2016

SEURA-SM 2016, 21.5.2016

Kauttuan koulun piha, Eura

järjestäjä Euran Raiku

 

Tulokset:

 

1. Petanque Sport Club Järvenpää (Veiko Proos, Juha-Pekka Siro, Arttu Poikolainen, Toni Ikonen, Mikael Paakkanen, Iivo Paaso, Miikka Kouvonen)
2. Riemukaari, Kärkölä (Jari Eronen, Antti Lehtonen, Petri Seppä, Pia Anttonen, Mikko Lehti, Jussi Lehti, Satu Lehtonen, Petri Lohman)
3. Loimaan Petanque 1 (Seppo Lindman, Seija Uusitalo, Arto Stenberg, Harri Lehtinen, Pirjo Kivinen, Markku Nieminen, Eero Ravantti)
4. Nassu, Nastola (Ismo Ristolainen, Jukka Holopainen, Jarkko Kallio, Rauno Kallio, Simo Linteri, Tero Nikki, Ville Sappinen, Risto Tuiskula)
5. Petanque Club de Pori 2 (Antero Lehti, Helena Kuivasniemi-Lehti, Jouni Heinonen, Kati Nieminen, Merja Salonranta, Mirva Näsilä, Harri Näsilä)
6. Kalvolan Isku 1 (Jouni Sinkkonen, Daniel Duhamel, Martti Kouhia, Tapio Valariutta, Rauno Käpynen, Matti Lehtimäki, Aleksi Hänninen, Jari Santaluoto)
7.-8. Helsingin Boule-yhdistys (Mikko Kamppuri, Mika Metsä-Eerola, Anssi Viinikainen, Marita Railio, Stiina Kamppuri, Ville Järvi, Ville Punta, Jyrki Salo)
7.-8. Petanque Club de Pori 1 (Juha Jutila, Raimo Vesterlund, Emmanuel Simon-Bellamy, Jukka Koskelin, Sauli Ylirönni, Martta Ylirönni, Riku Toivonen, Pasi Kallioinen)
9. Jyväskylän Valo (Vesa Karttunen, Joni Ylelä, Alpi Kylmänen, Pekka Lähteelä, Unto Räsänen, Matti Manninen, Juha Karppanen, Jyrki Karppanen)
10. Bitankki, Helsinki (Tapio Laitinen, Walter Gruber, Ilkka Konola, Mikko Mäkinen, Rauli Rämö, Mirja Laine, Vesa Ekström, Teo Ekström)
11. Euran Raiku 1 (Seppo Havukainen, Markku Heino, Juhani Hirvonen, Kalevi Kähönen, Terttu Lamminpää, Erkki Saari, Viljo Stenberg, Kalevi Tuominiemi)
12. Tyrvää Petanque 2, Sastamala (Erkki Porali, Isto Talja, Eija-Liisa Leino, Kimmo Järvenpää, Carita Talja, Antero Laaja, Elmeri Laaja, Elmo Yli-vainio)
13. Koski-Petankki A, Valkeakoski (Sirkka Laine, Pirjo Saarela, Taru Saarela, Sirpa Saarela, Anneli Laitila, Hannu Saarela, Tarmo Sipilä)
14. Tyrvää Petanque 1, Sastamala (Ari Saliniemi, Ville Vartiainen, Pasi Lilja, Keijo Höylänen, Sanni Krigsman, Ilpo Vuorinen, Jukka Salonoja, Sari Lilja)
15. Linnan Petanquistit 1, Hämeenlinna (Eija Suominen, Sirkka-Liisa Vinnari, Tuula Ojansivu-Lämsä, Asko Alkila, Simo Olkinuora, Jarno Lahti, Mika Vuori)
16. Turun Petanque-Seura (Christer Abrahamsson, Tapani Kalmi, Kimmo Keränen, Kullervo Kupila, Lassi Mäki, Timo Puska, Kari Randell, Jukka Virtanen)
17. Loimaan Petanque 2 (Eila Nummila, Harri Pirhonen, Anssi Kalliolahti, Erkki Pohjanoksa, Annikki Saarinen, Tuija Haapanen, Matti Haapanen, Sirpa Korkeamäki)
18. Linnan Petanquistit 2, Hämeenlinna (Urpo Vinnari, Veikko Tuovinen, Kalevi Lehtinen, Gunnar Wallin, Seija Sillanpää, Raimo Monto, Valto Hännikäinen)
19. Loimaan Petanque 3 (Seija Vaarala, Meeri Käkelä, Sanna Koski, Minna Jokinen, Teuvo Pajuoja, Pekka Airo, Ritva Mäkelä)
20. Oravais Petanque (Stig Svens, Kenneth Semskar, Stig Seiplax, Yannick Pelletier, Uno Holmstöm, Lasse Wallin, Karl-Erik Romar, Sibelle Pelletier)
21. Espoon Patonki (Tapio Saarti, Toni Timonen, Daniel Tislar, Narinder Virk, Eija Suolinna, Timo Männistö, Pirjo Kurki, Martti Hakonen)
22. Euran Raiku 2 (Tuula Erkkilä, Terttu Haavisto, Arja Hakala, Seppo Helander, Kirsti Kumlander, Seppo Lyysaari, Hannu Vehmanen, Arja Viikilä)
23. Kalvolan Isku 2 (Harry Uschanov, Eija-Liisa Laakso, Pentti Stolt, Erja Stolt, Mikko Sirén, Anja Metsälä, Raija Ilmén, Pekka Vilponen)
24. MAP Räime, Hyvinkää (Mika Nietula, Mikko Koskimäki, Heikki Pirtinaho, Kari Korkeamäki, Juha Nieminen, Kimmo Tuovinen, Markku Hurri, Petri Tolonen)
25. Kouvolan Urheilupetanque (Jarkko Pahkala, Jari Pahkala, Oiva Pahkala, Vuokko Majander, Arto Rantakaulio, Risto Ukkola, Timo Pöntinen, Matti Penttilä)
26. Koski-Petankki 1, Valkeakoski (Vesa Ala-Kulju, Erkki Lintunen, Mikko Ahde, Oiva Rajala, Ossi Kekkonen, Bernie Thomas, Kari Nykänen, Timo Kauppinen)

Swiss-tulokset

 

Ottelupari, otteluvoitot (duppeli 1, duppeli 2, trippeli)

 

Kierros 1

 

JYV – MAP  2-1 (13-10, 10-13, 13-6)

KIS1 - LOI3  3-0 (13-4, 13-0, 13-4)

KIS2 - LOI1  0-3 (6-13, 2-13, 7-13)

PCP1 – NAS  1-2 (7-13, 13-10, 10-13)

TYR2 – TUR  1-2 (10-9, 5-13, 8-13)

HBY - KOP-1  3-0 (13-2, 13-3, 13-2)

ERP2 – RIE  1-2 (0-13, 13-6, 4-13)

EPA - LIN2  1-2 (13-3, 1-13, 3-13)

ORA – BIT  2-1 (13-0, 7-13, 13-11)

PCP2 – KUP  2-1 (13-6, 13-6, 10-13)

ERP1 - LOI2  3-0 (13-10, 13-5, 13-4)

TYR1 - LIN1  2-1 (10-13, 13-9, 13-0)

KOP-A – PSC  0-3 (0-13, 9-13, 7-13)

 

Kierros 2

 

RIE – MAP  3-0 (13-2. 13-11, 13-11)

KIS1 – JYV  3-0 (13-10, 13-4, 13-12)

LOI1 – TUR  2-1 (13-6, 13-11. 6-13)

HBY – ORA  2-1 (9-13, 13-9, 13-5)

ERP1 - PCP2  0-3 (9-13, 7-13, 3-13)

PSC - LIN2  3-0 (13-4, 13-3, 13-1)

NAS - TYR1  3-0 (13-7, 13-11, 13-8)

PCP1 - LOI2  3-0 (13-4, 13-2, 13-6)

TYR2 - KIS2  2-1 (13-12, 13-3, 11-13)

ERP2 – BIT  0-3 (11-13, 0-13, 6-13)

EPA - KOP-1  2-1 (13-5, 13-7, 9-13)

KUP - LIN1  1-2 (1-13, 13-1, 10-13)

LOI3 - KOP-A  1-2 (11-13, 13-12, 7-13)

 

Kierros 3

 

RIE - KOP-A  2-1 (13-4, 13-0, 3-13)

LIN1 - ERP2  3-0 (13-1, 13-3, 13-10)

PSC - PCP2  2-1 (12-13, 13-9, 13-3)

NAS - KIS1  3-0 (13-4, 13-6, 13-2)

LOI1 – HBY  2-1 (13-5, 13-4, 11-13)

TUR - PCP1  1-2 (13-6, 6-13, 4-13)

ORA - TYR2  1-2 (10-13, 10-13, 13-1)

LIN2 – JYV  1-2 (13-12, 8-13, 11-13)

TYR1 - ERP1  0-3 (1-13, 10-13, 12-13)

BIT – EPA  3-0 (13-8, 13-3, 13-0)

KUP – MAP  1-2 (9-13, 8-13, 13-1)

LOI3 - KIS2  2-1 (6-13, 13-4, 13-9)

KOP-1 - LOI2  0-3 (0-13, 2-13, 8-13)