Tuloksia

Ottelu sijoista 25-26:

ERP 2 11 9

TYR1 13 13 13

TULOKSET:

 

1. Riemukaari 1, Kärkölä (Petri Seppä, Antti Lehtonen, Mikko Soikkeli, Mikko Lehti, Jimi Lohman, Jussi Lehti, Thomas Foussier, Jari Eronen) 

2. Turun Petanque-Seura (Juhani Airaksinen, Kimmo Häärä, Kimmo Keränen, Päivi Lehtonen-Palmqvist, Henri Palmqvist, Timo Puska, Kari Randell, Esa Tuominen)

3. Nassu, Nastola (Ismo Ristolainen, Joel Anttonen, Tapio Hirvonen, Jarkko Kallio, Jani Maaskola, Timo Salminen, Ville Sappinen, Risto Tuiskula)

4. Jyväskylän Valo (Juha Karppanen, Jari Karppanen, Jani Karppanen, Pauli Meriläinen, Vesa Karttunen, Antti Vallius, Mikko Neuvonen)

5. Oravais Petanque, Oravainen (Yannick Pelletier, Jouni Kotajärvi, Boris Saarela, Juha Leppänen, Stig Svens, Kenneth Semskar, Karl-Erik Romar, Milian Pelletier)

6.-8. Helsingin Boule-yhdistys (Anu Uusio, Anssi Viinikainen, Arttu Poikolainen, Niko Parviainen, Ville Punta, Tuukka Ylönen, Juuso Vartiainen, Mika Metsä-Eerola)

6.-8. Loimaan Petanque 1 (Seppo Lindman, Arto Stenberg, Jyrki Salo, Markku Nieminen, Seija Uusitalo, Pirjo Kivinen, Sirpa Korkeamäki)

6.-8. Kallion Kirkas 2, Helsinki (Kirsi Aalto, Marko Aalto, Tuula Ahonen, Ali Kajanti, Marita Railio, Mikael Tötterman, Peter Zukale)

9. Petanque Sport Club Järvenpää (Mari Lohman, Kati Nieminen, Ninna Hätönen, Ari-Pekka Mäkelä, Juha Yrjänä, Miikka Kouvonen, Veli-Matti Myllymäki)

10. Kouvolan Urheilupetanque (Jarkko Pahkala, Jari Pahkala, Jukka Holopainen, Tero Nikki, Arto Rantakaulio, Toni Kattelus, Timo Usmanen)

11. PCU Sastamala (Arto Tuovinen, Timo Kollin, Miro Karimäki, Jani Gren, Juha Tienhaara, Pekka Tapiola, Petri Tuovinen, Jussi Lehtimäki)

12. Tyrvää Petanque 2, Sastamala (Jukka Salonoja, Daniel Duhamel, Kari Jaakkola, Pasi Lilja, Jouni Pietilä, Sanni Krigsman, Juhani Ryömä, Keijo Höylänen)

13. Koovee, Tampere (Matti Hiekkamäki, Martti Ylämäki, Janne Rissanen, Ville Pyykkö, Reijo Taka-Eilola, Tuula Hallikainen, Raimo Pohjanniemi, Antti Heinonen)

14. Kalvolan Isku 2 (Rauno Käpynen, Ari Reijonen, Reijo Sainio, Oiva Veijalainen, Martti Kouhia, Tapio Valariutta, Heikki Hänninen, Jouni Sinkkonen)

15. Riemukaari 2, Kärkölä (Mikko Lahti, Pie Lahti, Teuvo Lahti, Antti Soikkeli, Pia Anttonen, Petri Lohman, Markus Sohlman, Pablo Foussier)

16. Bitankki, Helsinki (Teo Ekström, Walter Gruber, Ilkka Konola, Mirja Laine, Mikko Mäkinen, Mirja Paatero, Tapio Laitinen, Arto Kranttila)

17. Petanque Club de Pori (Antero Lehti, Helena Kuivasniemi-Lehti, Harri Näsilä, Jouni Heinonen, Merja Salonranta, Kimmo Rosnell, Pasi Wallin, Ritva Peltomaa)

18. Kallion Kirkas 1, Helsinki (Tomi Friman, Veli-Pekka Jaatinen, Mika Minkkinen, Kimmo Parviainen, Jukka Repo, Jyri Suksi, Jyrki Tammisto)

19. Linnan Petanquistit, Hämeenlinna (Anita Olkinuora, Simo Olkinuora, Raimo Monto, Urpo Vinnari, Eija Suominen, Jaana Alanoja, Sirkka-Liisa Vinnari)

20. Karhu-Petankki, Kotka (Kari Harsia, Juha Kansonen, Reijo Sintero, Pekka Barck, Kai Aalto, Jukka Kähärä, Lauri Heino, Raimo Hokkanen)

21. MAP Räime, Hyvinkää (Kari Korkeamäki, Markku Hurri, Martti Karimies, Ismo Voutilainen, Petri Tolonen, Kimmo Tuovinen, Jarno Lahti, Taavi Pitkämäki)

22. Loimaan Petanque 2 (Asko Haapanen, Pirjo Pennanen, Matti Haapanen, Kirsi Wallin, Seija Vaarala, Eila Nummila, Annikki Saarinen, Minna Jokinen)

23. Kalvolan Isku 1 (Pentti Mehtonen, Pauli Mehtonen, Raija Ilmén, Kirsti Hanninen, Teuvo Pajuoja, Jukka Voivala, Pekka Vilponen, Jouko Paananen)

24. Koski-Petankki, Valkeakoski (Jukka Kuossari, Sirkka Laine, Anneli Laitila, Pirjo Saarela, Taru Saarela, Tarmo Sipilä, Bernie Thomas)

25. Tyrvää Petanque 1, Sastamala (Jari Hotanen, Eija-Liisa Leino, Marjo Virrankare, Sari Talja, Nelson Ruzza, Voitto Yliaho, Heikki Virrankare)

26. Euran Raiku (Arja Hakala, Terttu Haavisto, Kirsi-Marja Ojalehto, Kaarina Virta, Markku Heino,
Jukka Hatanpää, Juhani Rouhiainen, Kirsti Kumlander)