeamäki/SKorkeamäki                 2   6   -1  34  35  
*PAnttonen/PSeppä                       2   5   12  35  23  
SKamppuri/JVirtanen                     2   5   4   31  27  
MLahti/PLahti                           2   5   2   28  26  
SVaarala/AStenberg                      2   5   -2  28  30  
JSalo/SKoski                            2   4   23  38  15  
TSalo/TFoussier                         2   4   15  37  22  
AOlkinuora/SOlkinuora                   2   4   15  36  21  
ASaarinen/CAbrahamsson                  2   4   10  30  20  
ESuominen/DDuhamel                      2   4   5   31  26  
MFlink-Soini/IVuorinen                  2   4   3   36  33  
PKivinen/MarkNieminen                   2   3   5   30  25  
AHakala/JHirvonen                       2   3   -4  28  32  
ORaitasuo/MiskNieminen                  2   2   8   36  28  
JarkPahkala/VMajander                   1   7   -8  22  30  
APasanen/MPasanen                       1   6   -12 19  31  
THaavisto/RToivonen                     1   6   -13 23  36  
PSaarela/JSuominen                      1   6   -14 24  38  
PTuomi/MJakonen                         1   5   6   31  25  
MSalonranta/JHeinonen                   1   5   -4  23  27  
MMattila/IKonola                        1   5   -5  24  29  
TSaarela/TSipilä                        1   5   -8  28  36  
E-LLeino/VYliaho                        1   5   -9  23  32  
PKiiveri/ESaarinen                      1   4   -1  29  30  
JHolopainen/PKuokkanen                  1   4   -3  34  37  
MLaine/RTuiskula                        1   4   -6  24  30  
TErkkilä/ESaari                         1   4   -9  23  32  
*MMetsä-Eerola/KTikka                   1   4   -9  18  27  
TRantanen/KKupila                       1   4   -12 20  32  
AMatikainen/PZukale                     1   4   -15 22  37  
KNieminen/KKeränen                      1   2   0   30  30  
*PLehtonen-Palmqvist/HPalmqvist         0   6   -26 13  39  
TLamminpää/MHeino                       0   4   -6  33  39  
KVesterlund/PWallin                     0   4   -21 17  38  
JKotajärvi/HWestergård                  0   4   -30 9   39  
KAalto/MAalto                           0   4   -31 8   39  
ASantaluoto/JSantaluoto                 0   3   -19 20  39

Miesten ylimääräinen MM-karsinta, 20.5.2018, Kouvola (paras kolmesta)

 

Anssi Viinikainen, Mikko Kamppuri, Antti Pasanen ja Mika Metsä-Eerola 13 13

Tuukka Ylönen, Iivo Paaso, Toni Ikonen 3 4

 

Anssi Viinikainen, Mikko Kamppuri, Antti Pasanen ja Mika Metsä-Eerola miesten MM-kilpailuihin Kanadaan (Desbiens City) 13.-16.9.2018.

Seura SM2018, 19.5. Kouvola

 

SeuraSM2018

05/19/2018 11:33:05
Kierros 1 tulokset.

Bitankki                              0  -  3              Koski-Petankki 1
Espoon Patonki                        2  -  1             Tyrvää Petanque 2
Kouvolan Urheilupetanque 3            2  -  1             Tyrvää Petanque 1
Linnan Petanquistit 1                 1  -  2                         Nassu
Linnan Petanquistit 2                 2  -  1                           BYE
Oravais Petanque                      1  -  2                    Savi-Kuula
Helsingin Boule-yhdistys 2            3  -  0               Jyväskylän Valo
Helsingin Boule-yhdistys 1            1  -  2                    Riemukaari
Koski-Petankki 2                      0  -  3            Loimaan Petanque 1
Koski-Kuula                           0  -  3          Turun Petanque-Seura
Savo-Karjalan Petanque-seura Kanuunat 1  -  2                     MAP Räime
Kalvolan Isku                         2  -  1    Kouvolan Urheilupetanque 1
Loimaan Petanque 2                    1  -  2 Petanque Sport Club Järvenpää
Karhu-Petankki                        2  -  1    Kouvolan Urheilupetanque 2


Tulokset kierroksen 1 jälkeen. 19.5.2018 11.33.23
Joukkue                               V   B1  +-  +   -  
Koski-Petankki 1                      1   0   3   3   0  
Helsingin Boule-yhdistys 2            1   0   3   3   0  
Loimaan Petanque 1                    1   0   3   3   0  
Turun Petanque-Seura                  1   0   3   3   0  
Espoon Patonki                        1   0   1   2   1  
Kouvolan Urheilupetanque 3            1   0   1   2   1  
Nassu                                 1   0   1   2   1  
Linnan Petanquistit 2                 1   0   1   2   1  
Savi-Kuula                            1   0   1   2   1  
Riemukaari                            1   0   1   2   1  
MAP Räime                             1   0   1   2   1  
Kalvolan Isku                         1   0   1   2   1  
Petanque Sport Club Järvenpää         1   0   1   2   1  
Karhu-Petankki                        1   0   1   2   1  
Tyrvää Petanque 2                     0   1   -1  1   2  
Tyrvää Petanque 1                     0   1   -1  1   2  
Linnan Petanquistit 1                 0   1   -1  1   2  
Oravais Petanque                      0   1   -1  1   2  
Helsingin Boule-yhdistys 1            0   1   -1  1   2  
Savo-Karjalan Petanque-seura Kanuunat 0   1   -1  1   2  
Kouvolan Urheilupetanque 1            0   1   -1  1   2  
Loimaan Petanque 2                    0   1   -1  1   2  
Kouvolan Urheilupetanque 2            0   1   -1  1   2  
Bitankki                              0   1   -3  0   3  
Jyväskylän Valo                       0   1   -3  0   3  
Koski-Petankki 2                      0   1   -3  0   3  
Koski-Kuula                           0   1   -3  0   3  


SeuraSM2018

05/19/2018 13:13:13
Kierros 2 tulokset.

Tyrvää Petanque 2                     2  -  1                           BYE
Koski-Petankki 1                      1  -  2    Kouvolan Urheilupetanque 3
Helsingin Boule-yhdistys 2            3  -  0         Linnan Petanquistit 2
Loimaan Petanque 1                    3  -  0                Karhu-Petankki
Turun Petanque-Seura                  3  -  0                Espoon Patonki
Nassu                                 2  -  1                    Savi-Kuula
Riemukaari                            3  -  0                 Kalvolan Isku
MAP Räime                             1  -  2 Petanque Sport Club Järvenpää
Tyrvää Petanque 1                     1  -  2    Kouvolan Urheilupetanque 2
Linnan Petanquistit 1                 2  -  1                   Koski-Kuula
Oravais Petanque                      3  -  0    Kouvolan Urheilupetanque 1
Helsingin Boule-yhdistys 1            3  -  0               Jyväskylän Valo
Savo-Karjalan Petanque-seura Kanuunat 2  -  1            Loimaan Petanque 2
Bitankki                              2  -  1              Koski-Petankki 2


Tulokset kierroksen 2 jälkeen. 19.5.2018 13.13.21
Joukkue                               V   B1  +-  +   -  
Riemukaari                            2   2   4   5   1  
Nassu                                 2   2   2   4   2  
Helsingin Boule-yhdistys 2            2   1   6   6   0  
Loimaan Petanque 1                    2   1   6   6   0  
Turun Petanque-Seura                  2   1   6   6   0  
Kouvolan Urheilupetanque 3            2   1   2   4   2  
Petanque Sport Club Järvenpää         2   1   2   4   2  
Koski-Petankki 1                      1   3   2   4   2  
Savi-Kuula                            1   3   0   3   3  
MAP Räime                             1   3   0   3   3  
Espoon Patonki                        1   3   -2  2   4  
Karhu-Petankki                        1   3   -2  2   4  
Helsingin Boule-yhdistys 1            1   2   2   4   2  
Linnan Petanquistit 1                 1   2   0   3   3  
Linnan Petanquistit 2                 1   2   -2  2   4  
Kalvolan Isku                         1   2   -2  2   4  
Oravais Petanque                      1   1   2   4   2  
Tyrvää Petanque 2                     1   1   0   3   3  
Savo-Karjalan Petanque-seura Kanuunat 1   1   0   3   3  
Kouvolan Urheilupetanque 2            1   1   0   3   3  
Bitankki                              1   1   -2  2   4  
Tyrvää Petanque 1                     0   3   -2  2   4  
Loimaan Petanque 2                    0   3   -2  2   4  
Koski-Petankki 2                      0   3   -4  1   5  
Koski-Kuula                           0   3   -4  1   5  
Jyväskylän Valo                       0   3   -6  0   6  
Kouvolan Urheilupetanque 1            0   2   -4  1   5  

 

 

SeuraSM2018

05/19/2018 14:55:27
Kierros 3 tulokset.

Koski-Kuula                2  -  1                                   BYE
Nassu                      2  -  1            Kouvolan Urheilupetanque 2
MAP Räime                  2  -  1                      Koski-Petankki 2
Riemukaari                 1  -  2                  Turun Petanque-Seura
Helsingin Boule-yhdistys 2 3  -  0            Kouvolan Urheilupetanque 3
Loimaan Petanque 1         0  -  3         Petanque Sport Club Järvenpää
Koski-Petankki 1           0  -  3            Helsingin Boule-yhdistys 1
Savi-Kuula                 1  -  2 Savo-Karjalan Petanque-seura Kanuunat
Espoon Patonki             1  -  2                         Kalvolan Isku
Karhu-Petankki             1  -  2                 Linnan Petanquistit 2
Linnan Petanquistit 1      0  -  3                              Bitankki
Oravais Petanque           1  -  2                     Tyrvää Petanque 2
Tyrvää Petanque 1          3  -  0            Kouvolan Urheilupetanque 1
Loimaan Petanque 2         3  -  0                       Jyväskylän Valo

 

Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 19.5.2018 14.57.52
Sij. Joukkue                                 V   B1  +-  +   -  
1.   Petanque Sport Club Järvenpää           3   5   5   7   2  
2.   Helsingin Boule-yhdistys 2              3   4   9   9   0  
3.   Turun Petanque-Seura                    3   4   7   8   1  
4.   Nassu                                   3   3   3   6   3  
5.   Riemukaari                              2   7   3   6   3  
6.   MAP Räime                               2   5   1   5   4  
7.   Kouvolan Urheilupetanque 3              2   5   -1  4   5  
8.   Loimaan Petanque 1                      2   4   3   6   3  
9.   Savo-Karjalan Petanque-seura Kanuunat   2   4   1   5   4  
10.  Linnan Petanquistit 2                   2   4   -1  4   5  
11.  Helsingin Boule-yhdistys 1              2   3   5   7   2  
12.  Kalvolan Isku                           2   3   -1  4   5  
13.  Bitankki                                2   2   1   5   4  
14.  Tyrvää Petanque 2                       2   2   1   5   4  
15.  Espoon Patonki                          1   7   -3  3   6  
16.  Savi-Kuula                        1   6   -1  4   5 

------------------------------------------------------------------------------- 
17.  Koski-Petankki 1                             1   6   -1  4   5  
18.  Linnan Petanquistit 1                   1   6   -3  3   6  
19.  Loimaan Petanque 2                      1   5   1   5   4  
20.  Kouvolan Urheilupetanque 2              1   5   -1  4   5  
21.  Karhu-Petankki                          1   5   -3  3   6  
22.  Koski-Kuula                             1   4   -3  3   6  
23.  Tyrvää Petanque 1                       1   3   1   5   4  
24.  Oravais Petanque                        1   3   1   5   4  

--------------------------------------------------------------------------------
25.  Koski-Petankki 2                        0   6   -5  2   7  
26.  Jyväskylän Valo                         0   6   -9  0   9  

--------------------------------------------------------------------------------
27.  Kouvolan Urheilupetanque 1              0   4   -7  1   8  

 

 

 

 

 

 

 

Miesten MM-karsinta, 28.4.2018, Hämeenlinna

 

04/28/2018 10:21:46
Kierros 1 tulokset.

PTiljander/AHanhisuanto/SKujanpää/PZukale6  - 13AViinikainen/MKamppuri/APasanen/MMetsä-Eerola
TYlönen/OSinnemaa/IPaaso/TIkonen     6  -  7         JSalo/JAnttonen/PSeppä/KKobe
JarkPahkala/JHolopainen/YPelletier   13 -  3        SYlirönni/RToivonen/THaapanen
MLehti/J-PSiro/MJakonen/SKankkunen   11 - 13       MAalto/ALehti/KKeränen/HNäsilä
IRistolainen/VSappinen/RTuiskula/SLinteri13 -  6   SPankkonen/RRämö/TEkström/VEkström
AStenberg/TSalminen/HLehtinen/AKorhonen6  - 13KHarsia/HPalmqvist/VPunta/JVartiainen

 

04/28/2018 11:45:04
Kierros 2 tulokset.

JarkPahkala/JHolopainen/YPelletier   0  - 13KHarsia/HPalmqvist/VPunta/JVartiainen
AViinikainen/MKamppuri/APasanen/MMetsä-Eerola13 - 11         JSalo/JAnttonen/PSeppä/KKobe
IRistolainen/VSappinen/RTuiskula/SLinteri7  - 11       MAalto/ALehti/KKeränen/HNäsilä
TYlönen/OSinnemaa/IPaaso/TIkonen     13 -  4   SPankkonen/RRämö/TEkström/VEkström
MLehti/J-PSiro/MJakonen/SKankkunen   13 -  1        SYlirönni/RToivonen/THaapanen
PTiljander/AHanhisuanto/SKujanpää/PZukale4  - 13AStenberg/TSalminen/HLehtinen/AKorhonen

 

04/28/2018 14:03:31
Kierros 3 tulokset.

MAalto/ALehti/KKeränen/HNäsilä       1  - 13         JSalo/JAnttonen/PSeppä/KKobe
IRistolainen/VSappinen/RTuiskula/SLinteri13 -  0        SYlirönni/RToivonen/THaapanen
KHarsia/HPalmqvist/VPunta/JVartiainen13 -  4AViinikainen/MKamppuri/APasanen/MMetsä-Eerola
MLehti/J-PSiro/MJakonen/SKankkunen   1  - 13AStenberg/TSalminen/HLehtinen/AKorhonen
JarkPahkala/JHolopainen/YPelletier   8  - 13     TYlönen/OSinnemaa/IPaaso/TIkonen
PTiljander/AHanhisuanto/SKujanpää/PZukale11 - 13   SPankkonen/RRämö/TEkström/VEkström

 

Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 28.4.2018 14.04.30
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
KHarsia/HPalmqvist/VPunta/JVartiainen   3   5   29  39  10  
JSalo/JAnttonen/PSeppä/KKobe            2   6   11  31  20  
AViinikainen/MKamppuri/APasanen/MMetsä-Eerola2   5   0   30  30  
MAalto/ALehti/KKeränen/HNäsilä          2   5   -6  25  31  
AStenberg/TSalminen/HLehtinen/AKorhonen 2   4   14  32  18  
TYlönen/OSinnemaa/IPaaso/TIkonen        2   4   13  32  19  
IRistolainen/VSappinen/RTuiskula/SLinteri2   3   16  33  17  
JarkPahkala/JHolopainen/YPelletier      1   5   -8  21  29  
MLehti/J-PSiro/MJakonen/SKankkunen      1   4   -2  25  27  
SPankkonen/RRämö/TEkström/VEkström      1   4   -14 23  37  
PTiljander/AHanhisuanto/SKujanpää/PZukale0   5   -18 21  39  
SYlirönni/RToivonen/THaapanen           0   4   -35 4   39  

 

PUOLIVÄLIERÄT

 

Tuukka Ylönen, Olli Sinnemaa, Iivo Paaso, Toni Ikonen 13

Ismo Ristolainen, Ville Sappinen, Risto Tuiskula, Simo Linteri 8

 

Jyrki Salo, Joel Anttonen, Petri Seppä, Kenshi Kobe 13

Arto Stenberg, Timo Salminen, Harri Lehtinen, Aku Korhonen 8

 

Anssi Viinikainen, Mikko Kamppuri, Antti Pasanen, Mika Metsä-Eerola 9

Marko Aalto, Antero Lehti, Kimmo Keränen, Harri Näsilä 13

 

VÄLIERÄT

 

Kari Harsia, Henri Palmqvist, Ville Punta, Juuso Vartiainen 10

Tuukka Ylönen, Olli Sinnemaa, Iivo Paaso, Toni Ikonen 13

 

Jyrki Salo, Joel Anttonen, Petri Seppä, Kenshi Kobe 13

Marko Aalto, Antero Lehti, Kimmo Keränen, Harri Näsilä 5

 

FINAALI

 

Tuukka Ylönen, Olli Sinnemaa, Iivo Paaso, Toni Ikonen 13

Jyrki Salo, Joel Anttonen, Petri Seppä, Kenshi Kobe 12

 

Naisten EM-karsinta, 28.4.2018, Hämeenlinna

 

04/28/2018 12:55:29
Kierros 1 tulokset.

AOlkinuora/SSillanpää/TOjansivu-Lämsä/KTikka1  - 13HKuivasniemi-Lehti/MSalonranta/AUusio/KNieminen
MFlink-Soini/KVesterlund/PJaakkola/E-LLeino7  - 13   TAhonen/KAalto/PAnttonen/ORaitasuo
VMajander/SVaarala/SKoski            13 - 10   TSaarela/PSaarela/SLaine/ESuominen
ENummila/PDegerstedt/MKäkelä/MJokinen3  - 13PLehtonen-Palmqvist/NHätönen/MNäsilä/TSalo

 

04/28/2018 15:33:16
Kierros 2 tulokset.

HKuivasniemi-Lehti/MSalonranta/AUusio/KNieminen1  - 13   TAhonen/KAalto/PAnttonen/ORaitasuo
PLehtonen-Palmqvist/NHätönen/MNäsilä/TSalo13 -  0            VMajander/SVaarala/SKoski
TSaarela/PSaarela/SLaine/ESuominen   13 -  3ENummila/PDegerstedt/MKäkelä/MJokinen
MFlink-Soini/KVesterlund/PJaakkola/E-LLeino13 -  6AOlkinuora/SSillanpää/TOjansivu-Lämsä/KTikka

 

04/28/2018 17:04:51
Kierros 3 tulokset.

PLehtonen-Palmqvist/NHätönen/MNäsilä/TSalo10 -  9HKuivasniemi-Lehti/MSalonranta/AUusio/KNieminen
TAhonen/KAalto/PAnttonen/ORaitasuo   13 - 10            VMajander/SVaarala/SKoski
TSaarela/PSaarela/SLaine/ESuominen   2  - 13MFlink-Soini/KVesterlund/PJaakkola/E-LLeino
AOlkinuora/SSillanpää/TOjansivu-Lämsä/KTikka9  - 13ENummila/PDegerstedt/MKäkelä/MJokinen

 

Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 28.4.2018 17.05.16
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
PLehtonen-Palmqvist/NHätönen/MNäsilä/TSalo3   4   24  36  12  
HKuivasniemi-Lehti/MSalonranta/AUusio/KNieminen2   5   19  35  16  
TAhonen/KAalto/PAnttonen/ORaitasuo      2   5   1   31  30  
MFlink-Soini/KVesterlund/PJaakkola/E-LLeino2   3   12  33  21  
VMajander/SVaarala/SKoski               1   6   -13 23  36  
TSaarela/PSaarela/SLaine/ESuominen      1   4   -4  25  29  
ENummila/PDegerstedt/MKäkelä/MJokinen   1   4   -16 19  35  
AOlkinuora/SSillanpää/TOjansivu-Lämsä/KTikka0   5   -23 16  39

 

VÄLIERÄT

 

Päivi Lehtonen-Palmqvist, Ninna Hätönen, Mirva Näsilä, Tiia Salo 13

Maarit Flink-Soini, Kirsi Vesterlund, Päivi Jaakkola, Eija-Liisa Leino 2

 

Helena Kuivasniemi-Lehti, Merja Salonranta, Anu Uusio, Kati Nieminen 13

Tuula Ahonen, Kirsi Aalto, Pia Anttonen, Outi Raitasuo 0

 

FINAALI

 

Päivi Lehtonen-Palmqvist, Ninna Hätönen, Mirva Näsilä, Tiia Salo 13

Helena Kuivasniemi-Lehti, Merja Salonranta, Anu Uusio, Kati Nieminen 9

MM-Karsinta Miehet 17.3.2018 Pasila

klo 10:00 (Alkupeleistä jatkoon vähintään kahdella voitolla!)

03/17/2018 11:33:14
Kierros 1 tulokset.

Lehti/Siro/Jakonen/Kankkunen         13 - 11       Stenberg/Salminen/Lehtinen/Korhonen
Pahkala/Holopainen/Pelletier         13 - 11          Ristolainen/Sappinen/Tuiskula/Linteri
Pankkonen/Rämö/Ekström/Ekström       8  - 13           Ylirönni/Toivonen/Haapanen
Aalto/Lehti/Keränen/Näsilä           12 - 13            Viinikainen/Kamppuri/Pasanen/Metsä-Eerola
Salo/Anttonen/Seppä/Kobe             13 -  9           Harsia/Palmqvist/Punta/Vartiainen
Tiljander/Hanhisuanto/Kujanpää/Zukale8  - 13         Ylönen/Sinnemaa/Paaso/Ikonen

 


Tulokset kierroksen 1 jälkeen. 17.3.2018 11.37.44
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -  
Ylirönni/Toivonen/Haapanen              1   0   5   13  8  
Ylönen/Sinnemaa/Paaso/Ikonen            1   0   5   13  8  
Salo/Anttonen/Seppä/Kobe                1   0   4   13  9  
Lehti/Siro/Jakonen/Kankkunen            1   0   2   13  11 
Pahkala/Holopainen/Pelletier            1   0   2   13  11 
Viinikainen/Kamppuri/Pasanen/Metsä-Eerola1   0   1   13  12 
Aalto/Lehti/Keränen/Näsilä              0   1   -1  12  13 
Stenberg/Salminen/Lehtinen/Korhonen     0   1   -2  11  13 
Ristolainen/Sappinen/Tuiskula/Linteri   0   1   -2  11  13 
Harsia/Palmqvist/Punta/Vartiainen       0   1   -4  9   13 
Pankkonen/Rämö/Ekström/Ekström          0   1   -5  8   13 
Tiljander/Hanhisuanto/Kujanpää/Zukale   0   1   -5  8   13 

 

 

03/17/2018 13:20:58
Kierros 2 tulokset.

Ylirönni/Toivonen/Haapanen                        2  - 13        Viinikainen/Kamppuri/Pasanen/Metsä-Eerola
Ylönen/Sinnemaa/Paaso/Ikonen                  2  - 13         Lehti/Siro/Jakonen/Kankkunen
Salo/Anttonen/Seppä/Kobe                         13 -  9         Pahkala/Holopainen/Pelletier
Aalto/Lehti/Keränen/Näsilä                           5  - 13        Tiljander/Hanhisuanto/Kujanpää/Zukale
Stenberg/Salminen/Lehtinen/Korhonen      13 - 10         Ristolainen/Sappinen/Tuiskula/Linteri
Harsia/Palmqvist/Punta/Vartiainen              13 -  8         Pankkonen/Rämö/Ekström/Ekström


Tulokset kierroksen 2 jälkeen. 17.3.2018 13.21.16
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -  
Lehti/Siro/Jakonen/Kankkunen                        2   2   13  26  13 
Salo/Anttonen/Seppä/Kobe                             2   2   8   26  18 
Viinikainen/Kamppuri/Pasanen/Metsä-Eerola 2   1   12  26  14 
Ylönen/Sinnemaa/Paaso/Ikonen                    1   3   -6  15  21 
Stenberg/Salminen/Lehtinen/Korhonen         1   2   1   24  23 
Harsia/Palmqvist/Punta/Vartiainen                1   2   1   22  21 
Pahkala/Holopainen/Pelletier                         1   2   -2  22  24 
Ylirönni/Toivonen/Haapanen                          1   2   -6  15  21 
Tiljander/Hanhisuanto/Kujanpää/Zukale         1   1   3   21  18 
Aalto/Lehti/Keränen/Näsilä                             0   3   -9  17  26 
Ristolainen/Sappinen/Tuiskula/Linteri            0   2   -5  21  26 
Pankkonen/Rämö/Ekström/Ekström              0   2   -10 16  26 

 

03/17/2018 14:49:11
Kierros 3 tulokset.

Viinikainen/Kamppuri/Pasanen/Metsä-Eerola       13 -  0           Stenberg/Salminen/Lehtinen/Korhonen
Tiljander/Hanhisuanto/Kujanpää/Zukale               13 -  6           Pankkonen/Rämö/Ekström/Ekström
Lehti/Siro/Jakonen/Kankkunen                             13 -  7             Salo/Anttonen/Seppä/Kobe
Ylönen/Sinnemaa/Paaso/Ikonen                            8  - 13         Pahkala/Holopainen/Pelletier
Harsia/Palmqvist/Punta/Vartiainen                        3  - 13           Ylirönni/Toivonen/Haapanen
Aalto/Lehti/Keränen/Näsilä                                     5  - 13          Ristolainen/Sappinen/Tuiskula/Linteri

 

 


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 17.3.2018 14.50.59
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -  
Lehti/Siro/Jakonen/Kankkunen                              3   4   19  39  20 
Viinikainen/Kamppuri/Pasanen/Metsä-Eerola       3   3   25  39  14 
Salo/Anttonen/Seppä/Kobe                                   2   6   2   33  31 
Ylirönni/Toivonen/Haapanen                                 2   4   4   28  24 
Pahkala/Holopainen/Pelletier                                2   4   3   35  32 
Tiljander/Hanhisuanto/Kujanpää/Zukale               2   1   10  34  24 
------------------------------------------------------------------
Ylönen/Sinnemaa/Paaso/Ikonen                          1   7   -11 23  34 
Stenberg/Salminen/Lehtinen/Korhonen               1   7   -12 24  36 
Harsia/Palmqvist/Punta/Vartiainen                      1   4   -9  25  34 
Ristolainen/Sappinen/Tuiskula/Linteri                 1   3   3   34  31 
Aalto/Lehti/Keränen/Näsilä                                  0   6   -17 22  39 
Pankkonen/Rämö/Ekström/Ekström                    0   5   -17 22  39 

 

 

PUOLIVÄLIERÄT

Salo/Anttonen/Seppä/Kobe           13   -   10         Tiljander/Hanhisuanto/Kujanpää/Zukale

Ylirönni/Toivonen/Haapanen         1   -  13           Pahkala/Holopainen/Pelletier

 

 

VÄLIERÄT

Lehti/Siro/Jakonen/Kankkunen    13    -   8       Pahkala/Holopainen/Pelletier

Viinikainen/Kamppuri/Pasanen/Metsä-Eerola       13   -  8      Salo/Anttonen/Seppä/Kobe

 

FINAALI

Lehti/Siro/Jakonen/Kankkunen      3   -  13        Viinikainen/Kamppuri/Pasanen/Metsä-Eerola

EM-Karsinta Naiset 17.3.2018 Pasila

klo 10:00 (Alkupeleistä jatkoon vähintään kahdella voitolla!)

03/17/2018 11:06:19
Kierros 1 tulokset.

Majander/Vaarala/Koski                               13 -  6       Saarela/Saarela/Laine/Suominen
Lehtonen-Palmqvist/Hätönen/Näsilä/Salo   13 -  4        Flink-Soini/Vesterlund/Jaakkola/Leino
Olkinuora/Sillanpää/Ojansivu-Lämsä/Tikka  6  - 13       Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo
Nummila/Degerstedt/Käkelä/Jokinen            2  - 13       Kuivasniemi-Lehti/Salonranta/Uusio/Nieminen


Tulokset kierroksen 1 jälkeen. 17.3.2018 11.06.46
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -  
Kuivasniemi-Lehti/Salonranta/Uusio/Nieminen 1   0   11  13  2  
Lehtonen-Palmqvist/Hätönen/Näsilä/Salo        1   0   9   13  4  
Majander/Vaarala/Koski                                   1   0   7   13  6  
Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo                      1   0   7   13  6  
Saarela/Saarela/Laine/Suominen                     0   1   -7  6   13 
Olkinuora/Sillanpää/Ojansivu-Lämsä/Tikka      0   1   -7  6   13 
Flink-Soini/Vesterlund/Jaakkola/Leino              0   1   -9  4   13 
Nummila/Degerstedt/Käkelä/Jokinen                0   1   -11 2   13 

 

03/17/2018 13:07:25
Kierros 2 tulokset.

Kuivasniemi-Lehti/Salonranta/Uusio/Nieminen    13 - 12       Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo
Lehtonen-Palmqvist/Hätönen/Näsilä/Salo            13 -  7               Majander/Vaarala/Koski
Saarela/Saarela/Laine/Suominen                         12 - 13     Olkinuora/Sillanpää/Ojansivu-Lämsä/Tikka
Flink-Soini/Vesterlund/Jaakkola/Leino                 13 - 10      Nummila/Degerstedt/Käkelä/Jokinen


Tulokset kierroksen 2 jälkeen. 17.3.2018 13.07.39
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -  
Lehtonen-Palmqvist/Hätönen/Näsilä/Salo           2   2   15  26  11 
Kuivasniemi-Lehti/Salonranta/Uusio/Nieminen   2   1   12  26  14 
Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo                        1   3   6   25  19 
Majander/Vaarala/Koski                                      1   2   1   20  19 
Flink-Soini/Vesterlund/Jaakkola/Leino                1   2   -6  17  23 
Olkinuora/Sillanpää/Ojansivu-Lämsä/Tikka        1   1   -6  19  25 
Nummila/Degerstedt/Käkelä/Jokinen                 0   3   -14 12  26 
Saarela/Saarela/Laine/Suominen                      0   2   -8  18  26 

 

03/17/2018 14:47:05
Kierros 3 tulokset.

Lehtonen-Palmqvist/Hätönen/Näsilä/Salo           13 -  3        Kuivasniemi-Lehti/Salonranta/Uusio/Nieminen
Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo                         13 -  5        Flink-Soini/Vesterlund/Jaakkola/Leino
Majander/Vaarala/Koski                                       13 -  8        Olkinuora/Sillanpää/Ojansivu-Lämsä/Tikka
Nummila/Degerstedt/Käkelä/Jokinen                    3  - 13       Saarela/Saarela/Laine/Suominen


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 17.3.2018 14.47.16
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -  
Lehtonen-Palmqvist/Hätönen/Näsilä/Salo           3   5   25  39  14 
Majander/Vaarala/Koski                                       2   5   6   33  27 
Kuivasniemi-Lehti/Salonranta/Uusio/Nieminen   2   5   2   29  27 
Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo                        2   4   14  38  24
--------------------------------------------------------------
Olkinuora/Sillanpää/Ojansivu-Lämsä/Tikka         1   5   -11 27  38 
Flink-Soini/Vesterlund/Jaakkola/Leino                1   5   -14 22  36 
Saarela/Saarela/Laine/Suominen                        1   3   2   31  29 
Nummila/Degerstedt/Käkelä/Jokinen                   0   4   -24 15  39 

 

 

VÄLIERÄT

 

Lehtonen-Palmqvist/Hätönen/Näsilä/Salo    13   -   11     Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo

Majander/Vaarala/Koski                               10   -  13      Kuivasniemi-Lehti/Salonranta/Uusio/Nieminen

 

FINAALI

Lehtonen-Palmqvist/Hätönen/Näsilä/Salo     13   -  8     Kuivasniemi-Lehti/Salonranta/Uusio/Nieminen

 

 

 

Finnish Masters, 3.2.2018, Pasilan halli

 

Tuloksia

Suomen Cup, 20.-21.1.2018, Kouvola

 

Tuloksia

 

Veterans 2017 (25.11.2017)

 

Kierros 1

Rajamäki-Lehti-Lahti          13 -  3         Varalahti-Saarinen-Kärkäs
Sinkkonen-Randell-Abrahamsson 13 -  9              Hurri-Lilja-Vuolanen
Nieminen-Uschanov-Haapanen    13 -  5         Monto-Tuovinen-Kaihevaara
Ylämäki-Lindman-Rinkkala      13 -  7      Heinonen-Salonranta-Haapanen
Eväkoski-Virtanen-Kupila      10 - 12            Hirvonen-Näsilä-Wallin 
Suominen-Käpynen-Taka-Eilola  3  - 13 Nieminen-Kuivasniemi-Lehti-Lohman
Manninen-Aalto-Penttilä       13 - 10             Saarela-Saarela-Laine
Palmqvist-Lehto-Näsilä        13 -  4          Suominen-Alanoja-Vinnari

 

Kierros 2

Rajamäki-Lehti-Lahti              13 -  8        Palmqvist-Lehto-Näsilä 
Nieminen-Kuivasniemi-Lehti-Lohman 13 -  9 Sinkkonen-Randell-Abrahamsson 
Nieminen-Uschanov-Haapanen        10 -  8        Hirvonen-Näsilä-Wallin 
Ylämäki-Lindman-Rinkkala          13 - 10       Manninen-Aalto-Penttilä 
Eväkoski-Virtanen-Kupila          13 -  7  Heinonen-Salonranta-Haapanen 
Saarela-Saarela-Laine             13 -  7          Hurri-Lilja-Vuolanen 
Monto-Tuovinen-Kaihevaara         1  - 13  Suominen-Käpynen-Taka-Eilola 
Suominen-Alanoja-Vinnari          13 -  5     Varalahti-Saarinen-Kärkäs 

 

Kierros 3 

Nieminen-Kuivasniemi-Lehti-Lohman 13 -  9   Ylämäki-Lindman-Rinkkala 
Rajamäki-Lehti-Lahti              7  - 13 Nieminen-Uschanov-Haapanen 
Palmqvist-Lehto-Näsilä            13 - 10    Manninen-Aalto-Penttilä 
Hirvonen-Näsilä-Wallin            11 - 13   Suominen-Alanoja-Vinnari 
Suominen-Käpynen-Taka-Eilola      13 -  7   Eväkoski-Virtanen-Kupila 
Sinkkonen-Randell-Abrahamsson     13 -  1      Saarela-Saarela-Laine 
Monto-Tuovinen-Kaihevaara         7  - 13  Varalahti-Saarinen-Kärkäs 
Heinonen-Salonranta-Haapanen      2  - 13       Hurri-Lilja-Vuolanen 
 

Sij. Joukkue                                                     V   B1  B2  +-  +   -   
1.   Nieminen-Kuivasniemi-Lehti-Lohman       3     6   4   18  39  21  
2.   Nieminen-Uschanov-Haapanen                3     3   9   16  36  20  
3.   Rajamäki-Lehti-Lahti                                 2     6   6   9   33  24  
4.   Palmqvist-Lehto-Näsilä                             2     5   9   7   34  27  
5.   Sinkkonen-Randell-Abrahamsson            2     5   7   12  35  23  
6.   Suominen-Käpynen-Taka-Eilola               2     4   9   8   29  21  
7.   Ylämäki-Lindman-Rinkkala                       2     4   9   5   35  30  
8.   Suominen-Alanoja-Vinnari                        2     4   9   1   30  29  
9.   Hirvonen-Näsilä-Wallin                             1     6   7   -2  31  33  
10.  Manninen-Aalto-Penttilä                          1     5   10  -3  33  36  
11.  Varalahti-Saarinen-Kärkäs                       1     4   13  -12 21  33  
12.  Saarela-Saarela-Laine                            1     4   10  -9  24  33  
13.  Eväkoski-Virtanen-Kupila                        1     3   11  -2  30  32  
14.  Hurri-Lilja-Vuolanen                                1     3   10  1   29  28  
15.  Monto-Tuovinen-Kaihevaara                   0     6   11  -26 13  39  
16.  Heinonen-Salonranta-Haapanen            0     4   10  -23 16  39  

 

TOP 8

   [13]    1 | Nieminen-Kuivasniemi-Lehti-Lohman
VS
   [ 3]    8 | Suominen-Alanoja-Vinnari

 

   [13]    4 | Palmqvist-Lehto-Näsilä
VS
   [ 9]    5 | Sinkkonen-Randell-Abrahamsson

 

   [ 1]    3 | Rajamäki-Lehti-Lahti
VS
   [13]    6 | Suominen-Käpynen-Taka-Eilola

 

   [ 9]    7 | Ylämäki-Lindman-Rinkkala
VS
   [10]    2 | Nieminen-Uschanov-Haapanen

 

VÄLIERÄ

 

   [ 8]    1 | Nieminen-Kuivasniemi-Lehti-Lohman
VS
   [13]    4 | Palmqvist-Lehto-Näsilä

 

   [ 1]    6 | Suominen-Käpynen-Taka-Eilola
VS
   [13]    2 | Nieminen-Uschanov-Haapanen

 

FINAALI

 

   [13]    4 | Palmqvist-Lehto-Näsilä
VS
   [ 5]    2 | Nieminen-Uschanov-Haapanen

 

PRONSSIPELI

 

   [ 9]    1 | Nieminen-Kuivasniemi-Lehti-Lohman
VS
   [13]    6 | Suominen-Käpynen-Taka-Eilola

PUOLIVÄLIERÄT

 

Seija Uusitalo (LOI), Seppo Lindman (LOI), Marko Jakonen (PSC)

Satu Lehtonen (RIE), Antti Lehtonen (RIE), Mikko Soikkeli (RIE)

 

Pia Anttonen (RIE), Petri Seppä (RIE), Thomas Foussier (HBY)

Seija Vaarala (HBY), Arto Stenberg (LOI), Harri Lehtinen (LOI)

 

Henri Palmqvist (HBY), Päivi Lehtonen-Palmqvist (HBY), Mikko Kamppuri (HBY)

Anssi Viinikainen (HBY), Anu Uusio (HBY), Miska Nieminen (EPA)

 

Mirva Näsilä (PCP), Harri Näsilä (PCP), Samuli Kankkunen (PSC)

Mika Metsä-Eerola (HBY), Merike Aava (HBY), Timo Salminen (LOI)

Naisten EM  

SUOMI- TANSKA 13-4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FIN - EST, 1.9.2018, Pasilan halli, Helsinki

 

Suomi:

 

FIN-M1: Mikko, Kamppuri, Anssi Viinikainen, Mika Metsä-Eerola
FIN-M2: Antti Pasanen, Niklas Palmqvist, Elmo Ylivainio, Juuso Vartiainen
FIN-M3: Tuukka Ylönen, Harri Lehtinen, Timo Salminen
FIN-N: Mirva Näsilä, Päivi Lehtonen-Palmqvist, Ninna Hätönen, Helena Kuivasniemi-Lehti
FIN-+55: Seija Uusitalo, Petri Lohman, Seppo Lindman
FIN-J: Jimi Lohman, Teo Ekström (+ M2-joukkueen 4. pelaaja)

 

Eesti:

EST-M1: Kaido Kopel, Andero Kelu, Kaare Mikk, Thibaut Mathon
EST-M2: Urmo Auväärt, Hardo Sokk, Marek Kolk
EST-M3: Mihkel Filipenko, Tanel Vähk, Tõnis Neiland
EST-N: Maive Sein, Varje Reede, Maris Rõõm, Kertu Palm
EST-+55: Marina Vallik, Aivar Sein, Toomas Hoole
EST-U23: Kaur Kangur, Kevin Kangur, Harry Lusbo

 

TULOKSIA (voittojen jälkeen suluissa "pikkupisteet")

 

1. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M2   13-0

FIN-M2 – EST-M3   8-13

FIN-M3 – EST-M1   6-8

FIN-N – EST-U23   13-10

FIN-J – EST-+55   5-13

FIN-+55 – EST-N   13-1

tilanne 3-3 (58-45)

 

2. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M3   13-7

FIN-M2 – EST-M1   8-13

FIN-M3 – EST-M2   13-3

FIN-N – EST-+55   13-0

FIN-J – EST-N   9-6

FIN-+55 – EST-U23   13-2

tilanne 8-4 (127-76)

 

3. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M1   12-13

FIN-M2 – EST-M2   13-1

FIN-M3 – EST-M3   13-3

FIN-N – EST-N   13-5

FIN-J – EST-U23   6-13

FIN-+55 – EST-+55   11-8

tilanne 12-6 (195-119)

 

4. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M2   13-5

FIN-M2 – EST-M3   0-13

FIN-M3 – EST-M1   11-10

FIN-N – EST-U23   13-5

FIN-J – EST-+55   12-8

FIN-+55 – EST-N   13-3

tilanne 17-7 (257-163)

 

5. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M3   7-13

FIN-M2 – EST-M1   13-4

FIN-M3 – EST-M2   13-1

FIN-N – EST-+55   12-10

FIN-J – EST-N   12-13

FIN-+55 – EST-U23   13-0

tilanne 21-9 (327-204)

 

6. kierros/võistlus

 

FIN-M1 – EST-M1   10-8

FIN-M2 – EST-M2   13-8

FIN-M3 – EST-M3   13-11

FIN-N – EST-N   10-9

FIN-J – EST-U23   13-3

FIN-+55 – EST-+55   13-2

lopputulos 27-9 (399-245)

 

**********************************************************************************************************************