Tulosseuranta LIVE

SM-sekatrippeli, 18.6.2017, Turku (4 kierrosta swissiä, 16 jatkoon)

 

06/18/2017 11:24:08
Kierros 1 tulokset.

Paatero/Pankkonen/Konola             9  - 13               KTikka/JEronen/PLohman
KiAalto/MAalto/Tuiskula              9  - 13          *Metsä-Eerola/Aava/Salminen
TuHaapanen/MHaapanen/TeHaapanen      6  - 13HPalmqvist/Lehtonen-Palmqvist/Foussier
KVesterlund/Haavisto/Havukainen      6  - 13          Kivinen/MNieminen/HHaapanen
Hakala/Hirvonen/Wallin               13 - 11          Vaarala/AStenberg/HLehtinen
Uusitalo/Lindman/Jakonen             13 -  6        PRinkkala/MRinkkala/Rissanen
MAiraksinen/JAiraksinen/TAiraksinen  9  - 11      JarkPahkala/Majander/Holopainen
MNäsilä/HNäsilä/Mäki                 13 -  0          Urponen/KTuominen/VTuominen
Käkelä/Vartiainen/Vuorinen           11 - 13           SKamppuri/Virtanen/Randell
TOjaranta/VOjaranta/Karppinen        10 -  8           ESuominen/Alanoja/Tuovinen
Kuivasniemi-Lehti/ALehti/ESimon-Bellamy13 -  1     AOlkinuora/POlkinuora/SOlkinuora
Viinikainen/VPunta/Uusio             13 -  6     Koski/NPalmqvist/EYli-Vainio
Laitila/Sipilä/PenMehtonen           6  - 13              KNieminen/Puska/Keränen
PSaarela/Taka-Eilola/JSuominen       11 - 13          ASaarinen/Abrahamsson/Kalmi
KKorkeamäki/SKorkeamäki/Tolonen      1  - 13         ALehtonen/Soikkeli/SLehtonen
TSaarela/PekMehtonen/PetMehtonen     13 -  4             MLaine/TEkström/VEkström
Seppä/JAnttonen/PAnttonen            12 - 13             *TSalo/Poikolainen/JSalo
Salonranta/JoHeinonen/Rämö           13 -  1          TLamminpää/SSaarinen/Kupila

 

06/18/2017 12:52:34
Kierros 2 tulokset.

MNäsilä/HNäsilä/Mäki                 2  - 13             Uusitalo/Lindman/Jakonen
Kuivasniemi-Lehti/ALehti/ESimon-Bellamy11 - 13           Salonranta/JoHeinonen/Rämö
ALehtonen/Soikkeli/SLehtonen         8  - 13           SKamppuri/Virtanen/Randell
TSaarela/PekMehtonen/PetMehtonen     10 - 13              KNieminen/Puska/Keränen
HPalmqvist/Lehtonen-Palmqvist/Foussier13 -  3               Hakala/Hirvonen/Wallin
Kivinen/MNieminen/HHaapanen          3  - 13             *TSalo/Poikolainen/JSalo
Viinikainen/VPunta/Uusio             13 - 11          ASaarinen/Abrahamsson/Kalmi
KTikka/JEronen/PLohman               13 -  7      JarkPahkala/Majander/Holopainen
*Metsä-Eerola/Aava/Salminen          13 -  0        TOjaranta/VOjaranta/Karppinen
Seppä/JAnttonen/PAnttonen            11 - 13      KKorkeamäki/SKorkeamäki/Tolonen
Vaarala/AStenberg/HLehtinen          13 -  1        PRrinkkala/MRinkkala/Rissanen
Käkelä/Vartiainen/Vuorinen           3  - 13             MLaine/TEkström/VEkström
PSaarela/Taka-Eilola/JSuominen       13 -  8      TuHaapanen/MHaapanen/TeHaapanen
MAiraksinen/JAiraksinen/TAiraksinen  1  - 13          TLamminpää/SSaarinen/Kupila
ESuominen/Alanoja/Tuovinen           13 -  2     Koski/NPalmqvist/EYli-Vainio
Paatero/Pankkonen/Konola             12 -  6           Laitila/Sipilä/PenMehtonen
KiAalto/MAalto/Tuiskula              13 -  4      KVesterlund/Haavisto/Havukainen
AOlkinuora/POlkinuora/SOlkinuora     4  - 13          Urponen/KTuominen/VTuominen

 

06/18/2017 14:57:22
Kierros 3 tulokset.

*TSalo/Poikolainen/JSalo             13 -  5         ALehtonen/Soikkeli/SLehtonen
ASaarinen/Abrahamsson/Kalmi          13 -  5  MAiraksinen/JAiraksinen/TAiraksinen
*Metsä-Eerola/Aava/Salminen          13 - 12             Uusitalo/Lindman/Jakonen
Salonranta/JoHeinonen/Rämö           11 - 13             Viinikainen/VPunta/Uusio
KTikka/JEronen/PLohman               13 - 11           SKamppuri/Virtanen/Randell
HPalmqvist/Lehtonen-Palmqvist/Foussier13 -  8              KNieminen/Puska/Keränen
TSaarela/PekMehtonen/PetMehtonen     13 - 10        TOjaranta/VOjaranta/Karppinen
MNäsilä/HNäsilä/Mäki                 13 -  1       PSaarela/Taka-Eilola/JSuominen
Hakala/Hirvonen/Wallin               10 - 13             Paatero/Pankkonen/Konola
Kuivasniemi-Lehti/ALehti/ESimon-Bellamy13 -  4              KiAalto/MAalto/Tuiskula
TLamminpää/SSaarinen/Kupila          5  - 13      KKorkeamäki/SKorkeamäki/Tolonen
Kivinen/MNieminen/HHaapanen          6  - 13          Vaarala/AStenberg/HLehtinen
JarkPahkala/Majander/Holopainen      13 -  4           ESuominen/Alanoja/Tuovinen
MLaine/TEkström/VEkström             13 -  1          Urponen/KTuominen/VTuominen
Seppä/JAnttonen/PAnttonen            13 -  8           Laitila/Sipilä/PenMehtonen
TuHaapanen/MHaapanen/TeHaapanen      13 -  3           Käkelä/Vartiainen/Vuorinen
Koski/NPalmqvist/Elmo Yli-Vainio     13 -  5     AOlkinuora/POlkinuora/SOlkinuora
PRrinkkala/MRinkkala/Rissanen        10 - 13      KVesterlund/Haavisto/Havukainen

 

06/18/2017 16:32:27
Kierros 4 tulokset.

*Metsä-Eerola/Aava/Salminen          13 - 12             MLaine/TEkström/VEkström
KVesterlund/Haavisto/Havukainen      3  - 13  MAiraksinen/JAiraksinen/TAiraksinen
KTikka/JEronen/PLohman               7  - 13             *TSalo/Poikolainen/JSalo
Viinikainen/VPunta/Uusio             12 - 13HPalmqvist/Lehtonen-Palmqvist/Foussier
Salonranta/JoHeinonen/Rämö           5  - 13             Uusitalo/Lindman/Jakonen
TSaarela/PekMehtonen/PetMehtonen     6  - 13                 MNäsilä/HNäsilä/Mäki
KNieminen/Puska/Keränen              13 -  6      JarkPahkala/Majander/Holopainen
ASaarinen/Abrahamsson/Kalmi          6  - 13           SKamppuri/Virtanen/Randell
Paatero/Pankkonen/Konola             4  - 13      KKorkeamäki/SKorkeamäki/Tolonen
Kuivasniemi-Lehti/ALehti/ESimon-Bellamy2  - 13          Vaarala/AStenberg/HLehtinen
ALehtonen/Soikkeli/SLehtonen         13 -  2            Seppä/JAnttonen/PAnttonen
Hakala/Hirvonen/Wallin               7  - 13          Urponen/KTuominen/VTuominen
KiAalto/MAalto/Tuiskula              13 -  7        TOjaranta/VOjaranta/Karppinen
Kivinen/MNieminen/HHaapanen          7  - 13          TLamminpää/SSaarinen/Kupila
PSaarela/Taka-Eilola/JSuominen       7  - 13     Koski/NPalmqvist/Elmo Yli-Vainio
ESuominen/Alanoja/Tuovinen           13 -  2      TuHaapanen/MHaapanen/TeHaapanen
Laitila/Sipilä/PenMehtonen           2  - 13     AOlkinuora/POlkinuora/SOlkinuora
PRrinkkala/MRinkkala/Rissanen        10 - 13           Käkelä/Vartiainen/Vuorinen


Tulokset kierroksen 4 jälkeen. 18.6.2017 16.32.31
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
HPalmqvist/Lehtonen-Palmqvist/Foussier  4   8   23  52  29  
*Metsä-Eerola/Aava/Salminen             4   8   19  52  33  
*TSalo/Poikolainen/JSalo                4   7   25  52  27  
KTikka/JEronen/PLohman                  3   11  6   46  40  
Viinikainen/VPunta/Uusio                3   10  10  51  41  
Uusitalo/Lindman/Jakonen                3   9   25  51  26  
MNäsilä/HNäsilä/Mäki                    3   8   21  41  20  
SKamppuri/Virtanen/Randell              3   8   12  50  38  
KNieminen/Puska/Keränen                 3   8   12  47  35  
KKorkeamäki/SKorkeamäki/Tolonen         3   7   7   40  33  
Vaarala/AStenberg/HLehtinen             3   4   28  50  22  
ALehtonen/Soikkeli/SLehtonen            2   11  10  39  29  
Salonranta/JoHeinonen/Rämö              2   10  4   42  38  
MLaine/TEkström/VEkström                2   9   12  42  30  
TSaarela/PekMehtonen/PetMehtonen        2   9   2   42  40  
JarkPahkala/Majander/Holopainen         2   9   -2  37  39  
Kuivasniemi-Lehti/ALehti/ESimon-Bellamy 2   8   8   39  31  
KiAalto/MAalto/Tuiskula                 2   8   2   39  37  
ASaarinen/Abrahamsson/Kalmi             2   8   1   43  42  
TLamminpää/SSaarinen/Kupila             2   7   -2  32  34  
Paatero/Pankkonen/Konola                2   7   -4  38  42  
Koski/NPalmqvist/Elmo Yli-Vainio        2   7   -4  34  38  
Urponen/KTuominen/VTuominen             2   7   -10 27  37  
ESuominen/Alanoja/Tuovinen              2   6   11  38  27  
Hakala/Hirvonen/Wallin                  1   11  -17 33  50  
Kivinen/MNieminen/HHaapanen             1   10  -16 29  45  
TOjaranta/VOjaranta/Karppinen           1   10  -20 27  47  
Seppä/JAnttonen/PAnttonen               1   9   -9  38  47  
TuHaapanen/MHaapanen/TeHaapanen         1   8   -13 29  42  
PSaarela/Taka-Eilola/JSuominen          1   8   -15 32  47  
MAiraksinen/JAiraksinen/TAiraksinen     1   7   -12 28  40  
AOlkinuora/POlkinuora/SOlkinuora        1   6   -18 23  41  
Käkelä/Vartiainen/Vuorinen              1   6   -19 30  49  
KVesterlund/Haavisto/Havukainen         1   4   -23 26  49  
PRrinkkala/MRinkkala/Rissanen           0   8   -25 27  52  
Laitila/Sipilä/PenMehtonen              0   7   -29 22  51 

 

 

NELJÄNNESVÄLIERÄT

 

 

Henri Palmqvist, Päivi Lehtonen-Palmqvist, Thomas Foussier 10

Jarkko Pahkala, Vuokko Majander, Jukka Holopainen 11

 

Stiina Kamppuri, Jukka Virtanen, Kari Randell 6

Kati Nieminen, Timo Puska, Kimmo Keränen 13

 

Seija Uusitalo, Seppo Lindman, Marko Jakonen 13

Seija Vaarala, Arto Stenberg, Harri Lehtinen 0

 

Kirsi Tikka, Jari Eronen, Petri Lohman 13

Merja Salonranta, Jouni Heinonen, Rauli Rämö 0

 

Tiia Salo, Arttu Poikolainen, Jyrki Salo 13

Mirja Laine, Teo Ekström, Vesa Ekström 3

 

Anssi Viinikainen, Ville Punta, Anu Uusio 13

Antti Lehtonen, Mikko Soikkeli, Satu Lehtonen 2

 

Mirva Näsilä, Harri Näsilä, Lassi Mäki 11

Kari Korkeamäki, Sirpa Korkeamäki, Petri Tolonen 13

 

Mika Metsä-Eerola, Merike Aava, Timo Salminen 13

Taru Saarela, Pekka Mehtonen, Petri Mehtonen 6

 

 

PUOLIVÄLIERÄT

 

 

Jarkko Pahkala, Vuokko Majander, Jukka Holopainen 11

Kati Nieminen, Timo Puska, Kimmo Keränen 13

 

Seija Uusitalo, Seppo Lindman, Marko Jakonen 13

Kirsi Tikka, Jari Eronen, Petri Lohman 1

 

Tiia Salo, Arttu Poikolainen, Jyrki Salo 13

Anssi Viinikainen, Ville Punta, Anu Uusio 6

 

Kari Korkeamäki, Sirpa Korkeamäki, Petri Tolonen 1

Mika Metsä-Eerola, Merike Aava, Timo Salminen 13

 

 

VÄLIERÄT

 

 

Kati Nieminen, Timo Puska, Kimmo Keränen 1

Seija Uusitalo, Seppo Lindman, Marko Jakonen 13

 

Tiia Salo, Arttu Poikolainen, Jyrki Salo 10

Mika Metsä-Eerola, Merike Aava, Timo Salminen 13

 

 

PRONSSIOTTELU

 

Kati Nieminen, Timo Puska, Kimmo Keränen 7

Tiia Salo, Arttu Poikolainen, Jyrki Salo 13

 

 

FINAALI

 

Seija Uusitalo, Seppo Lindman, Marko Jakonen 13

Mika Metsä-Eerola, Merike Aava, Timo Salminen 9

SM-sekaduppeli, 17.6.2017, Turku (4 kierrosta swissiä, 16 jatkoon)

 

06/17/2017 11:31:15
Kierros 1 tulokset.

KTikka/Metsä-Eerola                  13 -  2                      Hakala/Hirvonen
Saarinen/Abrahamsson                 10 -  7                  KTuominen/VTuominen
KiAalto/MAalto                       13 -  4                      Pietilä/Bergman
Laitila/PenMehtonen                  6  - 13                       Mattila/Konola
ASantaluoto/JSantaluoto              13 -  8                   PSaarela/JSuominen
Seppä/PAnttonen                      13 -  6                AOlkinuora/SOlkinuora
TOjaranta/VOjaranta                  3  - 13                        MLahti/PLahti
Sipilä/ESuominen                     10 - 12                Salonranta/JoHeinonen
AMatikainen/Zukale                   9  - 13                  KVesterlund/Keränen
MLohman/J-PSiro                      12 - 13                     Uusitalo/Lindman
Kuivasniemi-Lehti/ALehti             13 -  3                      MLaine/VEkström
Käkelä/Randell                       4  - 13                    Paatero/Pankkonen
*MNäsilä/HNäsilä                     5  - 13                      Koski/HLehtinen
ALehtonen/SLehtonen                  13 -  7                *TSaarela/PetMehtonen
KNieminen/Foussier                   7  - 11                   *Viinikainen/Uusio
PKiiveri/ESaarinen                   5  - 13                        TSalo/Jakonen
SKamppuri/JSalo                      13 - 11                    Kivinen/MNieminen
Haavisto/Wallin                      13 -  3                  PRinkkala/MRinkkala
*Vaarala/AStenberg                   8  - 10        HPalmqvist/Lehtonen-Palmqvist
SYlirönni/MYlirönni                  3  - 13                     Alanoja/Tuovinen
TLamminpää/Kupila                    2  - 13                 JarkPahkala/Majander

 

06/17/2017 13:07:19
Kierros 2 tulokset.

JarkPahkala/Majander                 1  - 13                      MLaine/VEkström
KTikka/Metsä-Eerola                  7  - 13                      Koski/HLehtinen
MLahti/PLahti                        11 - 12                     Uusitalo/Lindman
Kuivasniemi-Lehti/ALehti             13 - 11                       Mattila/Konola
Haavisto/Wallin                      2  - 13        HPalmqvist/Lehtonen-Palmqvist
Alanoja/Tuovinen                     9  - 13                    Paatero/Pankkonen
KiAalto/MAalto                       4  - 13                  ALehtonen/SLehtonen
TSalo/Jakonen                        11 - 12                 Saarinen/Abrahamsson
Seppä/PAnttonen                      13 -  1                Salonranta/JoHeinonen
ASantaluoto/JSantaluoto              3  - 13                      SKamppuri/JSalo
KVesterlund/Keränen                  1  - 13                   *Viinikainen/Uusio
MLohman/J-PSiro                      12 - 13                  TOjaranta/VOjaranta
Kivinen/MNieminen                    9  - 13                   KNieminen/Foussier
Sipilä/ESuominen                     13 - 12                      Pietilä/Bergman
*Vaarala/AStenberg                   11 - 12                     *MNäsilä/HNäsilä
KTuominen/VTuominen                  13 -  7                      Hakala/Hirvonen
AMatikainen/Zukale                   9  - 13                   PKiiveri/ESaarinen
PSaarela/JSuominen                   13 -  8                  Laitila/PenMehtonen
*TSaarela/PetMehtonen                13 -  6                       Käkelä/Randell
AOlkinuora/SOlkinuora                13 -  5                  SYlirönni/MYlirönni
PRinkkala/MRinkkala                  13 -  8                    TLamminpää/Kupila

 

06/17/2017 14:48:12
Kierros 3 tulokset.

Seppä/PAnttonen                      13 - 10                 Saarinen/Abrahamsson
*Viinikainen/Uusio                   8  - 13                    Paatero/Pankkonen
ALehtonen/SLehtonen                  13 -  1                      Koski/HLehtinen
Kuivasniemi-Lehti/ALehti             13 - 12                     Uusitalo/Lindman
HPalmqvist/Lehtonen-Palmqvist        13 -  5                      SKamppuri/JSalo
MLahti/PLahti                        13 - 11                 JarkPahkala/Majander
TSalo/Jakonen                        13 -  7                     *MNäsilä/HNäsilä
MLaine/VEkström                      13 -  9                  KVesterlund/Keränen
Haavisto/Wallin                      5  - 13                   KNieminen/Foussier
ASantaluoto/JSantaluoto              8  - 13                  TOjaranta/VOjaranta
Salonranta/JoHeinonen                13 -  6                       Mattila/Konola
Alanoja/Tuovinen                     5  - 13                       KiAalto/MAalto
KTikka/Metsä-Eerola                  13 - 10                *TSaarela/PetMehtonen
KTuominen/VTuominen                  13 - 11                     Sipilä/ESuominen
AOlkinuora/SOlkinuora                11 - 13                   PKiiveri/ESaarinen
PSaarela/JSuominen                   13 -  5                  PRinkkala/MRinkkala
MLohman/J-PSiro                      13 -  5                  SYlirönni/MYlirönni
*Vaarala/AStenberg                   13 -  6                    TLamminpää/Kupila
Kivinen/MNieminen                    13 -  2                  Laitila/PenMehtonen
Käkelä/Randell                       12 - 13                   AMatikainen/Zukale
Pietilä/Bergman                      13 -  8                      Hakala/Hirvonen

 

06/17/2017 16:25:12
Kierros 4 tulokset.

HPalmqvist/Lehtonen-Palmqvist        13 - 12                   *Viinikainen/Uusio
KTuominen/VTuominen                  13 - 11                   AMatikainen/Zukale
Haavisto/Wallin                      13 - 11                  Laitila/PenMehtonen
ALehtonen/SLehtonen                  10 - 13             Kuivasniemi-Lehti/ALehti
Seppä/PAnttonen                      13 - 10                    Paatero/Pankkonen
Saarinen/Abrahamsson                 11 - 12                       KiAalto/MAalto
Koski/HLehtinen                      13 -  2                Salonranta/JoHeinonen
Uusitalo/Lindman                     13 -  0                   PKiiveri/ESaarinen
TSalo/Jakonen                        13 -  6                   KNieminen/Foussier
MLahti/PLahti                        13 -  4                      MLaine/VEkström
SKamppuri/JSalo                      13 - 10                   PSaarela/JSuominen
TOjaranta/VOjaranta                  1  - 13                  KTikka/Metsä-Eerola
ASantaluoto/JSantaluoto              3  - 13                      MLohman/J-PSiro
AOlkinuora/SOlkinuora                10 - 13                     Sipilä/ESuominen
Mattila/Konola                       13 -  7                  PRinkkala/MRinkkala
*TSaarela/PetMehtonen                13 -  0                   *Vaarala/AStenberg
Alanoja/Tuovinen                     6  - 13                    Kivinen/MNieminen
KVesterlund/Keränen                  10 - 13                 JarkPahkala/Majander
*MNäsilä/HNäsilä                     13 -  7                      Pietilä/Bergman
Käkelä/Randell                       6  - 13                    TLamminpää/Kupila
Hakala/Hirvonen                      12 - 13                  SYlirönni/MYlirönni


Tulokset kierroksen 4 jälkeen. 17.6.2017 16.25.18
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
Kuivasniemi-Lehti/ALehti                4   10  16  52  36  
Seppä/PAnttonen                         4   8   25  52  27  
HPalmqvist/Lehtonen-Palmqvist           4   8   22  49  27  
ALehtonen/SLehtonen                     3   12  24  49  25  
Uusitalo/Lindman                        3   11  14  50  36  
Koski/HLehtinen                         3   10  13  40  27  
MLahti/PLahti                           3   9   20  50  30  
SKamppuri/JSalo                         3   9   7   44  37  
TSalo/Jakonen                           3   8   20  50  30  
KTikka/Metsä-Eerola                     3   7   20  46  26  
Paatero/Pankkonen                       3   7   15  49  34  
KiAalto/MAalto                          3   7   9   42  33  
KTuominen/VTuominen                     3   5   7   46  39  
Saarinen/Abrahamsson                    2   13  0   43  43  
Salonranta/JoHeinonen                   2   11  -14 28  42  
*Viinikainen/Uusio                      2   10  10  44  34  
MLaine/VEkström                         2   10  -3  33  36  
KNieminen/Foussier                      2   9   1   39  38  
TOjaranta/VOjaranta                     2   9   -16 30  46  
*MNäsilä/HNäsilä                        2   8   -7  37  44  
PKiiveri/ESaarinen                      2   8   -15 31  46  
MLohman/J-PSiro                         2   7   16  50  34  
*TSaarela/PetMehtonen                   2   7   11  43  32  
Mattila/Konola                          2   7   4   43  39  
Sipilä/ESuominen                        2   7   0   47  47  
JarkPahkala/Majander                    2   7   0   38  38  
Haavisto/Wallin                         2   7   -7  33  40  
Kivinen/MNieminen                       2   6   12  46  34  
PSaarela/JSuominen                      2   5   5   44  39  
AOlkinuora/SOlkinuora                   1   9   -4  40  44  
Alanoja/Tuovinen                        1   9   -9  33  42  
*Vaarala/AStenberg                      1   9   -9  32  41  
ASantaluoto/JSantaluoto                 1   9   -20 27  47  
Pietilä/Bergman                         1   7   -11 36  47  
KVesterlund/Keränen                     1   7   -15 33  48  
PRinkkala/MRinkkala                     1   7   -19 28  47  
AMatikainen/Zukale                      1   6   -9  42  51  
TLamminpää/Kupila                       1   4   -16 29  45  
SYlirönni/MYlirönni                     1   4   -25 26  51  
Hakala/Hirvonen                         0   8   -23 29  52  
Laitila/PenMehtonen                     0   8   -25 27  52  
Käkelä/Randell                          0   7   -24 28  52

 

 

 

NELJÄNNESVÄLIERÄT

 

 

Helena Kuivasniemi-Lehti, Antero Lehti 6

*Anssi Viinikainen, Anu Uusio 13

 

Stiina Kamppuri, Jyrki Salo 13

Tiia Salo, Marko Jakonen 12

 

Sanna Koski, Harri Lehtinen 12

Mirja Paatero, Sakari Pankkonen 6

 

Antti Lehtonen, Satu Lehtonen 13

Katriina Tuominen, Vesa Tuominen 6

 

Henri Palmqvist, Päivi Lehtonen-Palmqvist 13

Annikki Saarinen, Christer Abrahamsson 6

 

Seija Uusitalo, Seppo Lindman 13

Kirsi Aalto, Marko Aalto 4

 

Mikko Lahti, Pie Lahti 5

Kirsi Tikka, Mika Metsä-Eerola 13

 

Petri Seppä, Pia Anttonen 13

Merja Salonranta, Jouni Heinonen 4

 

 

PUOLIVÄLIERÄT

 

 

*Anssi Viinikainen, Anu Uusio 13

Stiina Kamppuri, Jyrki Salo 7

 

Sanna Koski, Harri Lehtinen 2

Antti Lehtonen, Satu Lehtonen 13

 

Henri Palmqvist, Päivi Lehtonen-Palmqvist 13

Seija Uusitalo, Seppo Lindman 4

 

Kirsi Tikka, Mika Metsä-Eerola 4

Petri Seppä, Pia Anttonen 13

 

 

Kaikki puolivälieränsä hävinneet luovuttivat jatkopelinsä.

Eli sijoille 5. – 8. sijoittuivat:

  • Stiina Kamppuri, Jyrki Salo

  • Sanna Koski, Harri Lehtinen

  • Seija Uusitalo, Seppo Lindman

  • Kirsi Tikka, Mika Metsä-Eerola

 

 

 

VÄLIERÄT

 

 

*Anssi Viinikainen, Anu Uusio 13

Antti Lehtonen, Satu Lehtonen 7

 

Henri Palmqvist, Päivi Lehtonen-Palmqvist 6

Petri Seppä, Pia Anttonen 13

 

 

PRONSSIOTTELU

 

Antti Lehtonen, Satu Lehtonen 13

Henri Palmqvist, Päivi Lehtonen-Palmqvist 10

 

 

FINAALI

 

*Anssi Viinikainen, Anu Uusio 5

Petri Seppä, Pia Anttonen 13

Naisten MM-karsinta, 4.6.2017, Loimaa

 

06/04/2017 11:34:50
Kierros 1 tulokset.

Nieminen/Kuivasniemi-Lehti/Lehtonen-Palmqvist/Uusio11 - 10           Lohman/Hätönen/Salo/Näsilä
Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo       13 -  4         Majander/Uusitalo/Salonranta
Suominen/Alanoja/Olkinuora/Sillanpää 10 - 13                 Vaarala/Koski/Käkelä


06/04/2017 12:31:46
Kierros 2 tulokset.

Vaarala/Koski/Käkelä                 3  - 13           Lohman/Hätönen/Salo/Näsilä
Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo       5  - 13Nieminen/Kuivasniemi-Lehti/Lehtonen-Palmqvist/Uusio
Suominen/Alanoja/Olkinuora/Sillanpää 13 -  0         Majander/Uusitalo/Salonranta


06/04/2017 14:39:59
Kierros 3 tulokset.

Nieminen/Kuivasniemi-Lehti/Lehtonen-Palmqvist/Uusio7  - 11                 Vaarala/Koski/Käkelä
Lohman/Hätönen/Salo/Näsilä           13 -  4         Majander/Uusitalo/Salonranta
Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo       13 - 11 Suominen/Alanoja/Olkinuora/Sillanpää


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 4.6.2017 14.40.23
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
Nieminen/Kuivasniemi-Lehti/Lehtonen-Palmqvist/Uusio2   6   5   31  26  
Vaarala/Koski/Käkelä                    2   5   -3  27  30  
Lohman/Hätönen/Salo/Näsilä              2   4   18  36  18  
Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo          2   3   3   31  28  
Suominen/Alanoja/Olkinuora/Sillanpää    1   4   8   34  26  
Majander/Uusitalo/Salonranta            0   5   -31 8   39

 

 

 

VÄLIERÄT

 

 

Kati Nieminen, Helena Kuivasniemi-Lehti, Päivi Lehtonen-Palmqvist, Anu Uusio 5

Tuula Ahonen, Kirsi Aalto, Pia Anttonen, Outi Raitasuo 13

 

Seija Vaarala, Sanna Koski, Meeri Käkelä 2

Mari Lohman, Ninna Hätönen, Tiia Salo, Mirva Näsilä 13

 

 

 

 

FINAALI

 

 

Tuula Ahonen, Kirsi Aalto, Pia Anttonen, Outi Raitasuo 6

Mari Lohman, Ninna Hätönen, Tiia Salo, Mirva Näsilä 13

 

Mari Lohman, Ninna Hätönen, Tiia Salo ja Mirva Näsilä naisten MM-kilpailuihin, jotka pidetään 8. - 12.11. Kiinassa (Kaihua)..

Miesten EM-karsinta, 4.6.2017, Loimaa

 

06/04/2017 11:14:28
Kierros 1 tulokset.

Aalto/Seppä/JLehti/MLehti            13 - 12Palmqvist/Metsä-Eerola/Viinikainen/Gripenberg
Ristolainen/Linteri/Sappinen/Tuiskula9  - 13 Ylirönni/Toivonen/Pelletier/Uschanov
Salo/Pasanen/Ylönen                  1  - 13   Poikolainen/Jakonen/Paaso/Foussier
Lohman/Lehti/Eronen                  2  - 13       Siro/Kamppuri/Ikonen/Kankkunen
Pahkala/Holopainen/Mäkelä/Harsia     13 -  3        Rämö/Konola/Pankkonen/Mäkinen
Anttonen/Kobe/Fadillioglu/Palmqvist  3  - 13   Lehtinen/Lindman/Salminen/Stenberg


06/04/2017 12:58:06
Kierros 2 tulokset.

Poikolainen/Jakonen/Paaso/Foussier   13 - 10   Lehtinen/Lindman/Salminen/Stenberg
Siro/Kamppuri/Ikonen/Kankkunen       13 - 11 Ylirönni/Toivonen/Pelletier/Uschanov
Pahkala/Holopainen/Mäkelä/Harsia     7  - 13            Aalto/Seppä/JLehti/MLehti
Palmqvist/Metsä-Eerola/Viinikainen/Gripenberg13 -  8        Rämö/Konola/Pankkonen/Mäkinen
Ristolainen/Linteri/Sappinen/Tuiskula9  - 13                  Salo/Pasanen/Ylönen
Anttonen/Kobe/Fadillioglu/Palmqvist  12 - 13                  Lohman/Lehti/Eronen


06/04/2017 14:34:42
Kierros 3 tulokset.

Siro/Kamppuri/Ikonen/Kankkunen       2  - 13   Lehtinen/Lindman/Salminen/Stenberg
Pahkala/Holopainen/Mäkelä/Harsia     13 -  4  Anttonen/Kobe/Fadillioglu/Palmqvist
Poikolainen/Jakonen/Paaso/Foussier   13 -  8            Aalto/Seppä/JLehti/MLehti
Palmqvist/Metsä-Eerola/Viinikainen/Gripenberg3  - 13                  Salo/Pasanen/Ylönen
Ylirönni/Toivonen/Pelletier/Uschanov 9  - 13                  Lohman/Lehti/Eronen
Ristolainen/Linteri/Sappinen/Tuiskula5  - 13        Rämö/Konola/Pankkonen/Mäkinen


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 4.6.2017 14.35.34
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
Poikolainen/Jakonen/Paaso/Foussier      3   6   20  39  19  
Aalto/Seppä/JLehti/MLehti               2   6   2   34  32  
Lehtinen/Lindman/Salminen/Stenberg      2   5   18  36  18  
Siro/Kamppuri/Ikonen/Kankkunen          2   5   2   28  26  
Salo/Pasanen/Ylönen                     2   4   2   27  25  
Pahkala/Holopainen/Mäkelä/Harsia        2   3   13  33  20  
Lohman/Lehti/Eronen                     2   3   -6  28  34  
Palmqvist/Metsä-Eerola/Viinikainen/Gripenberg1   5   -6  28  34  
Ylirönni/Toivonen/Pelletier/Uschanov    1   4   -2  33  35  
Rämö/Konola/Pankkonen/Mäkinen           1   3   -7  24  31  
Anttonen/Kobe/Fadillioglu/Palmqvist     0   6   -20 19  39  
Ristolainen/Linteri/Sappinen/Tuiskula   0   4   -16 23  39 

 

 

PUOLIVÄLIERÄT

 

 

Juha-Pekka Siro, Mikko Kamppuri, Toni Ikonen, Samuli Kankkunen 13

Jyrki Salo, Antti Pasanen, Tuukka Ylönen 5

 

Marko Aalto, Petri Seppä, Jussi Lehti, Mikko Lehti 13

Petri Lohman, Antero Lehti, Jari Eronen 7

 

Harri Lehtinen, Seppo Lindman, Timo Salminen, Arto Stenberg 13

Jarkko Pahkala, Jukka Holopainen, Ari-Pekka Mäkelä, Kari Harsia 4

 

 

 

 

VÄLIERÄT

 

 

Arttu Poikolainen, Marko Jakonen, Iivo Paaso, Thomas Foussier 13

Juha-Pekka Siro, Mikko Kamppuri, Toni Ikonen, Samuli Kankkunen 2

 

Marko Aalto, Petri Seppä, Jussi Lehti, Mikko Lehti 7

Harri Lehtinen, Seppo Lindman, Timo Salminen, Arto Stenberg 13

 

 

 

FINAALI

 

Arttu Poikolainen, Marko Jakonen, Iivo Paaso, Thomas Foussier 6

Harri Lehtinen, Seppo Lindman, Timo Salminen, Arto Stenberg 13

 

Finaalin voittajat (Harri Lehtinen, Seppo Lindman, Timo Salminen ja Arto Stenberg) ja hävinneet (Arttu Poikolainen, Marko Jakonen, Iivo Paaso ja Thomas Foussier) ylimääräiseen karsintaan, joka pelataan Turun Petanque-Seuran kesäkentillä (http://turunpetanqueseura.org/KupittaaMap.pdf) sunnuntaina 11.6. alkaen klo 12.00.

Ylimääräisen karsinnan voittaja miesten EM-kilpailuihin, jotka pelataan 21. - 24.9. Ranskassa (Saint-Pierre lès Elbeuf).

 

Seura-SM, 20.5.2017, Loimaa

 

LOHKO P

 

05/20/2017 11:25:07
Kierros 1 tulokset.

KIS1                                 0  -  3                                 TYR2
ORA                                  0  -  3                                  PCP
PSC                                  3  -  0                                  LIN
KOP-A                                2  -  1                                  KUP
BIT                                  1  -  2                                 LOI2
ERP2                                 0  -  3                                 HBY1
MAP                                  2  -  1                                  BYE


05/20/2017 12:53:23
Kierros 2 tulokset.

ERP2                                 2  -  1                                  BYE
KOP-A                                2  -  1                                  ORA
TYR2                                 1  -  2                                 HBY1
PCP                                  0  -  3                                  PSC
LOI2                                 0  -  3                                  MAP
KUP                                  2  -  1                                 KIS1
BIT                                  3  -  0                                  LIN

 

05/20/2017 14:38:35
Kierros 3 tulokset.

LIN                                  2  -  1                                  BYE
HBY1                                 1  -  2                                  PSC
MAP                                  3  -  0                                KOP-A
LOI2                                 0  -  3                                  PCP
TYR2                                 2  -  1                                 ERP2
KUP                                  2  -  1                                  BIT
ORA                                  3  -  0                                 KIS1


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 20.5.2017 14.38.38
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
PSC                                     3   5   7   8   1   
MAP                                     3   3   7   8   1   
HBY1                                    2   6   3   6   3   
KOP-A                                   2   6   -1  4   5   
PCP                                     2   5   3   6   3   
TYR2                                    2   3   3   6   3   
KUP                                     2   3   1   5   4   
LOI2                                    1   6   -5  2   7   
BIT                                     1   4   1   5   4   
ORA                                     1   4   -1  4   5   
ERP2                                    1   4   -3  3   6   
LIN                                     1   4   -5  2   7   
KIS1                                    0   5   -7  1   8 

 

LOHKO M

 

05/20/2017 11:20:41
Kierros 1 tulokset.

KIS2                                 1  -  2                                 LOI3
RIE                                  2  -  1                                 HBY2
KAR                                  1  -  2                                 LOI1
ERP1                                 1  -  2                                 KOP1
NAS                                  2  -  1                                  TUR
EPA                                  2  -  1                                 TYR1


05/20/2017 12:59:44
Kierros 2 tulokset.

LOI3                                 1  -  2                                  RIE
LOI1                                 3  -  0                                  NAS
KOP1                                 1  -  2                                  EPA
KIS2                                 0  -  3                                 HBY2
KAR                                  2  -  1                                 TYR1
ERP1                                 1  -  2                                  TUR

 

05/20/2017 14:30:15
Kierros 3 tulokset.

EPA                                  1  -  2                                 LOI3
HBY2                                 3  -  0                                 TYR1
LOI1                                 2  -  1                                  RIE
NAS                                  2  -  1                                  KAR
KOP1                                 1  -  2                                  TUR
ERP1                                 1  -  2                                 KIS2


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 20.5.2017 14.30.21
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
LOI1                                    3   5   5   7   2   
RIE                                     2   7   1   5   4   
NAS                                     2   6   -1  4   5   
LOI3                                    2   5   1   5   4   
HBY2                                    2   3   5   7   2   
TUR                                     2   3   1   5   4   
EPA                                     2   3   1   5   4   
KAR                                     1   5   -1  4   5   
KOP1                                    1   4   -1  4   5   
KIS2                                    1   4   -3  3   6   
TYR1                                    0   5   -5  2   7   
ERP1                                    0   4   -3  3   6

 

CUP 1-16

 

PSC 13 10 13

KAR 5 13 10

 

KOP-A 0 - 1

HBY2 13 - 13

 

KUP 0 - 2

RIE 13 - 13 

 

HBY1 11 11 5

TUR 13 10 13

 

LOI2 0 0 -

LOI1 13 13 -

 

PCP 7 11 1

LOI3 10 13 13

 

MAP - 13 13

EPA - 2 6

 

TYR2 4 5 5 

NAS 13 13 13

 

CUP 1-8

 

PSC 13 5 2

HBY2 3 13 13

 

RIE 13 - 13

TUR 0 - 6

 

LOI1 13 13 -

LOI3 3 1 -

 

MAP 0 - 4

NAS 13 - 13

 

 

CUP 9-16

 

KAR 4 8 13

KOP-A 13 13 5

 

KUP - 13 13

HBY1 - 11 6

 

LOI2 4 1 -

PCP 13 13 -

 

EPA 13 4 11

TYR2 9 13 13

 

CUP 9-12

 

KOP-A 1 0 -

KUP 13 13 -

 

PCP 13 13 -

TYR2 1 2 -

 

CUP 13-16

 

KAR 5 13 12

HBY1 13 9 13

 

LOI2 - 13 13

EPA - 5 3

 

CUP 1-8

 

PSC 13 5 2

HBY2 3 13 13

 

RIE 13 - 13

TUR 0 - 6

 

LOI1 13 13 -

LOI3 3 1 -

 

MAP 0 - 4

NAS 13 - 13

 

VÄLIERÄT:

 

HBY2 13 13 5

RIE 12 4 13

 

LOI1 13 - 11

NAS 13 - 11

 

CUP 5-8

 

PSC L L L

TUR 13 13 13

 

LOI3 6 1 -

MAP 13 13 -

 

CUP 17-24

 

BIT - 13 13

ERP1 - 8 5

 

ERP2 3 0 2

KIS2 13 13 13

 

LIN 13 13 13

KOP1 3 9 1

 

ORA 9 13 2

TYR1 11 8 13

 

CUP 17-20

 

BIT 13 13 13

KIS2 5 6 3

 

LIN 13 12 13

TYR1 8 13 1

 

CUP 21-24

 

ERP1 13 13 13

ERP2 L L L

 

KOP1 13 9 13

ORA 9 13 1

 

SIJOITUSOTTELUT:

 

SIJAT 1-2

 

HBY2 - 13 13 

LOI1 - 1 2

 

SIJAT 3-4

 

RIE - 0 12

NAS - 13 13

 

SIJAT 5-6

 

TUR 13 10 13

MAP 0 13 7

 

SIJAT 7-8

 

PSC L L L

LOI3 13 13 13

 

SIJAT 9-10

 

KUP 0 5 5

PCP 13 13 13

 

SIJAT 11-12

 

KOP-A 13 13 8

TYR2 11 12 13

 

SIJAT 13-14

 

HBY1 13 13 -

LOI2 4 11 -

 

SIJAT 15-16

 

KAR 13 13 13

EPA L L L

 

SIJAT 17-18

 

BIT 4 13 13

LIN 13 10 0

 

SIJAT 19-20

 

KIS2 8 13 8

TYR1 13 6 13

 

SIJAT 21-22

 

ERP1 L L L

KOP1 13 13 13

 

SIJAT 23-24

 

ERP2 L L L

ORA 13 13 13

 

25. KIS1

 

+55 veteraanien ylimääräinen EM-karsinta Hämeenlinna 13.5.2017 klo 12

 

Paras kolmesta

Palmqvist/Lehto/Piiparinen/Harsia - Uusitalo/Lindman/Uschanov/Randell

1.peli 11-13 (1-0, 3-0, 3-2, 4-2, 7-2, 7-4, 10-4, 10-7, 10-10, 11-10, 11-13)

voitot 0-1

2. peli  7-13 (0-4, 3-4, 3-5, 3-9, 3-10, 4-10, 4-12, 7-12, 7-13)

voitot 0-2

EM-kilpailuihin Seija Uusitalo, Seppo Lindman, Harry Uschanov, Kari Randell

 

Naisten MM-karsinta, 29.4.2017, Kouvola

 

Kierros 1 tulokset.

Vaarala/Koski/Käkelä                 7  -  9       Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo
Majander/Uusitalo/Salonranta         10 -  9Nieminen/Kuivasniemi-Lehti/Lehtonen-Palmqvist/Uusio
Suominen/Alanoja/Olkinuora/Sillanpää 6  - 13           Lohman/Hätönen/Salo/Näsilä


Kierros 2 tulokset.

Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo       13 -  4 Suominen/Alanoja/Olkinuora/Sillanpää
Lohman/Hätönen/Salo/Näsilä           13 -  5         Majander/Uusitalo/Salonranta
Nieminen/Kuivasniemi-Lehti/Lehtonen-Palmqvist/Uusio13 -  1                 Vaarala/Koski/Käkelä


Kierros 3 tulokset.

Lohman/Hätönen/Salo/Näsilä           13 -  0       Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo
Majander/Uusitalo/Salonranta         8  - 13Nieminen/Kuivasniemi-Lehti/Lehtonen-Palmqvist/Uusio
Suominen/Alanoja/Olkinuora/Sillanpää 6  - 13                 Vaarala/Koski/Käkelä


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 29.4.2017 14:33:41
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
Lohman/Hätönen/Salo/Näsilä              3   3   28  39  11  
Ahonen/Aalto/Anttonen/Raitasuo          2   4   -2  22  24  
Nieminen/Kuivasniemi-Lehti/Lehtonen-Palmqvist/Uusio2   3   16  35  19  
Majander/Uusitalo/Salonranta            1   7   -12 23  35  
Vaarala/Koski/Käkelä                    1   4   -7  21  28  
Suominen/Alanoja/Olkinuora/Sillanpää    0   6   -23 16  39 

 

VÄLIERÄ

 

Tuula Ahonen, Kirsi Aalto, Pia Anttonen, Outi Raitasuo 13
Kati Nieminen, Helena Kuivasniemi-Lehti, Päivi Lehtonen-Palmqvist, Anu Uusio 6

 

FINAALI

 

Mari Lohman, Ninna Hätönen, Tiia Salo, Mirva Näsilä 13
Tuula Ahonen, Kirsi Aalto, Pia Anttonen, Outi Raitasuo 1

Miesten EM-karsinta, 29.4.2017, Kouvola

 

Kierros 1 tulokset.

Anttonen/Kobe/Fadillioglu/Palmqvist  12 - 13            Aalto/Seppä/JLehti/MLehti
Salo/Pasanen/Ylönen                  13 -  6   Lehtinen/Lindman/Salminen/Stenberg
Pahkala/Holopainen/Mäkelä/Harsia     13 -  8        Rämö/Konola/Pankkonen/Mäkinen
Ylirönni/Toivonen/Pelletier/Uschanov 13 -  6                  Lohman/Lehti/Eronen
Poikolainen/Jakonen/Paaso/Foussier   13 -  8Palmqvist/Metsä-Eerola/Viinikainen/Gripenberg
Ristolainen/Linteri/Sappinen/Tuiskula4  - 13       Siro/Kamppuri/Ikonen/Kankkunen


Kierros 2 tulokset.

Siro/Kamppuri/Ikonen/Kankkunen       13 -  5     Pahkala/Holopainen/Mäkelä/Harsia
Salo/Pasanen/Ylönen                  8  - 13   Poikolainen/Jakonen/Paaso/Foussier
Ylirönni/Toivonen/Pelletier/Uschanov 0  - 13            Aalto/Seppä/JLehti/MLehti
Anttonen/Kobe/Fadillioglu/Palmqvist  13 -  2Ristolainen/Linteri/Sappinen/Tuiskula
Rämö/Konola/Pankkonen/Mäkinen        0  - 13Palmqvist/Metsä-Eerola/Viinikainen/Gripenberg
Lehtinen/Lindman/Salminen/Stenberg   13 -  6                  Lohman/Lehti/Eronen


Kierros 3 tulokset.

Poikolainen/Jakonen/Paaso/Foussier   13 -  0  Anttonen/Kobe/Fadillioglu/Palmqvist
Pahkala/Holopainen/Mäkelä/Harsia     13 -  9                  Lohman/Lehti/Eronen
Aalto/Seppä/JLehti/MLehti            6  - 13       Siro/Kamppuri/Ikonen/Kankkunen
Salo/Pasanen/Ylönen                  12 -  8Palmqvist/Metsä-Eerola/Viinikainen/Gripenberg
Ylirönni/Toivonen/Pelletier/Uschanov 8  - 13   Lehtinen/Lindman/Salminen/Stenberg
Ristolainen/Linteri/Sappinen/Tuiskula13 -  6        Rämö/Konola/Pankkonen/Mäkinen


Tulokset kierroksen 3 jälkeen. 29.4.2017 14:40:27
Joukkue                                 V   B1  +-  +   -   
Siro/Kamppuri/Ikonen/Kankkunen          3   5   24  39  15  
Poikolainen/Jakonen/Paaso/Foussier      3   4   23  39  16  
Salo/Pasanen/Ylönen                     2   6   6   33  27  
Aalto/Seppä/JLehti/MLehti               2   5   7   32  25  
Lehtinen/Lindman/Salminen/Stenberg      2   3   5   32  27  
Pahkala/Holopainen/Mäkelä/Harsia        2   3   1   31  30  
Anttonen/Kobe/Fadillioglu/Palmqvist     1   6   -3  25  28  
Palmqvist/Metsä-Eerola/Viinikainen/Gripenberg1   5   4   29  25  
Ylirönni/Toivonen/Pelletier/Uschanov    1   4   -11 21  32  
Ristolainen/Linteri/Sappinen/Tuiskula   1   4   -13 19  32  
Lohman/Lehti/Eronen                     0   5   -18 21  39  
Rämö/Konola/Pankkonen/Mäkinen           0   4   -25 14  39

 

PUOLIVÄLIERÄT

 

Jyrki Salo, Antti Pasanen, Tuukka Ylönen 13

Jarkko Pahkala, Jukka Holopainen, Ari-Pekka Mäkelä, Kari Harsia 1

 

Marko Aalto, Petri Seppä, Jussi Lehti, Mikko Lehti 13

Harri Lehtinen, Seppo Lindman, Timo Salminen, Arto Stenberg 11

 

 

VÄLIERÄT

 

Juha-Pekka Siro, Mikko Kamppuri, Toni Ikonen, Samuli Kankkunen 13 

Marko Aalto, Petri Seppä, Jussi Lehti, Mikko Lehti 9

 

Arttu Poikolainen, Marko Jakonen, Iivo Paaso, Thomas Foussier 13

Jyrki Salo, Antti Pasanen, Tuukka Ylönen 4

 

FINAALI

 

Juha-Pekka Siro, Mikko Kamppuri, Toni Ikonen, Samuli Kankkunen 5

Arttu Poikolainen, Marko Jakonen, Iivo Paaso, Thomas Foussier 13

+55 veteraanien EM-Karsinta 2/2 Pori 1.4.2017

 

Pelimuoto 3 kierrosta swiss. Välierät 1-4, 2-3 + finaali. Peliaika 60min + 2 snadia.

 

Kierros 1
--------------------------------------------------------------------------------------
1  | Palmqvist/Piiparinen/Lehto/Harsia     11 - 6    Lehti/Kuivasniemi-Lehti/Näsilä/Näsilä
2  | Hirvonen/Ravantti/Tuominen            10 - 13      Lindman/Uusitalo/Uschanov/Randell
3  | Suominen/Alanoja/Tuovinen              9 - 13      Heinonen/Salonranta/Vesterlund/Haapanen

 

Kierros 2
--------------------------------------------------------------------------------------
1  | Heinonen/Salonranta/Vesterlund/Haapanen  5 - 13             Hirvonen/Ravantti/Tuominen
2  | Palmqvist/Piiparinen/Lehto/Harsia                 0  - 13            Lindman/Uusitalo/Uschanov/Randell
3  | Suominen/Alanoja/Tuovinen                          1  - 13             Lehti/Kuivasniemi-Lehti/Näsilä/Näsilä

 

Kierros 3
--------------------------------------------------------------------------------------
1  | Lindman/Uusitalo/Uschanov/Randell     13  -  8             Lehti/Kuivasniemi-Lehti/Näsilä/Näsilä
2  | Hirvonen/Ravantti/Tuominen                13   -   7            Suominen/Alanoja/Tuovinen
3  | Palmqvist/Piiparinen/Lehto/Harsia        4  -  13             Heinonen/Salonranta/Vesterlund/Haapanen

 

Tulokset
Sij. Joukkue                                                          V   B1  +-  +   -  
1.   Lindman/Uusitalo/Uschanov/Randell              3   4   21  39  18 
2.   Hirvonen/Ravantti/Tuominen                          2   5   11  36  25 
3.   Heinonen/Salonranta/Vesterlund/Haapanen  2   3   5   31  26 
4.   Palmqvist/Piiparinen/Lehto/Harsia                 1   6   -17 15  32 
5.   Lehti/Kuivasniemi-Lehti/Näsilä/Näsilä            1   4   2   27  25 
6.   Suominen/Alanoja/Tuovinen                          0   5   -22 17  39 

 

VÄLIERÄT

Lindman/Uusitalo/Uschanov/Randell            13 - 2          Palmqvist/Piiparinen/Lehto/Harsia                

Hirvonen/Ravantti/Tuominen                       13 - 8         Heinonen/Salonranta/Vesterlund/Haapanen  

 

FINAALI               (Yleisöä 15)

Lindman/Uusitalo/Uschanov/Randell         13  -  5          Hirvonen/Ravantti/Tuominen                    

 

 

+55 veteraanien EM-Karsinta 1/2 Loimaa 18.2.2017

 

Pelimuoto 3 kierrosta swiss. Välierät 1-4, 2-3 + finaali. Peliaika 60min + 2 snadia.

 

Kierros 1 
--------------------------------------------------------------------------------------
1  | Heinonen/Salonranta/Vesterlund/Haapanen  5  -  13              Palmqvist/Piiparinen/Lehto/Harsia
2  | Hirvonen/Ravantti/Tuominen                        13  -  10              Suominen/Alanoja/Vinnari
3  | Lindman/Uusitalo/Uschanov/Randell            6   -  13               Lehti/Kuivasniemi-Lehti/Näsilä/Näsilä

 

Kierros 2 
--------------------------------------------------------------------------------------
1  | Hirvonen/Ravantti/Tuominen               0  -  13     Lindman/Uusitalo/Uschanov/Randell
2  | Palmqvist/Piiparinen/Lehto/Harsia     13  -   5      Lehti/Kuivasniemi-Lehti/Näsilä/Näsilä
3  | Suominen/Alanoja/Vinnari                  4   -   13   Heinonen/Salonranta/Vesterlund/Haapanen

 

Kierros 3
--------------------------------------------------------------------------------------
1  | Palmqvist/Piiparinen/Lehto/Harsia                 3     -  13             Lindman/Uusitalo/Uschanov/Randell
2  | Lehti/Kuivasniemi-Lehti/Näsilä/Näsilä            13   -  2               Suominen/Alanoja/Vinnari
3  | Heinonen/Salonranta/Vesterlund/Haapanen  7     -  13             Hirvonen/Ravantti/Tuominen

 

Tulokset
Sij. Joukkue                                                         V   B1  +-  +   -  
1.   Lindman/Uusitalo/Uschanov/Randell            2   6   16  32  16 
2.   Palmqvist/Piiparinen/Lehto/Harsia                2   5   6   29  23 
3.   Lehti/Kuivasniemi-Lehti/Näsilä/Näsilä           2   4   10  31  21 
4.   Hirvonen/Ravantti/Tuominen                         2   3   -4  26  30 
5.   Heinonen/Salonranta/Vesterlund/Haapanen 1   4   -5  25  30 
6.   Suominen/Alanoja/Vinnari                             0   5   -23 16  39 

 

VÄLIERÄT

Lindman/Uusitalo/Uschanov/Randell          13    -    0         Hirvonen/Ravantti/Tuominen

Palmqvist/Piiparinen/Lehto/Harsia              13    -    2        Lehti/Kuivasniemi-Lehti/Näsilä/Näsilä

 

FINAALI

Lindman/Uusitalo/Uschanov/Randell          9   -  13          Palmqvist/Piiparinen/Lehto/Harsia