Tuomarit

KUNNIATUOMARIT
Matti Huhtakangas, Helsinki
Juha Komsi, Helsinki
Ole Nyberg, Elimäki, 1932 - 2009
Jouko Ojala, Espoo
Robert Simon-Bellamy, Kullaa


TUOMARIVASTAAVAT
Eura
Juhani Hirvonen
+358 (0)50 409 4230
jhirvonen49@gmail.com


Jämsä
Jari Nieminen
+358 (0)40 844 4624
jallu.v.a.nieminen@gmail.com


TUOMARIT (päivitetty 29.8.2022)
Mikäli tuomari ei ole tuominnut liiton kilpailuissa kahteen vuoteen, tuomarin nimi ja yhteystiedot poistetaan listalta.


Espoo

Seppo Havukainen
+358 (0)50 60 466
seppo.havukainen@elisanet.fi

 

Eura

Arja Hakala
+358 (0)40 510 3177
arja.hakala07@gmail.com

 

Kalevi Kähönen
+358 (0)40 592 2048
kalevi.khmen@gmail.com

 

Helsinki

Nieminen Miska
+358 (0)45 135 9800
miska.nieminen@outlook.com
(mittakoe suorittamatta)

 

Zukale Peter
+358 (0)40v558v7708
peter.zukale@gmail.com

(mittakoe suorittamatta)

 

Hollola

Nikki Tero
+358 (0)44 508 3535
teronikki72@gmail.com
 

Lehtonen Antti
+358 (0)50 358 9811
antti.i.lehtonen@gmail.com

 

Hämeenlinna

Kalevi Lehtinen
+358 (0)500 504 979
lehtinen.kale@gmail.com
 

Karimies Martti
+358 (0)40 023 5127
marttikarimies@gmail.com

 

Joutseno

Pietiläinen Risto
+358 (0)400 754 274
risto.pietilainen@kehitystaito.fi

 

Jämsä

Kati Nieminen
+358( 0)50 599 4674
kati.s.k.nieminen@gmail.com

 

Järvenpää

Mari Lohman
+358( 0)44 031 4987
mari.lohman@hus.fi

 

Karkkila

Petri Taipalvesi
+358 (0)40 576 9561
petri.taipalvesi@gmail.com

 

Kouvola

Rantakaulio Arto
+358 (0)46 589 2165
rantakaulio@yahoo.com

 

Kärkölä

Jari Eronen
+358 (0)50 395 7223
jari.eronen@gmail.com

 

Lappeenranta

Pesonen Terho
+358 (0)400 277 044
terhopesone@gmail.com

 

Pori

Lehti Antero
+358 (0)400 494 873
v.antero.lehti@gmail.com

 

Riihimäki

Korkeamäki Kari
+358 (0)45 112 1635
skkorkeamaki@elisanet.fi

 

Sastamala

Hotanen Jari
+358 (0)50 563 0113
jari.hotanen@k-market.com

 

Tampere

Janne Rissanen
+358 (0)50 487 4150
janne.rissanen@ristra.fi


Turku

Tapani Kalmi
+358 (0)40 765 4606
tapani.kalmi@gmail.com


Mika Metsä-Eerola
+358 (0)40 354 0005
mika.metsaeerola@gmail.com


Valkeakoski

Tarmo Sipilä
+358 (0)40 571 0282
tarmosip@gmail.com